درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۹ دى ۱۳۸۷
برخی کشورهای منطقه با صهیونیستها معامله کرده و خفت خریده اند

سکوت مجامع جهانی و وجدان بشری در مقابل جنایت بزرگ صهیونیست ها، نشانه سقوط اخلاق انسانی در دنیای کنونی و حذف اخلاق از عرصه روابط بین المللی است .
رئیس جمهوری سابق ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: البته غزه نخستین نقطه جنایات صهیونیست ها نیست، بلکه دهها سال است که ملّت مظلوم فلسطین، یعنی صاحب خانه، تحت فشار و ستم چکمه پوشان تروریستی هستند که با حمایت قدرت های بزرگ روی کار آمده اند و اکنون هم مورد حمایت آنان هستند. صهیونیست ها میلیون ها نفر را از خانه خود بیرون کرده اند و میلیون ها نفر هم که در خانه مانده اند در دست آنان اسیر هستند. تاکنون فلسطینی ها دهها هزار شهید تقدیم کرده اند و هر روز شاهد جنایات متعدد صهیونیست ها هستیم.
اما اینکه چرا قدرت های بزرگ دربرابر این جنایات سکوت کرده اند، باید پرسید چرا این قدرت ها و مجامع بین المللی از این رژیم تا بن دندان مسلح و اشغالگر حمایت می کنند و وجدان بشری در برابر این جنایات بزرگ تحرک لازم را از خود نشان نمی دهد .بارزترین مظهر بروز بداخلاقی در دنیای کنونی وجود سیستم هایی است که ستم را مورد حمایت و مظلوم را مورد فشار قرار می دهند. اما غزه داستان دیگری دارد و رژیم صهیونیستی کم نظیرترین جنایات را در آن مرتکب شده که در هیچ جای دنیا دیده نشده است .
سید محمد خاتمی با اشاره به صحنه های رقت بار جنایات صهونیست ها در غزه گفت: در مقابل ماهها محاصره که هدف آن مرگ تدریجی ملت فلسطین است، شاهد مقاومت مردم غزه بودیم، آنهم در تنها نقطه ای از فلسطین اشغالی که دارای حکومت مشروع دموکراتیک است و با آراء مردم روی کار آمده است. با وجود این فشارها، متأسفانه بسیاری از قدرت های منطقه ای برای اینکه این محاصره مؤثر باشد به نحوی با صهیونیست ها همکاری کرده اند. اما بالاخره دلهای آنها آرام نگرفت و این بار دست به کشتار مستقیم زنان و کودکان زده اند و متأسفانه دنیا در برابر این اقدامات وحشیانه واکنشی نشان نمی دهد .
باید ‌این موضوع را با عکس العمل شورای امنیت در موارد مشابهی که مغایر با منافع قدرتهای بزرگ است مقایسه کرد .‌متأسفانه برخی کشورهای عربی - اسلامی و کشورهای منطقه هم در مقابله با این مسائل و به طور کلی با شیوه های رژیم صهیونیستی معامله کرده و خفت خریده اند و شرف و آزادگی خود را در معرض خطر قرار داده اند .‌اکنون دلهای همه ما به خاطر آنچه در فلسطین روی می دهد مجروح است و به طور کلی برای سرنوشت انسان نگران هستیم .‌وجدان های بیداردنیا، بویژه در جهان اسلام باید تحرک بیشتری از خود بروز دهند و حکومت های مختلف را وادار کنند که به طور جدی تر در مقابل این جنایات بایستند و داد مردم مظلوم فلسطین را بگیرند .
رئیس بنیاد گفت و گوی تمدن ها با ستایش مقاومت مردم مظلوم فلسطین در دفاع از آرمانشان افزود: ‌اکنون هم می بینیم که با وجود مصائب بسیار، این زنان و مردان غزه هستند که بر مقاومت جانانه تأکید می کنند .‌اگر چه خیلی امیدوار نیستیم، اما دولت ها و کشورهای اسلامی اگر بخواهند می توانند با فشارهای بین المللی دشمن صهیونیستی را بر جای خود بنشانند .
ملت ایران همچون گذشته نشان خواهد داد که در کنار مظلوم و در مقابل ظالم ایستاده است.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۸۹۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,