درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  سیّد محمّد خاتمی و جولیو آندرئوتی  |  عکس از: ایمان میراب زاده اردکانی
 
   
  
۱۳ ارديبهشت ۱۳۸۶
سفر سید محمد خاتمی به ایتالیا، واتیکان و نروژ

گرچه تأخیر چند ساعته پرواز تهران – رم (به دلیل نقص فنی) سیدمحمّد خاتمی را از سخنرانی در آیین افتتاح کنفرانس صلح از منظر اسلام و مسیحیت که عصر روز پنج شنبه برنامه ریزی شده بود بازداشت، امّا وی به محض ورود به رم مستقیماً از فرودگاه به سالن برگزاری کنفرانس رفت تا به مدعوینی که برای شنیدن سخنان وی در سالن منتظر مانده بودند ادای احترام کند.
وی که با استقبال گرم جولیو آندرئوتی، سیاستمدار برجسته و محبوب ایتالیایی به جمع حاضران در سالن پیوست، به ابراز احساسات مدعوین پاسخ گفت و سپس در صحبت کوتاهی به خاطر این تأخیر ناخواسته از تمامی حضار پوزش طلبید.
 
رئیس مؤسسه بین‌‏المللی گفت‌‏وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها صبح جمعه پنج‌‏شنبه شب، پس از ورود به رم در جمع شرکت‌کنندگان کنفرانس صلح از منظر اسلام و مسیحیت حضور یافت و طی سخنان کوتاهی بر لزوم تلاش همگانی برای ایجاد صلح و امنیت در جهان تأکید کرد.
خاتمی گفت: فرهنگ صلح یک فضیلت است و باید اندیشه گفت‌‏وگویی را که منجر به صلح شود، توسعه داد. در جهانی که خشونت در آن به مهمترین مسأله مبدّل شده، سخن گفتن از صلح، خود کار بسیار بزرگی است.
رئیس‌‏جمهوری سابق کشورمان قراراست، امروز پس از ایراد سخنرانی در دانشگاه پاپی گریگوریانا با پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر مذهبی کاتولیک‌های جهان و مقامات ارشد واتیکان و ایتالیا دیدار کند.
دیدار خاتمی با پاپ در حالی صورت می‌گیرد که قرار بود خاتمی پاییز سال 2006 با وی دیدار کند، اما این دیدار به دلیل اظهارات پاپ که موجب خشم جوامع مسلمان شده بود لغو شد. پاپ به دنبال فراگیر شدن اعتراضات مسلمانان با توضیح و اصلاح اظهارات پیشین خود، رویکرد مثبتی را در برخورد با مسلمانان در پیش گرفت.
قرار است سید محمد خاتمی در خلال سفر به ایتالیا علاوه برنامه های برشمرده، در دانشگاه الهیات سیسیل، دانشگاه کاتولیک میلان، دانشگاه فورلی، دانشگاه باری و کلیسای سن فرانچسکو اودینه سخنرانی نموده، با نخبگان و اندیشمندان ایتالیا و واتیکان به گفت‌‏وگو بنشیند. وی همچنین دیدارهایی با رومانو پرودی، نخست وزیر و ماسیمو دالما، وزیر امور خارجه این کشور خواهد داشت.

 
 
تعداد بازدید: ۲۵۶۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۰ مهر ۱۳۹۸
انتقادهای سیدمحمد خاتمی از نحوه برخورد با اعتراض‌ها: بگذارید مردم حرفشان را بزنند
۸ مهر ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: شرکت در انتخابات، غیر از لیست دادن در انتخابات است
۷ مهر ۱۳۹۸
”ائتلاف برای صلح بر پایه عدالت“‌ ؛ دعوت سیدمحمد خاتمی از همه خیرخواهان جهان در نامه به دبیرکل سازمان ملل‌
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,