۲۷ مهر ۱۳۸۸
پیام تسلیت به مناسبت انفجار تروریستی سیستان و بلوچستان
سید محمد خاتمی با صدور پیامی ضمن محکوم کردن جنايت ننگين تروريستي كه منجر به شهادت عده اي از سرداران سرفراز، شخصيتها و معتمدان محلي و مردم شريف استان سيستان و بلوچستان شد این فاجعه را به ملت بزرگوار ایران و بستگان داغدار این عزیزان تسلیت گفت. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
برادر بزرگوارم حضرت حجت الاسلام والمسلمين آقاي محمد اسماعيل شوشتري
با دلي آكنده از اندوه ياد سردار رشيد و پرافتخار اسلام و انقلاب و ايران و چهره درخشان دوران شكوهمند دفاع مقدس، سرلشكر شهيد نورعلي شوشتري را گرامي مي دارم و شهادت او را به جناب عالي و خاندان مكرمش تبريك و تسليت عرض مي كنم.
جنايت ننگين تروريستي كه منجر به شهادت عده اي از سرداران سرفراز، شخصيتها و معتمدان محلي و مردم شريف استان سيستان و بلوچستان شد از هر جهت محكوم است. بخصوص كه اين اقدام جنايتكارانه براي ضربه زدن به تلاش مقدسي بود كه براي ايجاد تفاهم و سير به سوي همدلي و وحدت ميان قوم ها و طايفه ها و قشرهاي مختلف صورت مي گرفت؛ امري كه امروز نيز چون ديروز و فردا مورد نياز جامعه ما است و روشن است كه چه كساني از اين اقدام هاي ننگين پشتيباني مي كنند و عوامل رسواي خود را به اين جنايات وا مي دارند.
من شهادت همه عزيزان را از صميم قلب به ملت بزرگوار بخصوص بستگان اين عزيزان تسليت عرض مي كنم و از خداوند منان سلامت و شفاي آسيب ديدگان گرامي و صبر و اجر همه بازماندگان را مسألت مي كنم و به روان پاك شهيدان درود مي فرستم. اميد است كه هوشياري و دست نيرومند عدالت بتواند با كشف و برخورد با ريشه ها و عوامل اين جنايت بزرگ و جنايتكاران، التيام بخش دل داغدار مردم و بخصوص بازماندگان شريف اين حادثه و موجب رسوايي بيشتر و يأس فزون تر دشمنان اسلام و ايران گردد.
سيد محمد خاتمي
بیست و هفتم مهرماه 1388