درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  سیّد محمّد خاتمی سخنران آیین افتتاح نشست ادبی شوقی لامارتین  |  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۹ آبان ۱۳۸۵
سیّد محمّد خاتمی در مقر یونسکو

همایش ادبی گرامیداشت شوقی و لامارتین شعرای مصری و فرانسوی صبح‌ روز سه شنبه‌ با سخنرانی سیّد محمّد خاتمی، رئیس‌ جمهوری سابق ایران و با شرکت شخصیتهای برجسته فرهنگی و سیاسی در مقر سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در پاریس کار خود را آغاز کرد.
حضور سیّد محمّد خاتمی، رئیس مؤسسه بین‌المللی گفت و گوی فرهنگ ها و تمدن ها در این نشست با استقبال بسیار گرمی همراه بود.
کوشیرو ماتسوئورا، مدیرکل یونسکو در آغاز سخنرانی خود تأکید کرد: باعث افتخار ما است که امروز آقای خاتمی را در کنار خود داریم.
مجری آیین افتتاحیه نیز هنگام دعوت از رئیس جمهوری سابق ایران برای ایراد سخنرانی وی را اینچنین خطاب کرد: از قلب ایران یک صدا بلند می‌شود و به سوی ما می‌آید، صدایی که پرچمدار گفت وگوی تمدن ها است، عالیجناب دکتر سیّد محمّد خاتمی.
با سخنرانی سیّد محمّد خاتمی، این همایش سه روزه که با همکاری مؤسسه عبدالعزیز سعود البابطین برای نوآوری در شعر و سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر یونسکو در پاریس برگزار می شود، کار خود را رسماً آغاز کرد.
متن کامل این سخنرانی را در بخش سخنرانی ها جستجو کنید.
احمد شوقی، شاعر مصری تحصیلات خود را در رشته حقوق در فرانسه به اتمام رسانده بود. بسیاری اشعاری موزون و آهنگین وی را پل ارتباطی میان مسلمانان عرب و دنیای غرب می‌دانند. شعر زیبای وی در وصف حضرت عیسی مسیح علیه السلام در غرب با استقبال زیادی روبرو شده ‌است.
آلفونس دولامارتین (1790 – 1869 میلادی)، شاعر، نویسنده و سیاستمدار فرانسوی بود که به لبنان سفر کرد و یافته های خود را در باب فرهنگ و تمدن عرب به رشته تحریر درآورد. وی نیز شعر زیبایی در وصف پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلّم سروده است.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۳۶۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,