A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php51/usr/share/pear/jdf.php) is not within the allowed path(s): (/home/khatami/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/)

Filename: views/print_show.php

Line Number: 1

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php51/usr/share/php/jdf.php) is not within the allowed path(s): (/home/khatami/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/)

Filename: views/print_show.php

Line Number: 1

۲۱ آذر ۱۳۹۵
سید محمد خاتمی با صدور پیامی کسب جایزه علمی رشته فیزیک توسط استاد دکتر کامران وفا را تبریک گفت
انتظار دارم که نظام و حکومت و جامعه ما بهتر و بیشتر بتواند از وجود، اندیشه و تواناییهای ذهنی و عملی فرزندان برجسته ایران زمین، همچون جناب کامران وفا برای نشان دادن چهره فضیلت خواه، علم جو و صلح طلب ملت ایران و در جهت گسترش دانش و زمینه سازی برای پیشرفت همه جانبه کشور بهره بگیرد.

سید محمد خاتمی با صدور پیامی کسب جایزه علمی رشته فیزیک توسط استاد دکتر کامران وفا را تبریک گفت.
متن کامل این پیام بدین شرح است:


به نام خداوند دانایی و زیبایی

خبر مهم و غرور انگیز اعطاء جایزه نوآوری علمی در رشته فیزیک به استاد فرزانه و دانشمند جناب آقای دکتر کامران وفا در هیاهوی گیج‌کننده سیاست زدگی و خشونت گرایی طنین لازم را نداشت. و این امر نشانه ادبار و فلاکتی است که زندگی بشر در دوران استیلای شگفت انگیز فن آوری و ثروت و مکنت ( البته برای عده ای از ابناء بشر) دچار آن شده است.
هنگامی که همه جا و همه چیز، سیاست زده است و سیاست معطوف به فزون طلبی بر پایه خشونت است، آیین و علم و هنر نیز ابزار سیاست می شود و این است مصیبت بزرگ دوران ما، و مگر نه این‌که ندای صلح طلبان و بشر دوستان در فضایی که غریو مستانه جنگ طلبان و خشونت گرایان و انسان ستیزان آن را پر کرده گم شده است؟!
آنان که استاد با اخلاق و فرهیخته و متواضع، جناب دکتر وفا را می شناسند می دانند که جایزه یاد شده چیزی بر شخصیت با وقار و فرهیخته ایشان نمی افزاید، ولی این رویداد می تواند و باید برای ما ایرانیان و همه فضیلت دوستان مایه سربلندی باشد.
دکتر وفا دلداده ایران و فرهنگ این مرزو بوم و نماینده شایسته ملت بزرگ ایران است؛ ملتی ریشه دار در تاریخ که با عنایت پروردگار، دارای ضریب هوشی بالاست و این هوشمندی و فضیلت را در تاریخ نشان داده است. مگر نه اینکه ایران پیش از اسلام نیز دارای تمدن و فرهنگ بوده است و بعد از آمدن اسلام عزیز، جان متعهد ایرانی در پرتو آفتاب بلند اسلام بارورتر و تأثیرگذارتر در تاریخ بشری شده است. ایرانی پیام اسلامِ فراخواننده به یگانه پرستی، خردمندی و انسانیت و دادگری و وارستگی را از صمیم جان شنید و پذیرفت و اسلام نیز در جان مبارک ایرانی، استعدادی شگرف یافت و آن را بارور کرد و این پیوند سبب پدیدار شدن تمدن فاخر اسلامی شد؛ هرچند نمی خواهم سهم دیگر قوم ها و ملت ها را نادیده بگیرم.
من به جناب آقای دکتر کامران وفا و پیش از ایشان به خودمان این کامروایی را شادباش می گویم و انتظار دارم که نظام و حکومت و جامعه ما بهتر و بیشتر بتواند از وجود، اندیشه و تواناییهای ذهنی و عملی فرزندان برجسته ایران زمین، همچون جناب کامران وفا برای نشان دادن چهره فضیلت خواه، علم جو و صلح طلب ملت ایران و در جهت گسترش دانش و زمینه سازی برای پیشرفت همه جانبه کشور بهره بگیرد.

و چنین باد!

سیّدمحمّدخاتمی
۲۱ آذر ۱۳۹۵