۱۲ فروردين ۱۳۹۲
پیام تسلیت درگذشت دکتر احمد صدر حاج سید جوادی
سید محمد خاتمی با صدور پیامی درگذشت بزرگ مرد ایمان و آزادگی و نجابت، دکتر احمد صدر حاج سید جوادی را به بیت مکرم حاج سید جوادی تسلیت گفت. متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای عبدالرضا صدر حاج سید جوادی
گرامی باد یاد و نام بزرگ مرد ایمان و آزادگی و نجابت، جناب آقای دکتر صدر حاج سید جوادی رحمت الله علیه که عمر پر برکت خود را در خدمت به خلق خدا و سربلندی ایران عزیز پربارتر کرد و از مؤمنان دلیری بود که در دوران ستم شاهی همواره به دفاع از آزادی و آزادگان برخاست و هزینه های آن را نیز با دلی گشاده پرداخت و با تکیه بر ایمان استوار و دانش و تجربه کارساز خود هیچ گاه حقیقت را فدای مصلحت های شخصی نکرد. و نیز پس از پیروزی انقلاب در کنار شخصیت والاقدر، حضرت آقای مهندس بازرگان -که روانش شاد باد- در خدمت به جمهوری اسلامی و پاسداشت حق و حرمت مردم بود. رویه ای که تا آخر عمر آن را ادامه داد.
مصیبت درگذشت این انسان شریف را به جناب عالی، بیت مکرم حاج سید جوادی و همه بستگان داغدار و دوستداران و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت باری تعالی برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسألت می کنم.
سید محمد خاتمی
۱۱ فروردین ۱۳۹۲

احمد صدر حاج سید جوادی، دانش آموخته حقوق و علوم سیاسی، از بنیانگذاران نهضت آزادی و نخستین وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران بود که روز یک شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ در سن ۹۶ سالگی به دلیل بیماری در بیمارستان آبان تهران درگذشت.
روحش شاد.