۱۲ بهمن ۱۳۹۱
پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر حسن حبیبی
سید محمد خاتمی در پیامی درگذشت بزرگ مرد دین باور و فرزانه و اندیشمند و دردآشنا حضرت دکتر حسن حبیبی را به خاندان شریف حبیبی تسلیت گفت.
متن کامل این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بزرگ مرد دین باور و فرزانه و اندیشمند و دردآشنا حضرت دکتر حسن حبیبی، سبک بال و روان شاد به دیدار معشوق و معبود شتافت و ساحت دین و علم و فضیلت را داغدار کرد.
دکتر حسن حبیبی عزیز زندگی پربار خود را برای بهتر فهمیدن و دانستن و فهماندن و آگاه کردن و نیز خدمت به انقلاب اسلامی که به آن باور داشت و آن را پیروز می خواست صرف کرد و نخستین کسی بود که چهره لطیف و زیبای نظام دین مدار و مردم محور جمهوری اسلامی را ترسیم کرد.
او با فروتنی با همه ظرفیت والا و شایستگی های فراوان در هر جا که به وجود او نیاز بود بی هیچ توقعی حضور داشت و حضورش همه جا و همیشه منشاء خیر و برکت بود.
من این مصیبت بزرگ را به همه آنان که دل در گرو انقلاب اسلامی و سربلندی میهن و سرافرازی مردم دارند و به همه اندیشوران و پژوهشگران و اصحاب ادب و فرهنگ و به خاندان شریف حبیبی، به ویژه به همسر شایسته و بزرگوار و وفادار و به دختر دانشمند و موقر و به برادران گرانقدر و خواهر ارجمندش تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت حق جل و علی برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان معزز تندرستی، شکیبایی و پاداش نیکو مسألت می کنم.
رحمت گسترده خداوند بر او که پاک زیست و پاکیزه به دیدار معبود شتافت.
سید محمد خاتمی
12 بهمن 1391