درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۰ مرداد ۱۳۹۰ چاپ | ارسال
برای آموزگار مهربانی، شرافت، احترام به زندگی، دیگرخواهی و بزرگ منشی!
"آیا در عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی نیز نمی توان از آمنه آموخت و بحران را با آرامش و تنش را با احترام به یکدیگر و پاس داشت حق و حرمت انسان و دوری از غرور – بخصوص آنان که قدرت بیشتری دارند – سودا کرد؟" این بخشی از یادداشتی است که سید محمد خاتمی برای آموزگار مهربانی، شرافت و احترام به زندگی، دیگرخواهی و بزرگ منشی، سرکار خانم آمنه بهرامی نوشته است. از این پس در بخش یادداشت ها، دیدگاههای سید محمد خاتمی را درخصوص مسائل روز و به مناسبت های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و ... خوانده، نظرات خود را با دیگر خوانندگان در میان بگذارید.
متن کامل این یادداشت را در ادامه بخوانید:


به نام خدا
دلها پر از درد می شود، هنگامی که آسیب های اجتماعی و خشونت هایی را رو به گسترش می یابیم که موجب تباهی جانها و از هم پاشیدن زندگی ها و گسست پیوندها و از میان رفتن سلامت ها و افزایش نفرت ها و نگرانی ها می شود.
سالها پیش، در دوران ریاست جمهوری که همواره دغدغه امنیت عمومی و نگاهداشت حق و حرمت مردم را داشتیم (هر چند در این باب آنگونه که دلخواه بود موفق نبودیم) و مشکلات و مسائل اجتماعی و پرخاش گری ها و آسیب ها هرگز قابل مقایسه با امروز نبود، هنگامی که خبر رسید که سنگدل منحرف و بی انصافی بر چهره دختر جوانی که شادابی و زیبایی از جمله سرمایه های زندگی او است اسید پاشیده است و حاصل جنایت، محرومیت آن دختر جوان از نعمت بینایی و آسیب جدی به همه صورت و چهره او بوده است، بر خود لرزیدم، نه تنها بر اساس یک احساس شخصی که به خاطر مسؤولیت بزرگ اجتماعی که ملت بزرگ بر عهده ما گذاشته بود؛ و مگر از مهم ترین مسؤولیت های دولت حفظ و بسط امنیت اجتماعی در کنار حفظ و بسط امنیت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی نیست؟ هر چند که نمی توان جامعه ای را در نظر آورد که هیچ نقطه نا امنی در آن نباشد. ولی نگرانی از اینکه ناامنی ها گسترده شود امری بجا است. آن روز این داستان غم انگیز پیگیری شد، ولی مگر می شد آنچه را آمنه خانم بهرامی عزیز از دست داده است به او برگرداند و تنها نقطه امید شکیبایی و بالا بودن توان تحمل این خانم بزرگوار و خانواده شریف او بود و آن سوی داستان جوان نگون بختی که شکوه زندگی خود و دیگری را نگونسار کرده بود و بدترین روزهای خود را می گذراند تا از یک سو حکم دادگرانه دادگاه او را به کیفر عمل زشت خود برساند و از سوی دیگر تازیانه تابسوز ملامت وجدان.
امروز وقتی در خبرها آمد که «آمنه» در کمال بزرگواری، آموزگاری کرد و از حق قصاص خود گذشت بر همه ثابت شد که در برابر سنگدلی و بی آزرمی و نفرت پراکنی و خودخواهی و کین توزی هنوز می توان از مهربانی، شرافت و احترام به زندگی، دیگرخواهی و بزرگ منشی هم سراغ گرفت و زیبایی را در اوج آن به تماشا نشست. آنچه آمنه از خود نشان داد حکایت گر آن است که جان زیبا و شکوهمند را هیچ عاملی جز نفرت و نابردباری و خشونت نمی تواند زشت کند و یا زشت بنمایاند.
درود به آمنه خانم!
آیا در عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی نیز نمی توان از آمنه آموخت و بحران را با آرامش و تنش را با احترام به یکدیگر و پاس داشت حق و حرمت انسان و دوری از غرور – بخصوص آنان که قدرت بیشتری دارند – سودا کرد؟

سید محمد خاتمی
10 مرداد 1390
 
 
تعداد بازدید: ۳۸۲۰۶ چاپ | ارسال
 
 
 
دیدگاه خود را ارسال نمایید.
 
 
 
 
 
 
 
 
نظرات | 32نظر چاپ نظرات
 سپیده  |  ۲۶ اسفند ۱۳۹۰,۰۱:۱۳:۳۹
واقعا مردم چرا اینجوری فکر می کنن و از شما یک قدیس ساختن مگه 8سال رئیس جمهور نبودین و ندیدن کارای شما رو؟
در مورد کار آمنه من کارش رو درست نمی دونم، چون این کار باعث میشه هر پسر پررویی دختر مردم رو ناقص که بعدم پیش خودش بگه خوب دیگه اینم مث آمنه منو میبخشه.
میخام بگم آمنه با این کارش به خانمای جامعش خیانت کرد و به نظر من اسمش بزرگواری نیست.
من برای شما احترام قائلم آقای خاتمی ولی این نظر شما هم مثل سیاستهای دیگتون هست که فقط به مقطع فعلی و تاثیر اون فکر می کنید و به تاثیر یک عمل در درازمدت توی جامعه زیاد اهمیت نمیدین.
من هر دو دوره ی ریاست جمهوریتون به شما رای دادم ولی الان یه جورایی از اینکه شما و هم کیشاتون که بعضیهاشون بنا به مصلحت دورتون جمع شدن بیاید روی کار می ترسم.
دلیل ترسم هم بیشتر به خاطر افکار و طرز فکرایی که توی این پست یه نمونش رو گذاشتین هست.
ولی شما یه ویژگی خوب داری اینکه خیلی قشتگ و شسته رفته حرف میزنید که الحمدالله آقای احمدی نژاد هم دست کمی در سخنوری از شما نداره، ولی احمدی نژاد یه چیزی داره که شما خیلی کم اون ویژگی درتون هست. اونم جسارت شدید هست که البته در بعضی مواقع تبدیل به حماقت میشه ولی بعضی موقعها هم خیلی خوبه.
ببخشید آقا سید وقتتون رو زیاد گرفتم.
از صمیم قلبم آرزو می کنم که هممون به راه درست هدایت بشیم و برای پیشرفت کشورمون با هم تلاش کنیم.
 
 Ethanael  |  ۲۸ مرداد ۱۳۹۰,۰۲:۲۷:۳۸
Created the greatest artclies, you have.
 
 مریم  |  ۱۴ مرداد ۱۳۹۰,۰۱:۰۲:۵۰
سلام آقای خاتمی عزیز
این یک فرصت استثناییه!
راستش خیلی تعجب می کنم که بالاخره ما رو هم حساب کردید و از ما نظر خواستید.
نمی تونید تصورش رو بکنید که من و خانوادم تا چه حد دوستتون داریم و خیلی خیلی از دستتون عصبانی ام که اصلا به فکر ما جوانان و احساساتمون نیستید. نمی دونم دلیلش چیه که اصلا دوست ندارید با ما مردم عادی در ارتباط باشید، هرکسی جای شما بود و این همه تو قلب مردم جا داشت خیلی بیشتر از شما از این موقعیت بهره می برد. دوسال پیش کارم شده بود گریه کردن ، از اینکه احساسات ما رو حساب نکردید. شاید اگه اومده بودید الان وضعیت فرق می کرد و به خاطر همین بود که نگذاشتند شما بیایید!
ما به خاطر تمام رنج و عذاب و نگرانی که به خاطر دوست داشتن شما تحمل میکنیم از شما طلب کاریم آقای خاتمی، طلب به حساب آورده شدن، توجه شما به نظرات ما و ...
متاسفم که عده ای تندرو با هر حرف منطقی و منصفانه مشکل دارند و منتظر یک قهرمان دیوانه اند . خواهش میکنم شما به همین مشی اعتدال و با منطق خود ادامه دهید، تاریخ در مورد افراد قضاوت خواهد کرد.
به اندازه تمام احساساتم دوستتان دارم.
دانشجوی ارشد برق
 
 بی تا کمال  |  ۱۳ مرداد ۱۳۹۰,۲۳:۰۴:۱۳
آقای خاتمی رییس جمهوری که من هم بتو رای دادم:
شما همیشه خیلی زیبا سخن میگویید،اما ایکاش شما بیش از سخن اهل عمل می بودید
کاری که خواهرمان آمنه کرد،یک عمل انسانی بود و ربطی به سیاست نداشت ....لطفا سیاست را با عمل آمنه قاطی نکنید تا معنویت این بخشش محفوظ بماند...چرا از هر چیزی یک سمبل سیاسی در این کشور ساخته میشود؟ آمنه گذشت کرد تا مجید از عذاب وجدان روزی هزار بار آرزوی مرگ کند...از این به بعد مجید زندست ولی بقول مادر بزرگم: زنده ذلیل
آقای خاتمی شما سیب سرخ را بین لبان ما جوانها گذاشتید و گفتید نخور.....!!!!!!!!آخر مگر میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این هم بهانه ای شد تا من گله چند ساله ام را بشما منتقل کنم...کار خوبی با ما جوانان این مرز و بوم نکردی سید محمد.......
 
 ناصر ایران منش  |  ۱۳ مرداد ۱۳۹۰,۱۶:۱۹:۲۶
بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان
همیشه در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران ابر مردهائی چون جناب آقای سید محمد خاتمی رئیس جمهور محبوب دوران شبا ب انقلاب اسلامی ایران وجود داشته که در آن عصر به حقانیت خون شهیدان و بازماندگان آن ارج می نهادند نه اینکه در حال کنونی ارج و منزلت خانواده شهدا پایمال گردیده حالا بایستی مخفی نمائیم که بازمانده شهدائی هستیم که مسئولین کنونی تکیه بر جایگاه خدمت رسانی آن زده اند ،آقای سید محمد خاتمی با قلب رئوف و منزلت داشتن خانواده شهدا بسیاری از مشکلات را بر طرف می نمودند امابواسطه اتمام خدمت صادقانه ما نیز محروم از خد مت رسانی مسئولین به خود شده ایم نگرش و احترام و مهر ورزی ایشان نسبت به خانم آمنه و بسیاری از آهاد این انقلاب نوید واعلام رفعت و مهرپروری یادگار دوران موفقیت سروری ایشان بوده انشا الله توفیق خد مت رسانی ایشان همیشه مستدام باشد.
 
 لیتیوم  |  ۱۳ مرداد ۱۳۹۰,۱۲:۵۹:۱۹
سید عزیز،
در این زمانه‌ای که همه به فکر ریختن خون و شستن خون با خون هستند و چیزی جز خون جلوی چشم‌شان نیست. وقتی خشم و طلب نفس‌کش کردن توی هر بخشی از زندگی سیاسی و اجتماعی این ملت فوارن می‌زند و صاحبان قدرت حتا صلاح خودشان را نمی‌دانند امید دارم توصیه به اینکه با یکدیگر بدور از غرور و نجس دانستن طرف مقابل گفت‌و‌گو کنیم راهی باز کند. و اینکه حق را سرلوحه خودمان قرار بدهیم و نه مصالحه و مصلحت که بسیاری از این گره‌ها بدست همین مصلحت اندیشی‌ها بسته شده.
 
 رضا  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۱۵:۵۰:۴۸
با عرض سلام خدمت آقای خاتمی و مسولان سایت؛ امیدوارم این متن رو آقای خاتمی دیده و پاسخ بدن؛
من یکی از حامیان شما و جریان اصلاح طلب هستم ، و امیدوارم با تلاش های افرادی مثل شما و آقای رفسنجانی و بقیه بزرگان ، هرچند آرام، اما این وضعیت خفگان کشور از بین برود، خسته شدیم به خدا از این فضا...
اقای خاتمی! بندا از شما انتقاداتی هم دارم...! شما در این شرایط کشور فقط به زندانیان سیاسی فکر میکنین که فقط وابسته با جناح چپ هستند ، هستید، و متاسفانه به بقیه زندانیان سیاسی مانند : زندانیان آذربایجان،کردستان،عرب،بلوچ و ... ، توجهی نمیکنید...
اگر قرار هست که فضای آزاد سیاسی برقرار شود، بهتر است که این فضا برای همه ی اقشار کشور باشد، نه فقط برای طیف خاصی... ، مگر این زندانیان اذربایجان یا کرد یا هر منطقه دیگر چه میخواستند...؟ جز کمی فضای نفس کشیدن؟ جز این که معلمان اول ابتدایی و همه ی معلمان در کلاس درس مجبور به فارسی حرف زدن نباشند؟ جز این که با این ها توهین نشود؟ جز این که اجازه ی تدریس زبان بومی خود را در مدرسه داشته باشند؟ مطمئنا قبول میکنید که آن طور که باید و شاید در دولت شما هم به این ها فضا داده نشد و در کل این سی سال سعی شد که کودکاد این افراد دیگر زبان بومی را بلد نباشند، دیگر از تاریخ اصل و نسب خود هیچ ندانند... ؛
آقای خاتمی! با این همه مردم شما را دوست دارند، امیدوارم به این قضیه توجه بیشتری فرمایید...
یقینا اگر شما از این جریان ها هم حمایت کنین، حامیان شما به خصوص در منطقه آذربایجان و کردستان و عرب آفزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت....
تشکر از شما که با نظرات بنده پاسخ خواهید داد...؛
 
 محمدرضا  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۹:۴۲:۴۷
با سلام. چرا از موضوع بزرگواري اين خانم بهره برداري سياسي ميکنيد ؟ بجاي اين کار بهتر بود به قولهايي که به آمنه در دوران رياست جمهوريتان داديد عمل کنيد !!
ميدونم بدون اينکه بخونيد اين نظر رو پاک ميکنيد. ولي فرق شما با احمدي نژاد همينه که شما براي خودتون دست و پا ميزنيد و اين رو مردم ميفهمند.
 
 پاسخ سایت  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۱۳:۵۱:۵۲
 بخش نظرات آينه اي است از ديدگاههاي خوانندگان، نه مجموعه اي گزيده از تعريف ها و تمجيدها و به جز نظراتي كه ندرتا با الفاظ ركيك و دور از شأن خوانندگان محترم آلوده مي شوند در انتشار ساير نظرات گزينشي انجام نمي شود.
 ابراهیم  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۶:۱۲:۰۰
امیدوارم ملت ایران ارزش این انسان های با درایت و بزرگوار مانند اقای خاتمی را بداند و نگذارند فرهنگ غنی ما با وجود فرهنگ احمدی نژاد ها ازبین برود
 
 اصغر عالمیان  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۶:۱۱:۴۸
aghaye khatami khaili doostet daram . enshalah dobare reise jomhour mishi.
Asghar Alamian-Ahvaz
 
 ناشناس  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۲:۵۱:۱۹
آقای خاتمی ؛
براتون ممکنه برحدیث جنود عقل وجهل شرحی بنویسید شرح امام براین حدیث هرچند بسیار بسیار راهگشا بود ولی کامل نشده ضمن اینکه شما دنیای امروز و مخاطب جوان روهم خوب میشناسید .
همینطور سپاسگزارم اگر نظرشما رو درباره این حدیث از پیامبر(ص) بدونم
ان الله تعالی یقول انا عند ظن عبدی بی ان خیرا فخیرا وان شرا فشرا (771 نهج الفصاحه)
خداوندتعالی فرماید من ناظرگمان بنده خویشم اگر گمان خوب برد خوبی بیند واگر گمان بد برد بدی بیند.
همه امور به اراده خدا واراده خدا آینه ظن ما به خداست ؟
خدا وانسان باهم ؟
 
 پاسخ سایت  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۱۴:۳۸:۲۷
 سيد محمد خاتمي:
"با تشكر از حسن ظن اين عزيز
در اين باب بضاعت من در حدي نيست كه بتوانم اين خواست را برآورده كنم. به آثار بزرگاني چون آيت الله حاج ميرزا جواد آقا ملكي و امام خميني رجوع شود" 
 صاحبدل  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۱:۵۷:۳۷
سلام آقای خاتمی
من یکی از طرفداران و رآی دهندگان به شما هستم و به این هم افتخار میکنم
قطعا شما هم اشتباهاتی داشتید که غیر قابل انکار هست ولی انصافا با اشتباهات
دیگران قابل مقایسه هم نیست ....
راستی یه خواهش ....
میشه نظرات مخالف رو هم تایید کنید ببینیم بعضی ها با اینکه حقایق کم کم از پشت ابرهای سیاه بیرون می افتد باز چطور توجیه میکنند و حرفهای بی ارزششان چیست ؟
اگر صلاح دانستید آنهایی که کمتر فحش دارد (از کوزه همان برون طراود که دراوست) را منتشر کنید چون خود من که از این جماعت ضد دین چیزی جز ناسزا و فحش نشنیدم در برابر بزرگواری و متانت شما ها
ممنون
 
 Hamid  |  ۱۲ مرداد ۱۳۹۰,۰۱:۴۲:۲۳
سید عزیز خدا نگهدارت باشد. اگر امثال شما و میرحسین نبودید هیچ امیدی به آینده این کشور نداشتم.به امید پیروزی
 
 محمد  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۲۲:۰۵:۳۸
سلام
اقای خاتمی شما هر چه قدر هم که برای این مملکت زحمت کشیده باشید اما با عملکردتون در زمینه ی عفاف و حجاب جامعه ی را به لجن کشیدید.به عنوان یک شهروند همیشه از سیاست های خوب شما دفاع کردم اما ملتی را که به واسطه ی روش های غلط فرهنگی(در زمینه ی عفاف و حجاب)به انحراف کشیدین همیشه مایه ی ننگ و خواری شما خواهد بود.اگر شما در کنار میر حسین موسوی قرار نمی گرفتین ایشون حتما رای می اوردند همان بهتر که شما در کنار ایشون قرار گرفتین
موفق و در پناه حق
 
 ali  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۹:۲۸:۵۲
Salam,
magar mardom ba hakeman che kardand ke niazmaned bakhshesh bahsand????
 
 حامد  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۸:۱۹:۰۳
وقتی چیزی از خاتمی منتشر می شود، هم خوشحال میشوم و هم ناراحت! خوشحال از اینکه هنوز خاتمی عزیز هست، و ناراحت از اینکه چرا بعضی افراطیها متعصبانه بزرگواری و آزاداندیشی شما را باور ندارند. افراطیگری سبز و غیر سبز ندارد!
دوستت داریم.
 
 آوای بختیار  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۷:۴۶:۰۸
از سید محمد خاتمی مرد اعتدال و اخلاق و بزرگمنشی و در عین حال واقع گرا کلماتی غیر از این نمی توان انت‍ظار داشت. کسی که از ابتدای ریاست جمهواری اش تا به امروز همیشه سعی کرده است با گفتن از اخلاق و اصلاح و مردم سالاری این نهادهای گمشده در جامعه مارا در افکار جا بیاندازد. خداوند او و امثال او را برای ما حفظ کند.
 
 آرش  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۵:۱۷:۰۹
فرهنگ اسلامی اونه که به خاطرتفکرات یک نفر تو خیابون صدها نفر رو قربونی کنن .
بخشش آمنه هم بخاطر فرهنگیه که دارن سعی میکنن نابودش کنن
 
 شاهرخ حسن پور  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۳:۴۶:۵۳
اين مورد را كساني بايد آويزه گوش كنند كه خود را موكل مردم ميدانند واز جانب آنها تصميم بگيرند.آمنه تا اينكه افكار عمومي را بهمراهداشت ثابت نمود كه در عفو لذتي است كه در انتقام نيست.اعلاني است به انها كه مشت را با مشت جواب ميدهند نه با عطوفت و مهرباني.
 
 حامد شجاعی  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۳:۰۶:۳۵
و چه درسهاست در رفتار بزرگوارنه آمنه!می توان فراموش نکرد اما گذشت!ای کاش بخشش و گذشت برای رسیدن به فردایی روشن تر فرهنگ غالب جامعه ما شود
 
 کامران  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۲:۵۲:۲۴
آقای خاتمی خواهش میکنم سعی کنید که اختلافات کنار گذاشته بشه...خسته شدیم از این همه جنگ و جدل سیاسی...

کشور در فضای امن پیشرفت میکنه، لطفاً برای ایجاد این فضای امن کمک کنید...متشکر
 
 عبداله  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۱:۴۷:۰۱
من نمیدانم در این میانه جا و سهم آقای خاتمی چیست و کجاست که عبای فیلسوفان و ردای پیامبران و پرچم اخلاقمداران را بر دوش و دست گرفته و با واژه ها اعتباری شعاری به خود نمائی و منبر و وعظ گوئی پرداخته. معاملۀ همه سود بدون سرمایه است که دیگری کور و تن مصدوم و اسید پاش آزاد و رها و کسان دیگر نطقشان گویا و بهره برداری نمایند و فرصت بیابند و خود و شعارشان را مطرح کنند.
 
 شقایق مقدم  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۱:۱۲:۲۴
ای کاش همه ما ایرانیان بتوانیم چون شما بیاندیشیم.
به امید آن روز
 
 پرستو  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۱:۱۲:۱۶
غیر از این از آقای خاتمی عزیزمون انتظار نمیرفت
 
 afshin  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۱۰:۵۶:۲۶
aghaye khatami salam sharayet bironi va dakheli kheilikamar shekan shode baray mardom
 
 پیمان دانشفر  |  ۱۱ مرداد ۱۳۹۰,۰۱:۳۳:۵۵
به معنای واقعی خاتمی دوستت دارم و همیشه قبولت دارم

و چقدر لذت بردم از :
سالها پیش، در دوران ریاست جمهوری که همواره دغدغه امنیت عمومی و نگاهداشت حق و حرمت مردم را داشتیم (هر چند در این باب آنگونه که دلخواه بود موفق نبودیم) و مشکلات و مسائل اجتماعی و پرخاش گری ها و آسیب ها هرگز قابل مقایسه با امروز نبود،

امیدوارم آمنه همیشه برای این ملت که زجر کشیده اند، نماد بماند و همچون نداها در خاطره ها بماند

پیروز و پایدار

ممنون از حرکت به موقع شما
 
 ناشناس  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۹:۴۶:۲۳
" بگشای لب که قند فراوانم آرزوست "
 
 ناشناس  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۹:۱۷:۲۸
سلام سید عزیز و بزرگوار
به امید خدا تا شهریور تکلیف انتخابات مشخص می کنید؟ یعنی اگر تا اون موقع به شروط شما پاسخ مثبت ندادن، اعلام موضع رسمی می کنید؟
 
 حسین کرمانپور  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۸:۴۸:۴۶
سلام بر حضرت اخلاق
نوشتار شما به سایتتان حیات می بخشد، نوشتار شما مستدام.
مخلصیم
 
 مهدی  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۸:۳۱:۳۲
دروود و سپاس ای سید بزرگوار ...دست مریزاد وممنون که همچنان حرمت انسانی جدای از بازیهای سیاسی دغدغه جنابعالی میباشد....از دور دست شما را میبوسم و آرزوی موفقیت و بهروزی شما را از خداوند متعال خواستارم......دروود بر سید عزیز
 
 ناشناس  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۷:۵۶:۲۹
دوستت دارم سید.حجت مسلمانی من شما و میرحسین هستید.خداوند نگهدارتان باشد.
 
 عبدالله  |  ۱۰ مرداد ۱۳۹۰,۱۷:۲۰:۴۸
سلام ماجرای آمنه و آنچه که از خود نشان داد سبب شد تا جان شریف و روح لطیف سید بزرگوار به وجد آید و در واکنش به این عمل مهم و قابل ستایش آمنه بنویسد . آقای خاتمی منتظر یادداشتهایتان هستیم . درود بر شما و همه دوستداران اسلام و ایران .
 
 
چاپ نظرات
 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین یادداشت‌ها
۱۶ آذر ۱۳۹۵
سیدمحمدخاتمی در پیامی به مناسبت روز دانشجو عنوان کرد: رسالت امروز دانشجویان، نقد درست و سنجیده از "قدرت"
۵ تير ۱۳۹۵
سید محمد خاتمی در واکنش به حقوقهای غیرمتعارف مدیران: مسؤولان نظام از ملت پوزش ‏بطلبند.‏
۱۸ خرداد ۱۳۹۵
یادداشتی برای امروز ۱۸ خردادماه ۱۳۹۵ مصادف با اول ماه مبارک رمضان
نمایش تمام یادداشت‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,