۲۵ دى ۱۳۹۱
پیام تسلیت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید مسیح شاهچراغی
رئیس جمهوری سابق ایران رحلت عالم عامل و اخلاقی و معلم ادب و انصاف، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید مسیح شاهچراغی را به مردم والامنش دامغان، بیت گرانقدر شاهچراغی و به وِیژه حضرت آیت الله حاج سید محمد شاهچراغی و حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی شاهچراغی تسلیت گفت.
متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
رحلت عالم عامل و اخلاقی و معلم ادب و انصاف، حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید مسیح شاهچراغی ماتم بزرگی است برای همه اصحاب فضیلت و ادب و آنان که دین را سربلند و مردم را بزرگ می خواهند. این مرد بزرگ که عمر پربرکت خود را در راه اعتلاء دین خدا و هدایت بندگان او و خدمت به خلق سپری کرد دریادلی و شکیبایی مثال زدنی خود را در داغ سوزان عزیزش و عزیز ما شهید شاهچراغی ارجمند که مظهر ایمان، ادب و بینش روشن و اندیشه بلند بود نشان داد. گرچه همه شهیدان گلگون کفن را فرزندان خود می دانست.
من این مصیبت را به همه دردمندان روشن ضمیر به مردم شریف و والامنش دامغان و به همه دوستان و ارادتمندان آن عزیز و به بیت گرانقدر و پرافتخار شاهچراغی و همه بستگان داغدار، به ویژه به عالم وارسته و بزرگوار آیت الله حاج سید محمد شاهچراغی و فاضل اخلاقی حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی آقا شاهچراغی تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت حق برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسألت می کنم.
سید محمد خاتمی
25 دی ماه 1391

عالم و زاهد وارسته حجت الاسلام و المسلیمن حاج سید مسیح شاهچراغی از علمای برجسته شهرستان دامغان و پدر شهید سید حسن شاهچراغی نماینده مردم دامغان در دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی و سرپرست موسسه کیهان، عصر روز یک شنبه 24 دی ماه در سن 89 سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیدار حضرت حق شتافت.