درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: ایمان میراب زاده
 
 
  
۱۲ آذر ۱۳۸۷
درخواست چاره جویی از صلح دوستان جهان

سید محمد خاتمی، رئیس بنیاد گفت و گوی تمدن ها در پیامی صلح دوستان جهان و سازمانهای بین المللی را به چاره جویی برای حل مشکل فلسطین فراخواند. متن این پیام به این شرح است:
به نام خدا
جهان در این ایام با نگرانی ها و تهدیدهای هراس آوری از تشدید تروریسم دولتی و خشونت های سازمان یافته روبرو شده است. ماه ها است غزه مظلوم رسماً به محاصره رژیم اشغالگر فلسطین در آمده است و بزرگترین فاجعه های انسانی قطع سوخت و برق و کمیابی مواد غذایی و دارویی در حال وقوع است و در سوی دیگری از جهان، جامعه متکثر و متنوع هند در معرض بی رحمانه ترین انواع خشونت و ترور قرار گرفته است.
فاجعه در آنجا فاجعه آمیز تر است که آنان که می توانند سخنی بگویند و کاری بکنند از کنار این جنایت های ضد انسانی بگذرند.
اکنون کودکان و زنان و مردان بی دفاع فلسطینی در فصل سرما با نسل کشی آشکار دولت اسرائیل روبرو هستند و مناطق بی شماری از منطقه زندگی خویش را با بیم و هراس از تروریسم می گذرانند، سکوت و بی تفاوتی سازمان های بین المللی و مسؤولان کشورها آتش این جنایت ها را فروزان تر می کند.
انتظار می رفت که رؤسای کشورهای اسلامی و منطقه دست به اقدام های عاجل و مؤثری در مهار و اصلاح وضع خطربار کنونی بزنند. انتظار می رفت رئیس جمهوری منتخب آمریکا که با شعارهای متفاوت روی کار آمده است، به عنوان یک عمل انسانی و برای نشان دادن حسن نیت، جنایات اخیر غزه را ببیند و به نفع مظلومان و علیه جنایتکاران موضع مناسب بگیرد تا امیدها به آینده و به تغییر اساسی به نفع نوع انسان بیشتر شود، انتظار می رفت، نهادها و سازمانهای بین المللی خطر تروریسم و خشونت سازمان یافته را به هر نام و از سوی هر سیاست و اعتقادی که باشد جدی تر بگیرند.
من اکنون وظیفه می دانم که به عنوان مسلمانی که دغدغه اصلی او حاکمیت صلح و عدالت و گفت و گو در جهان است و به محو خشونت و ستم و سلطه از تمامی عرصه های زندگی انسان می اندیشد از همه صلح دوستان جهان و سازمانهای بین المللی و منطقه ای، دولت ها و نهادهای غیر دولتی بخواهم که برای جلوگیری از وقوع حادثه های دیگر در فلسطین، در منطقه و در تمامی جهان چاره ای نو بیاندیشد.
من با همه اصحاب رنج و مصیبت در سراسر جهان اعلام همدردی می کنم و برای ملت شریف و مظلوم فلسطین پایداری، وحدت و پیروزی و از خداوند متعال برای همه مردم جهان رهایی از بیداد، ترس و خشونت و ترور مسألت دارم.
سید محمد خاتمی
12 آذر 1387

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۹۸۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,