درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  گردهمایی حامیان مهندس میرحسین موسوی در میدان امام اصفهان  |  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
   
  
۲۰ خرداد ۱۳۸۸
نصف جهان، حامی میرحسین موسوی

مردم ما حاكمانی می خواهند كه به آنها دروغ نگویند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه حاصل كار آنها تورم و ركود نباشد. مردم ما حاكمانی می خواهند كه زمینه اهانت به آنها را فراهم نیاورند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه در عین دفاع از اصول، جلوی تحریم و فشارها را به ایران بگیرند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه برای پوشاندن ناكارآمدی خود به دروغ و بهتان متوسل نشوند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه اقدامات به اصطلاح مردمی آنها شائبه خرید رأی نداشته باشد.
سیّدمحمّد خاتمی كه در حمایت از مهندس میرحسین موسوی به دیدار مردم اصفهان رفته است در جمع بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم اصفهان در میدان امام این شهر اصفهان را قلب ایران بزرگ نامید.
خاتمی خطاب به حاضران در میدان امام گفت: اصفهان خاستگاه عالمان، فیلسوفان، هنرمندان، طبیبان و زنان و مردان بزرگ بوده و هست؛ اصفهان یكی از جوشان ترین كانون های انقلاب اسلامی است. اصفهان زادگاه و مسكن زنان و مردانی است كه برای آزادی، عدالت و پیشرفت قلبشان تپیده است.
من میلاد حضرت زهرا (س) را تبریک می گویم و در آستانه میلاد زهرای اطهر، در اینجا گرد هم آمده ایم تا بگوییم همصدا با دیگر هموطنانمان فریاد بگوییم به فرزند انقلاب؛ مهندس میرحسین موسوی رأی می دهیم.
اصفهان یادآور حضور شورانگیز زنان و مردانی است كه آزادی، عدالت و اخلاق را طلب می كنند. هنگامی كه جان مردم از استبداد، وابستگی و عقب ماندگی به تنگ آمد، مردم به پا خاستند و آزادی، عدالت و استقلال را طلب كردند. روشنفكران، اصلاح گران و عالمان روشن بین، پیشتاز حركت مردم به سوی آزادی و حاكمیت بر سرنوشت خود شدند و این چنین بود كه خورشید مشروطیت در دل ایران استبداد زده دمید و اصفهان از پیشتازان این حرکت بزرگ تاریخی بود، اما به دلیل توطئه خارجی و غفلت آزادی خواهان و تنگ نظری متحجران مشروطیت شكست خورد و استبداد رضاخانی مستقر شد.
مردم ایران در آن مقطع شكست نخورده اند؛ بلکه حركت كردند و جنبش هایی شكل گرفت و سرانجام این كشتی در كرانه انقلاب اسلامی آرام گرفت و مردم جمهوری اسلامی را یکصدا فریاد زدند؛ جمهوری اسلامی یعنی عدالت، آزادی، استقلال، پیشرفت در سایه رهبری امام بزرگوار. ما جمهوری اسلامی می خواهیم؛ جمهوری اسلامی كه در آن اخلاق و عدالت راستین حاكم است. جمهوری اسلامی که مردم به آن رأی دادند ضامن استحکام و پایداری خانواده است و زنان را آزاد می خواهد. ما جمهوری اسلامی می خواهیم كه در آن تبعیض جنسی و نژادی نداشته باشیم. ما جمهوری اسلامی می خواهیم تا عدالت همه جانبه در جامعه حاكم شود. تا شاهد عدالت قضایی و به دنبال آن استقرار آزادی اندیشه بدون پرداخت هزینه باشیم و از سوی دیگر عدالت اقتصادی در کشور برپا گردد.
عدالت مورد نظر جمهوری اسلامی با عدالت صدقه ای، یعنی گسترش و توزیع فقر فرسنگ ها فاصله دارد. ما جمهوری اسلامی می خواهیم كه در آن از اصول اسلام و ارزش های الهی و آرمان های انقلاب دفاع شود؛ همزمان دشمن تراشی را نفی خواهیم كرد و تعامل با جهان و بهره گیری از امكانات برابر برای پیشرفت كشور را می خواهیم.
آنگاه که ما می گوییم جمهوری اسلامی برقرار شده تا ایران در استقرار عدالت اقتصادی و پیشرفت الگو باشد اصولگراییم. در مقابل آنكه ایران را عقب مانده می خواهد و آزادی را محدود می كند و به نام دین خرافات را ترویج می دهد، اصولگرا نیست.
مردم ما حاكمانی می خواهند كه به آنها دروغ نگویند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه حاصل كار آنها تورم و ركود نباشد. مردم ما حاكمانی می خواهند كه زمینه اهانت به آنها را فراهم نیاورند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه در عین دفاع از اصول، جلوی تحریم و فشارها را به ایران بگیرند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه برای پوشاندن ناكارآمدی خود به دروغ و بهتان متوسل نشوند. مردم ما حاكمانی می خواهند كه اقدامات به اصطلاح مردمی آنها شائبه خرید رأی نداشته باشد.
من می گویم چرا قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق كه در زمان دولت اصلاحات لایحه آن به مجلس تقدیم شد دو سال در پیچ و خم اجرا به تأخیر افتاد. این چه منّت بی جایی است كه حقوق مردم را به خودشان پرداخت کرده اید و در آستانه انتخابات اعلام می کنید حقوق كارمندان را زیاد كردیم؟
رئیس جمهور سابق ایران با طرح این پرسش كه چرا دو سال نظام هماهنگ پرداخت حقوق را عقب انداختید، گفت: برنامه دولت اصلاحات این بود که برای مهار تورم و رونق بخش خصوصیو ایجاد اشتغال و تأمین بودجه جاری كشور از محل مالیات ها و نه از محل درآمدهای نفتی كارهای زیادی صورت گیرد.
امروز برخلاف آمارهای دورغینی كه می دهند، بودجه جاری ۲/۵ برابر بودجه دولت قبل شده است كه یك سوم آن از درآمد نفتی تأمین می شود و بقیه از اصل بودجه تأمین می شود.
حساب ذخیره ارزی چه شد؟ دولت گذشته ۱۴ میلیارد دلار ذخیره ارزی را در اختیار دولت آقای احمدی نژاد گذاشت؛ ۳۰۰ میلیارد درآمد نفتی به كجا رفت؟ اگر از این درآمد افسانه ای درست استفاده می شد امروز به جای آنكه بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد كشور كنیم از تولیدات خود استفاده می كردیم. همانگونه كه در سال ۸۳ به خودكفایی گندم رسیده بودیم. اگر طرح های دولت قبل درست اجرا می شد امروز زاینده رود، این شاهرگ حیات ایران خشك نبود.
امروز در آستانه انتخابات سرنوشت سازی قرار گرفته ایم. علی رغم خواست كسانی كه می خواهند شما به عرصه نیایید تا اقلیت در كشور حاكم شود، می گوییم و با هم پیمان می بندیم که همه یکصدا پای صندوق های رأی بیاییم. آنكه اسلام را می خواهد به پای صندوق های رأی می آید؛ آنكه می خواهد از برخی نهادهای انقلاب سوء استفاده نشود و به جای حقیقت خرافات حاكم نشود، به پای صندوق های رأی می آیند. آنكه آزادی و پیشرفت را طلب می كند و می خواهد آزادی اندیشه و بیان هزینه نداشته باشد به پای صندوق های رأی می آید. آنكه عدالت و توسعه و پیشرفت و رفع تهدیدها و تحریم ها و فشارها را می خواهد به پای صندوق های رأی خواهد آمد.
می شود مسیر كشور را كه به سمت فلاكت برده می شود، نجات داد اما نمی توان همه چیز را یک شبه درست کرد.
جوان ایرانی ۲۲ خرداد را به دومین ۲ خرداد تبدیل می كند. ما ضمن احترام به نامزدهای دیگر به خصوص برادر عزیزم جناب آقای كروبی كه از پیشگامان انقلاب و از خدمتگزاران نظام و مورد تأیید امام بودند و جناب آقای محسن رضایی كه از فرماندهان دلاور دوران دفاع مقدس می باشد باید بگوییم كه ما یك رئیس جمهوری می خواهیم و من بین همه این عزیزان به مهندس میرحسین موسوی رأی خواهم داد.
میرحسین موسوی مدیری توانا است كه در بحرانی ترین شرایط توانست كشور را به گونه ای اداره كند كه هم جنگ اداره شود و هم فشار بر مردم كمتر شود.
میرحسین موسوی یاور محرومان و مورد تأیید حضرت امام بود. میرحسین موسوی فردی است كه امروز در منشوری كه صادر كرده است مدافع حقوق زنان، مردان، جوانان و حقوق طوایف مختلف كشور است. عزیزی است كه به كارشناسی اهمیت می دهد، نه اینكه دستگاههای نظارتی و پرسش گری را به خاطر سلایق شخصی حذف و نابود كند. موسوی كسی است كه آزادی را توام با عدالت می خواهد.
سید محمد خاتمی به شهدای اصفهان اشاره کرد و خطاب به جمع حاضر در میدان امام اصفهان گفت: شما وارث ۲۳ هزار شهیدی هستید كه برای عظمت ایران جان خود را تقدیم كشور كرده اند، پس بیاییم در ۲۲ خرداد همت شهید همت را داشته باشیم، بیاییم در ۲۲ خرداد اخلاص شهید خرازی را به كار ببندیم و بیاییم سخت كوشی شهید كاظمی را از خود نشان دهیم.
حضور مردم باطل السحر است. باید برای نجات كشور از مهلكه ای كه در آن گرفتار شده ایم در ۲۲ خرداد حضور گسترده ای داشته باشیم تا علی رغم كارشكنی ها و اراده ای كه می خواهد اقلیت بر كشور حاكم باشد موانع را پشت سر بگذاریم.

خاتمی در بخشی از سخنان خود به حضور آیت الله طاهری در میدان امام اصفهان اشاره کرد و با تقدیر از نقش ایشان در ادوار مختلف قبل و بعد ازانقلاب گفت: این ما و این ۲۲ خرداد؛ این صندوق های رأی و این نام میرحسین موسوی كه به این صندوق ها ریخته می شود.
استقبال از حضور سید محمد خاتمی در اصفهان به حدی بود كه تمامی خیابان های اطراف میدان امام مملو از مردان و زنان بود كه برای شنیدن سخنان یار و حامی میرحسین موسوی آمده بودند.

 
 
تعداد بازدید: ۴۰۵۶۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,