درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۹ اسفند ۱۳۸۷
پیام های نوروزی جداگانه سید محمد خاتمی به گروه یاری ،موج و ستاد ۸۸

سید محمد خاتمی به مناسبت تحویل سال ۱۳۸۸ در پیام های جداگانه ای ضمن تقدیر و تشکر از این گروهها که از ابتدای فعالیت خود توانسته اند بیش از نیم میلیون نفر را در سراسر کشور و سایر کشورهای جهان در راستای اهداف اصلاحات و جنبش اجتماعی سازماندهی کنند برای ادامه راه توصیه هایی کرده است.
 
متن کامل این پیام ها بدین شرح است:

سیّد محمّد خاتمی در پیامی به بیش از پنج هزار عضو گروه یاری و صدهزار مرتبط این گروه، سال نو را تبربک گفته و خطاب به آنها گفت: با یاری شما می توان و باید راه بلند به سوی آینده  بهتر را با استقامت پیمود.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

یاران بزرگوار!
اگر حافظ بزرگوار از تنهایی فضیلت و بزرگی می نالید و بازار دروغ و ریا را گرم می دید و فریاد بر می آورد که «یاری اندر کس نمی بینم»، هر روز خدا را سپاسگذاریم که فرزندان بیدار و دلیر این مرز و بوم، طراوت جوانی را با پژمردگی، نومیدی و بی تفاوتی عوض نمی کنند و دست در دست و دوشادوش همدیگر چشم دوخته به افقی روشن که در آن حق حاکمیت آنان بر سرنوشت خویش پاس داشته می شود، یکدیگر را در حرکتی پایدار «یاری» می کنند.
یاران عزیز؛
شما فرزندان ملتی مومن،مقاوم و پرافتخارید که با همه نامرادیها و ناکامی ها همواره از خواست تاریخی خود دست بر نداشته است و در  اوج افتخار، آزادی و استقلال را در چهره جمهوری اسلامی یافته است و برای استقرار کامل آن و دستیابی به پیشرفت و عدالت همه ایمان خود به خدا و احترام به انسان را به کار گرفته است.
با یاری شما می توان و باید راه بلند به سوی آینده  بهتر را با استقامت پیمود!
سالی سرشار از امنیت، آزادی و برخورداری معنوی و مادی را برای یکایک شما عزیزان، دختران و پسران و زنان و مردان آزادی خواه و فضیلت خواه از خدواوند بزرگ طلب می کنم.

همچنین سید محمد خاتمی در پیام نوروزی خود خطاب به ۳۰ هزار عضو ستاد ۸۸، ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات پیش رو «تغییر» باشد و گفت:« راه بلند (والبته پرفراز و نشیب) سرافرازی به یک انتخابات ختم نمی شود. باید دست در دست یکدیگر حرکت را ادامه دهیم و آبله پاهای خسته مان را با مرهم امید و عزم درمان کنیم.»
 متن کامل این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر همه عزیزان گردآمده در «ستاد ۸۸ » در سراسر میهن!
ستاد ۸۸ گرچه تداعی کننده انتخابات پیش رو است که به هر صورت برگزار خواهد شد و از خداوند می خواهم که نتیجه آن تغییر در جهت آرمان های انقلابمان باشد، ولی این ستاد را من، بستر حرکت و جریانی می بینم که در مسیر تحقق خواست های تاریخی ملت و ساختن ایرانی که در آن آزادی و استقلال و پیشرفت و عدالت و حاکمیت مردم بر سرنوشت خود با بهره گیری  از آموزش های دینی خدا و موازین اخلاق والا که پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) برای تعلیم آن برانگیخته شده است آرام نخواهد گرفت.
این بنده کوچک خدا به همت تلاش شما که بی هیچ چشمداشت سودی برای خود برای تامین آینده بهتر جامعه و کشور گردهم آمده اید و امید و ایمان را در زیباترین چهره خود به نمایش گذاشته اید آفرین می گوید.
عزیزان!
راه بلند (والبته پرفراز و نشیب) سرافرازی به یک انتخابات ختم نمی شود. باید دست در دست یکدیگر حرکت را ادامه دهیم و آبله پاهای خسته مان را با مرهم امید و عزم درمان کنیم. در این راه ایمان به خدا، حرمت و کرامتی که برای انسان در همه جا و بخصوص انسان ایرانی قائلیم، زاد و توشه ما است و برای ادامه راه تردید بخود راه نخواهیم داد. 
امیدوارم سال نو بر همه شما مبارک باشد.

همچنین سید محمد خاتمی در پیام اختصاصی و مکتوب خود خطاب به پویشگران «موج سوم» ضمن تبریک نوروز و تأکید بر ضرورت تداوم فعالیت های «موج سوم»، گفت: با همت جوانان بیداردل و مسئولیت شناخته و دلیری که موج آفرینی کردند، من به پدید آمدن جریانی پایا و پویا چشم دوخته ام که همواره موج امید، تلاش و آگاهی را در دل ملت شریف ما که شایسته بزرگی است و خود باید با شناخت حقوق خود و عزم بر استیفای آن در پرتو چراغ دین و اخلاق و آزادگی را درازی را بپیماید، زنده نگاه می دارد.

متن کامل این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان عزیز «موج سوم» (پویش)!
وقتی برای نخستین بار طراوت «موج» را بر گونه ی جان احساس کردم به دریایی اندیشیدم که موج از آن برخاسته بود. دریای ایمان و عشق و دریای باور نسلی قهرمانانه بلوغ تاریخی و اجتماعی خود را به نمایش می گذاشت. به دریایی اندیشیدم که امید را در دل نسلی - چه می گویم - ملتی که به نومیدی می گرایید زنده می کرد. و اینک مطمئن هستم که با همت شما می توان عرصه سرنوشت را چنان آذین کنیم که در همه جای آن امید و والایی و پیشرفت و برابری بدرخشد.
روا نبود و نیست که این موج در کرانه ریاست جمهوری آرام گیرد، هرچند که نباید غفلت زده و بی تفاوت از این گردنه بگذریم، چراکه جامعه نیازمند تغییر است و خواستار آن.
با همت جوانان بیداردل و مسئولیت شناخته و دلیری که موج آفرینی کردند، من به پدید آمدن جریانی پایا و پویا چشم دوخته ام که همواره موج امید، تلاش و آگاهی را در دل ملت شریف ما که شایسته بزرگی است و خود باید با شناخت حقوق خود و عزم بر استیفای آن در پرتو چراغ دین و اخلاق و آزادگی راه درازی را بپیماید، زنده نگاه می دارد.
نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروز باد!
سیدمحمد خاتمی
۲۹ اسفند ۱۳۸۷

 
 
تعداد بازدید: ۳۰۳۷۱

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,