درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۵ تير ۱۳۸۸
باید بلافاصله موج بی حاصل دستگیری ها خاتمه یابد و دستگیرشدگان آزاد شوند

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی روز دوشنبه پانزدهم تیرماه با یکدیگر دیدار و پیرامون مسائل سیاسی روز و به ویژه پی آمدهای انتخابات و اعتراضات مردمی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست پس از استماع گزارشی از نمونه های بسیار تکان دهنده از رفتارهای خشونت آمیز نیروهای لباس شخصی که متأسفانه با حمایت قوای امنیتی صورت گرفته و با اشاره به شهادت هموطنان بی گناهی که جرمشان تنها اعتراض به نحوه برگزاری و اعلام نتایج انتخابات بود، به شدت از ضرب و شتم مردم بی گناه و حمله های وحشیانه به منازل مردم و خوابگاه های دانشجویان انتقاد و تأکید شد حرکت های مسالمت جویانه مردمی که اوج آن راهپیمایی چند میلیونی خودجوش در کمال آرامش و نظم بود، با اندکی تدبیر و اعتناء به حق مسلم مردم و اعلام انزجار و برائت جستن از دروغ و بی احترامی به مردم می توانست از تبدیل این جریان به یک بحرانی ملی جلوگیری کند.
همچنین در این نشست نسبت به سخنان خطیب جمعه که اقدامات خلاف قانون و خلاف شرع و ضد بشری نیروهای امنیتی در اعتراف گیری از دستگیر شدگان را مورد تأیید و تمجید قرار داده بود ابراز تأسف شد.
مهدی کروبی، میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی با تأکید بر ضرورت پایان یافتن بی درنگ فضای فوق امنیتی موجود، ادامه این وضع را تنها به سود افراطی شدن حرکت های سیاسی دانسته و تصریح کردند: باید بلافاصله موج بی حاصل دستگیری ها خاتمه یافته و کسانی که پیش از این بدون ارتکاب کمترین گناهی محبوس شده اند، آزاد شوند و نیروهای نظامی و امنیتی به پایگاه های خود بازگردند.
در پایان این جلسه آقایان علیرضا بهشتی، مقدم، مرتضی الویری و امینی به عنوان نمایندگان موسوی و کروبی مسؤول پیگیری امور مربوط به دستگیرشدگان و خانواده های شهدا و آسیب دیدگان اعتراضات اخیر تعیین شدند.

 
 
تعداد بازدید: ۳۲۷۳۸

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,