درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۲ مهر ۱۳۸۷
اگر به این نتیجه برسم که باید بیایم، از هزینه کردن اعتبار و آبروی خود برای ایران هیچ باکی ندارم

اعضای هسته مرکزی پویش دعوت از خاتمی، با حضور در دفتر کار سیّد محمّد خاتمی از وی برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری دعوت به عمل آوردند.
رئیس جمهوری سابق ایران در این دیدار گفت: من خود را متعلق به نظام می‌دانم و به لحاظ اخلاقی و شرعی به این نظام که برای دستیابی به آن هزینه‌های مادی و معنوی بسیار زیادی پرداخت شده و برای حفظ آن جانهای عزیزی فدا شده است متعهدم و اگر به این نتیجه برسم که باید بیایم، از هزینه کردن اعتبار و آبروی خود برای ایران هیچ باکی ندارم.
من هنوز هم به این نظام امیدها بسته‌ام و به همین دلیل و با توجه به تعهدی که نسبت به آن احساس می کنم، انتقادات خود را نسبت به نظام بیان می‌کنم و در اصلاح آن به عنوان یک ایرانی می‌کوشم.
اما معتقدم اصلاحاتی که از آن دم می‌زنیم باید ضوابط، چارچوب‌ها، اهداف و روش‌های روشن و مشخصی داشته باشد تا کسانی که می‌خواهند به آن بپیوندند بدانند مراد ما از اصلاحات چیست؟ امیدوارم هر چه زودتر در این زمینه گام مؤثری برداشته شود.
سیّد محمّد خاتمی در ادامه درخصوص نامزدی برای انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: اینکه تاکنون برای حضور در انتخابات به تصمیم نهایی نرسیده‌ام به این دلیل است که معتقدم پیش از آن باید به چند پرسش بنیادین پاسخ گفت. نخست اینکه باید مشخص شود که آیا می‌توان بدون ورود به قدرت، اصلاحات را در جامعه و کشور نهادینه کرد؟ یا اینکه برای پیشبرد اصلاحات در جامعه و ایجاد تغییرات بنیادین فرهنگی و اجتماعی، ناگزیر از حضور در قدرت هستیم؟ همچنین باید از خود پرسید که حضور ما چه تأثیری در پیشبرد آرمانهای انقلاب، مصالح ایران و خواست مردم خواهد گذاشت؟ حال چه با ورود به قدرت و چه خارج از آن؟
نکته دیگری که باید روشن شود این است که ببینیم در ایران امروز چه گروه‌هایی مرجعیت دارند؟ روشنفکران، روحانیت، سیاستمداران و دیگر گروه‌های اجتماعی به چه میزان در این جامعه نفوذ دارند؟ و برای افزایش مرجعیت هر یک از این گروه‌ها چه می‌توان کرد؟
و مهم تر از این که چه کسی نامزد انتخابات شود؟ این است که چگونه باید وارد این عرصه شد؟ و با فرض پیروزی در انتخابات، چه برنامه‌ای باید ارائه داد و اساساً در شرایط کنونی پس از ورود به قدرت چه کارهایی می‌توان انجام داد؟
همه ما اعتبار و آبروی خود را مدیون انقلاب و مردم هستیم و هر کجا باشیم باید آنرا در خدمت مردم بگذاریم.
در ابتدای این دیدار اعضای هسته مرکزی پویش دعوت از خاتمی ضمن بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود، گزارشی از فعالیت‌های دوازده‌گانه این هسته برای افزایش احتمال نامزدی سیّد محمّد خاتمی در انتخابات آینده ریاست جمهوری ارائه نموده و اظهار امیدواری کردند که وی هر چه زودتر و هر چه مصمم‌تر برای ورود به عرصه انتخابات به نتیجه نهایی برسد.
حاضرین در این دیدار تأکید کردند که هدف از فعالیت‌های این گروه رساندن صدای جامعه و بخصوص پیام طیف وسیع‌تری از نخبگان به گوش سیّد محمّد خاتمی و قانع شدن وی برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست جمهوری است، نه تحت فشار قرار دادن وی.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۲۷۱

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,