درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: کلمه
 
   
  
۱۹ خرداد ۱۳۸۸
دروغ، تهمت و بهتان در این دولت غوغا می کند

امروز کسانی هستند که به بهانه تخریب مهندس موسوی که رقیب انتخاباتی آنان است، نظام، امام (ره) و ملت را تحقیر می کنند و برای اینکه نخست وزیر دوران دفاع مقدس را تخریب کنند می گویند در جنگ شکست خوردیم! مردم رشید ایران در جنگ شهید دادند، فداکاری کردند و دشمن را ناکام گذاشتند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور از دست برود.
سید محمد خاتمی در اجتماع پرشور حامیان مهندس میرحسین موسوی در ورزشگاه کارگران مشهد و خیابان های منتهی به این مجموعه ورزشی، با بیان اینکه میرحسین موسوی به ارزش های نظام و ملت احترام می گذارد و می کوشد تا فشارها و تحقیرها نسبت ایران کم شود، گفت: آقایانی که دوران اصلاحات را به دوران فلاکت تعبیر کردند، می گویند در جنگ شکست خوردیم. من می گویم ما شکست خوردیم چون مدیران کلان انقلاب را انتخاب نکردیم و این ۴ سال اخیر ما، پر شد از فساد. آقایان ادعا می کنند در زمان حضرت امام (ره) و دوران مهندس موسوی، آقای هاشمی و بنده فساد همه جا را فرا گرفته بود و آقایان آمده اند تا با فساد مبارزه کنند! این یعنی زیر سؤال بردن همه کشور، انقلاب، رهبری و دستاوردهای بزرگ شما مردم.
فساد کجاست؟ طبق آمار معتبر بین المللی در این دوره ۴ ساله، در میان ۱۸۰ کشور دنیا رتبه فساد اقتصادی ایران با ۵۴ رتبه افزایش به رتبه ۱۴۱ رسیده و فساد اداری نیز با ۱۳ مرتبه افزایش به رتبه ۱۰۶ رسیده است که گزارش دیوان محاسبات کشور هم بر این قبیل تخلفات صحه می گذارد. دولت اصلاحات لایحه پول شویی که یکی از مهمترین راههای مبارزه با فساد است را تقدیم مجلس کرد؛ از دولت به اصطلاح ضد فساد آقای احمدی نژاد می پرسم سرنوشت این لایحه چه شد؟
می گویند در دوره مهندس موسوی خفقان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کشور حاکم بوده؛ گویا حضرت امام (ره) و دولت های مورد تأیید ایشان ایجاد خفقان کرده اند و آقایان آمده اند با خفقان مبارزه کنند و نتیجه آن در این ۴ سال به زندان رفتن و ستاره دار شدن دانشجویان است. من معتقدم هیچگاه چون امروز مردم مورد تحقیر و فشار قرار نگرفته اند و آزادی های مطلوب و مشروع جوانان، چون امروز محدود نشده است. در ایران هیچگاه با آزادی اندیشه و مطبوعات آزاد تا این حد مبارزه نشده است. من قبول دارم که در زمان دولت من هم روزنامه ها را می بستند و با آزاداندیشی برخورد می شد اما تفاوت اساسی بین این دو دولت وجود دارد چرا که دولت اصلاحات همواره طرفدار آزادی و مخالف دستگیری و زندانی کردن آزاداندیشان بود، اما امروز دولت، پیشتاز تعدیل مطبوعات و برخورد با آزاداندیشان است.
گسترش خرافات هیچ گاه چون امروز نبوده و ادعاهای عجیب و غریب که قابل فهم اسلام، امام زمان (عج) و ارزش های دینی نیست، به این صورت از سوی مسؤولان رده بالای کشور رایج نبوده است. پژوهش های عمیق دینی و نشر منابع معتبر دینی در این دوران کاهش یافته است. در این دولت به جای نشر آثار پرمحتوا، آثار خرافی و بی محتوایی که سبب وهن اسلام و فرهنگ ایرانی و نیز رواج اختلاف میان اقوام و مذاهب است با پشتیبانی های مالی و اداری دولت رواج یافته است.
دروغ، تهمت و بهتان در این دولت غوغا می کند. آمارهای نادر و پرونده سازی برای افراد و متهم کردن همه کس و همه چیز با توهمات باطل و آمارهای دروغ از اقدامات این دولت است.
اولین انتظار مردم از مسؤولان پاسخگویی است. بزرگترین مسؤول اجرایی کشور می گوید تورم را به ۱۵ درصد رساندیم و نمی گوید که از دولت قبل تورم ۱۱ درصدی تحویل گرفته بودیم و قرار بود طبق برنامه چهارم توسعه، در سال ۸۸ تورم یک رقمی شود؛ حتی به فرض که این ادعا درست باشد، ۱۶ درصد افتخار است یا نشانه ناکامی شما؟
۱۶ خرداد آقایان اعلام کردند تورم ۱۶ درصد است و روز ۱۷ خرداد بانک مرکزی تورم را بالای ۲۳ درصد اعلام کرد! چرا به مردم دروغ می گویید؟ چرا برای تخریب رقیب هر نادرستی را بیان می کنید؟ این سبب بی اعتمادی مردم به شما و به کل نظام می شود.
رئیس جمهوری سابق ایران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص انتخابات و روز رأی گیری خطاب به ملت ایران گفت: خواهرم، برادر من، همه به صحنه بیایید که جمعه روزی سرنوشت ساز در تاریخ ایران است، بیایید و همه با هم بگویید با دروغ مخالفیم. ایران سرافراز می خواهیم، خواهان آزادی، استقلال و پیشرفت هستیم و از اندیشه های روشن حضرت امام (ره) در برابر توهمات و اندیشه های باطل دفاع می کنیم.
با حضور در پای صندوق های رأی اعلام می کنیم که اخلاق را پاس داشته و بداخلاقی را نفی می کنیم؛ ما تصمیم گرفته ایم با اکثریت قاطع در انتخابات شرکت کرده و به سوی آینده ای بهتر که در آن عدالت، آزادی و اخلاق حاکم باشد حرکت کنیم.
میزان رأی ملت و انتخابات، قبله گاه مردم سالاری است. در ایران عده ای می گویند رأی مردم تزئینی است و اگر بتوانند یکسره انتخابات را حذف می کنند؛ حال اگر ما به صورت گسترده در انتخابات شرکت نکنیم، عده ای با رأی اقلیت به صحنه آمده و اساس جمهوری اسلامی را با خطر مواجه می کنند.
خوشبختانه امروز به یمن آینده نگری حضرت امام (ره) و رشادت های شهدای عزیز این اصول پا برجاست و به رغم کارشکنی های آنهایی که نمی خواهند خواست اکثریت حاکم باشد، جمهوری اسلامی پابرجا است و ما می خواهیم پای صندوق های رأی بیاییم تا معادلات ضد آزادی برهم زده شود.
می آییم تا بگوییم با دروغ و تزویر مخالفیم و سیاست هایی که به لحاظ اخلاقی، اقتصادی و سیاسی به حیثیت ایران لطمه زده است نفی می کنیم. ما با همه وجود در انتخابات شرکت کرده و به مهندس میر حسین موسوی رأی می دهیم.
من ۱۰ سال در زمان حضرت امام (ره) در دولت با مهندس موسوی همکاری داشتم. نخست وزیر موفق جنگ به کارشناسی احترام می گذارد و امروز می گویم میرحسین مدیری موفق، مؤمن و کاردان است.
مهندس موسوی دلی هنری، ذهنی ریاضی و بینشی انسانی دارد. میرحسین انسانی است که به عدالت ایمان دارد، اما نه عدالت صدقه ای. مهندس موسوی به همه اقوام و عقاید به عنوان شهروندان این کشور احترام می گذارد، به حقوق شهروندی ایمان داشته و برای احقاق حقوق زنان و مردان ما تلاش می کند.
سید محمد خاتمی سپس در توصیه هایی به هواداران مهندس موسوی گفت: عده ای می خواهند با اطلاعات نادرست و ایجاد درگیری و فضای ارعاب و ناامن جلوه دادن شرایط، شمار را در دام بیاندازند؛ از شما می خواهم با حفظ آرامش کامل، پاسخ خود را در پای صندوق رأی به آنها بدهید.
سید محمد خاتمی سخنان خود را با این جمله پایان داد که: اینک شما و جمعه ۲۲ خرداد و صندوق های رأی و میرحسین موسوی.
برآورد خبرنگار اعزامی ما حضور قریب به ۹۰ هزار نفر در محل ورزشگاه و خیابانهای اطراف این گردهمایی را به اجتماعی باشکوه تبدیل کرده بود.

 
 
تعداد بازدید: ۲۸۹۳۶

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,