درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  سیّد محمّد خاتمی و پاپ بندیکت شانزدهم  |  عکس از: ایمان میراب زاده اردکانی
 
   
  
۱۴ ارديبهشت ۱۳۸۶
دیدار سید محمّد خاتمی با پاپ بندیکت شانزدهم

سید محمّد خاتمی، رئیس مؤسسه‌ بین المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها که در ایتالیا به سر می برد، روز جمعه در واتیکان، با پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان دیدار و گفت‌و گو کرد.
در این دیدار دو طرف حمایت قاطع خود را از کنفرانس صلح عراق که در حال حاضر در شرم الشیخ در جریان است، ابراز داشته و بر لزوم ابتکار جامعه بین المللی برای آغاز گفت‌وگوهای جدّی درمورد خاورمیانه تأکید کردند. گفت‌وگویی که به حفظ حقوق و منافع تمامی طرف‌های ذی‌نفغ در عین محترم شمردن مشروعیت بین المللی و پذیرش ضرورت اعتماد متقابل منجر شود.
سیّد محمّد خاتمی پس از دیدار با پاپ بندیکت شانزدهم که یک ساعت به طول انجامید، با تارچیزیو به‌رتونه و دومینیک مامبرتی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه واتیکان دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدارها، طرفین بر اهمیت گفت‌وگوی آرام میان فرهنگ‌ها برای فائق آمدن بر تنش‌های شدید حاکم بر جهان و همکاری هرچه بیشتر برای دستیابی به صلح و توسعه برای تمامی ملت‌ها تأکید کردند. همچنین در مورد وضعیت جامعه مسیحیان در کشورهای خاورمیانه و ایران و مسایل مربوط به آنان صحبت به عمل آمد.
سیّد محمّد خاتمی قرار است در ادامه برنامه‌های خود، با رومانو پرودی و ماسیمو دالما، نخست وزیر و وزیر امورخارجه ایتالیا دیدار و گفت و گو کند.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۷۹

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,