درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۱۶ خرداد ۱۳۸۸
مناظره احمدی نژاد و موسوی تقابل کامل بی هنری با هنرمندی بود

هنرمند، ضد دروغ، ضد تحقیر انسان و علیه تکثیر ضد ارزش هاست؛ ان شاء الله روز جمعه، ۲۲ خرداد، به هنر، هنرمند و زیبایی رای خواهیم داد.
سیدمحمد خاتمی با حضور در همایشی که برای حمایت هنرمندان حوزه تجسمی از مهندس میرحسین موسوی حاضر شد و هنرمند را اینگونه توصیف کرد:‌ هنرمند، ضد دروغ، ضدتحقیر انسان و علیه تکثیر ضد ارزش هاست و کسی است که درد زندگی بهتر و آزادی را برای همه انسان ها دارد؛ هنرمند جلوتر از زمان خود است. همین موجب می شود هنرمند آنچه را که عالمان، مدیران و سیاستمداران باید برای رسیدن به زندگی بهتر به کار گیرند، پیش از آن که تحقق یابد، ببیند و دنبال کند. همین سبب شده در بطن جریانهایی که که در شرق و غرب تمدن ها آفرین و تحول ساز بوده اند، همیشه هنرمندان نقشی والا ایفا کنند.
رئیس جمهوری سابق ایران در بخشی از سخنان خود به مناظره احمدی نژاد و میرحسین موسوی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مناظره را در همان شب ندیدم، اما بعد که نوار ضبط شده آن را دیدم تقابل کامل بی هنری با هنرمندی بود. انسان هنرمند، انسانیست که وجود خودش را در رابطه با وجود دیگران اثبات می کند، یعنی آنگاه که دیگران باشند احساس وجود می کند. آنگاه که دیگران عزیز باشند احساس عزت می کند؛ با حرمت قائل شدن برای دیگران احساس حرمت می کند.
اما وای بر بی هنری که اثبات خود را در گرو نفی دیگران می بیند و ابزار نقد منصفانه را به کناری می نهد و به هر دروغ و بهتانی برای اثبات خویش متوسل می شود.
سید محمد خاتمی در پایان گفت: خوشحالم فرصتی پیش آمد تا در میان هنرمندان عزیزی که هنر ارزنده آن ها اینجا به نمایش درآمده و دوستداران هنر حضور پیدا کردم.
مهندس میرحسین موسوی، فضائل فراوانی دارند که یکی از برجسته ترین فضیلت هایشان، هنرمند بودنشان است. همسر بزرگوار، فاضل و اندیشمندشان، خانم رهنورد نیز دارای فضیلت هنرمندی هستند.
به امید خدا روز جمعه، همه ما به هنر، هنرمند و زیبایی رأی خواهیم داد.

 
 
تعداد بازدید: ۳۰۸۴۳

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,