۵ اسفند ۱۳۹۲
ایلنا درخت باروری است كه دوستداران حقیقت در سایه سار آن احساس امنیّت و آرامش می كنند
رئیس دولت اصلاحات به مناسبت یازدهمین سالگرد تاسیس خبرگزاری "ایلنا" در پیامی ضمن تبریك این مناسبت؛ابراز امیدواری كرد ایلنا و رسانه های مستقل دیگر مورد حمایت دولت تدبیر و امید قرار گیرند.

متن كامل پیام سید محمد خاتمی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"ایلنا" نهال نوپائی بود كه در پنجم اسفند ماه یك هزار و سیصد و هشتاد و یك در بوستان اطلاع رسانی كشور سر برآورد؛ امروز به یاری خداوند و همّت عزیزان متعهد و سخت كوش و دانا؛درخت باروری است كه دوستداران حقیقت در سایه سار آن احساس امنیّت و آرامش می كنند و از بر و بار آن بهره می گیرند.

"ایلنا" كه خود را در برابر ملّت و مصالح ملّی و آرمانهای انقلاب متعهّد می‌داند؛ با همه دشواری‌هائی كه در كار سترگ اطلاع‌رسانی درست و بیطرف وجود دارد، در حدّ توان توانسته است رسالت سنگین خود را ایفاء كند و در عرصه داخلی و بین المللی جایگاه آبرومند و قابل اعتمادی بدست آورد.

در سالروز تاسیس "ایلنا" برای همه كسانی كه سخت كوشانه و متعهدانه در نگاهبانی و آبیاری این درخت بارور و سایه گستر از آبرو و آگاهی و تخصّص خود مایه گذاشته اند آرزوی كامروائی می‌كنم و با عرض تبریك به دست اندركاران محترم این وسیله ارتباط جمعی و بهره وران از آن، امیدوارم بیش از پیش مورد حمایت دولت تدبیر و امید و ملت بزرگوار و امیدوار ایران قرار گیرد و نیز شاهد رویش و بالندگی رسانه‌های بیشتر در ساحت اطلاع رسانی امین و مستقل و متعهد باشیم.

سید محمد خاتمی