درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۰ بهمن ۱۳۸۷
اگر بخواهند رأی مردم را بی اثر کنند ساکت نمی نشینم

یک جناح یا یک شخص به تنهایی نمی تواند از بحرانها عبور کند. باید همه دست به دست هم دهند و به فکر مردم باشند.
سید محمد خاتمی در دیدار با دبیرکل و اعضاء شورای راهبردی ائتلاف حزب الله ایران با اشاره به اینکه حضور حزب الله در صحنه سیاسی کشور و انتخابات آینده مهم و اثرگذار خواهد بود به بیان دغدغه های خویش در ارتباط با شرایط سیاسی، اقتصادی و بین المللی کشور پرداخت.
وی با تأکید بر حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی افزود: حضور مردم در صحنه انتخابات ضامن بقای نظام است و حکومت باید منتخب مردم، با مردم و برای مردم باشد. این امری است که قانون اساسی نیز بر آن تأکید نموده است.
برنامه های دولت آینده باید همسو با سیاستهای کلی نظام براساس سند چشم انداز بیست ساله و سیاستهای کلی ابلاغ شده از سوی رهبری تعیین شود و درست نیست که خارج از این چارچوب برای مردم توقعات بی جا ایجاد کرد.
حضور من در این صحنه هم باید با پشتوانه رأی آحاد مردم باشد تا دولت آینده بتواند با پشتوانه مردمی بحرانهای موجود را پشت سر بگذارد. نباید در ذهن مردم طوی تداعی شود که رأی آنها در انتخابات آینده بی اثر است و فراتر از آن ممکن است عده ای احساس تکلیف کنند که باید خلاف قانون عمل کنند. در چنین شرایطی اگر ساکت بنشینم پاسخی برای مردم و خدای خود ندارم.
در انتخابات آینده باید همه گروهها به فکر این باشند که مشکلات کشور حل شود. یک جناح یا یک شخص به تنهایی نمی تواند بر بحرانها فائق آید. باید همه دست به دست هم دهند و به فکر مردم باشند.
رئیس جمهوری سابق ایران در ادامه با اشاره به دوران مسؤولیت خود افزود: در آن دوران سعی ما این بود که تمام مشکلات کشور مورد توجه قرار گیرند و همه مردم مورد توجه دولت باشند، نه تنها طرفداران خود دولت. دولت و شخص من هرگز از ارزشهای اسلامی و انقلابی و مهم تر از همه ولایت عبور نکردیم، در عین حال که حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش را به عنوان اصیل ترین ارزشهای انقلاب باور داشته و می دانم و همواره بر آن تأکید دارم. سعی من جلوگیری از ریزش در جامعه جوان ایران و تغییر این رویکرد به رویش بوده است.
امیدوارم جمعیت حزب الله ایران به معنای واقعی آن که در قرآن آمده، بتواند نقش خود را برای دفاع از جمهوریت و اسلامیت نظام ایفاء کند.
در ابتدای این دیدار سید محمد باقر خرازی، دبیرکل حزب الله ایران، حسین کنعانی مقدم، دبیر شورای راهبردی ائتلاف حزب الله و هادی غفاری، عضو شورای مرکزی و دبیر حزب الله نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی برنامه های شورای راهبردی و فعالیتهای جمعیت حزب الله ایران را تشریح نمودند.
سید محمد باقر خرازی، الگوهای جمعیت حزب الله ایران برای دولت آینده را نوسازی، کار و اندیشه عنوان و تصریح کرد: پیروز نهایی انتخابات باید مردم باشند و لبخند رضایت مردم از حاکمیت باید دیده شود. اصولگرایی یا اصلاح طلبی بدون واقع گرایی نمی تواند مسائل و مشکلات مردم و جامعه را حل کند. مردم از دولتمردان توقع حل مشکلات اساسی کشور را دارند و یک جانبه گرایی در دولت و قوه مجریه موجب می شود که مردم خود را در سود و زیان دولت شریک ندانند.
خط قرمز این ائتلاف برای تعامل در انتخابات آینده، ولایت فقیه با همان تفسیر و الگوی حضرت امام (ره) می باشد و دولت آینده باید دولتی ائتلافی با حضور تمام اعضاء خانواده انقلاب باشد. روحانیت، مرجعیت، فقاهت و ولایت محور اصلی انقلاب و جمهوری اسلامی است و مشروعیت و مقبولیت نظام با تعریف چپ و راست به بیراهه خواهد رفت. این دو طیف در طول یکدیگر قرار دارند و نباید در عرض تفکیکی برای آنها قائل شد.
همچنین در این دیدار با اشاره به دغدغه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و بین المللی موجود تصریح شد که در شرایط حساس کنونی باید تمام نیروهای دلسوز نظام وارد صحنه شده و با مشارکت در انتخابات آینده ساختار سیاسی کشور را برای حرکت به سمت تکامل و پیشرفت و توسعه در عین حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی پیش برند.
در پایان این دیدار اعضای شورای راهبردی ائتلاف حزب الله ایران از سیّد محمّد خاتمی درخواست کردند که برنامه های آینده و کابینه مورد نظر خود را در معرض اظهار نظر مردم قرار دهد.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۴۹۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,