۱ تير ۱۳۹۲
دیدار سید محمد خاتمی با رئیس جمهوری منتخب ایران
سیدمحمد خاتمی عصر روز شنبه اول تیرماه با حضور در منزل دکتر حسن روحانی با رئیس جمهوری منتخب ملت ایران دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس جمهوری سابق ایران در این دیدار با تبریک مجدد انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران از سوی ملت، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.
سید محمد خاتمی با اشاره به حضور پرشور ملت ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه سیاسی که به انتخاب دکتر روحانی با اکثریت مطلق آراء منجر شد، گفت: "حقاً و انصافاً باید از آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب که زمینه تحقق این حماسه را فراهم نمودند، قدردانی کرد". رئیس دولت اصلاحات خطاب به رئیس جمهوری منتخب افزود: "با توجه به این‌که در سخت‌ترین شرایط تاریخ کشور مسؤولیت را تحویل می‌گیرید، مردم عزیز به‌خوبی توجه دارند که تحقق مطالبات نیازمند زمان و شرایط خاص خود است".
دکتر حسن روحانی نیز در این دیدار، نقش بی‌بدیل رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحقق حماسه سیاسی و حضور بی‌نظیر مردم در انتخابات ریاست جمهوری را ستود.
رئیس جمهوری منتخب ضمن تشکر از سید محمد خاتمی، بر حفظ و تداوم همکاری و هم‌دلی مردم و همه جریانات سیاسی وفادار به نظام جمهوری اسلامی برای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت یازدهم، تأکید نمود.
رئیس حمهوری سابق ایران را در این دیدار، سیدعلی خاتمی، برادر و مسؤول دفتر وی همراهی می‌کرد.