۱۰ مهر ۱۳۹۲
تقدیم متن کامل نهج البلاغه
حجت الاسلام والمسلمین حاج سید صادق موسوی در دیدار امروز خود با سید محمد خاتمی نسخه کامل نهج البلاغه را به ایشان هدیه کرد.
کار ارزنده جناب آقای موسوی که طی سالیان دراز و با همت ستودنی برای تکمیل تعلیمات و مواعظ و خطب حضرت مولی الموحدین امام امیرالمؤمنین علیه السلام کامل شد از دست آوردهای ارزنده عالم تشیع است. چنان که می دانیم مرحوم شریف رضی کار بزرگی را در جمع آوری مطالب منسوب به مولی انجام داد و به نام نهج البلاغه در طی قرون از منابع بی نظیر معارف و مواعظ اسلامی است. مورد نظر شریف رضی بیشتر جمع آوری مطالبی بود که جنبه های بلاغی و ادبی آن (که به حق معجزه ای در ساحت فرهنگ و ادب است) بود. کار تکمیلی جناب آقای موسوی جمع آوری همه مطالب و افزودن آن به نهج البلاغه با رجوع به کتابخانه ها و منابع مختلف است و آن چه بیشتر ستودنی است این که این کار عظیم و تحقیق و تتبع را ایشان یک تنه انجام داده اند و امروز حاصل کار در اختیار دوستداران دین و معارف دینی و فرهنگ باروز تشیع قرار می گیرد و همه انسان هایی که خواستار عظمت و عزت انسان اند می توانند از این منبع عظیم بهره بگیرند.
انتظار می رود که این اثر مهم مورد توجه حوزه های علمیه و نیز نظام جمهوری اسلامی و دولت محترم قرار گیرد و همگی قدر زحمات این عزیزان را بدانیم و در نشر و اشاعه آن کوشا باشیم. ان شاء الله