درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  بدرقه گرم دانشجویان دانشگاه الازهر  |  عکس از: ایمان میراب زاده اردکانی
 
   
  
۸ فروردين ۱۳۸۶
الازهر به خاتمی خوش آمد گفت

دانشگاه الازهر به گرمی پذیرای میهمان ایرانی خود شد.
سیّد محمّد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران که برای سفری 7 روز در مصر به سر می برد به همراه محمود حمدی زقزوق، وزیر اوقاف مصر برای دیدار از الازهر و سخنرانی در جمع دانشجویان علوم دینی وارد الازهر شد.
وی که در بدو ورود از سوی شیخ الازهر، محمد سید طنطاوی و رؤسای دانشكده‌های مختلف این دانشگاه و شماری از شخصیت‌های برجسته مصری مورد استقبال قرار گرفت، پس از دیدار یک ساعته با شیخ الازهر در سالن محمد عبده این دانشگاه حضور یافت و برای انبوه دانشجویان حاضر به ایراد سخن پرداخت.
رئیس مؤسسه بین المللی گفت و گوی فرهنگ ها و تمدن ها به اهمیت نزدیكی جریان‌ها، مذاهب‌ و تمدن‌ها برای مقابله با آنان که تفرقه فرزندان امت اسلامی را خواهانند اشاره و تأکید کرد شیعیان و اهل تسنن باید اختلافاتشان را كنار بگذارند. الازهر می تواند در جهت حل اختلافات درونی جهان اسلام به ویژه اختلافات میان شیعیان و اهل سنت برای تحقق كامل همكاری میان مسلمانان حرکتی ثمر بخش را آغاز کند. از جمله چالش‌های بزرگ فراروی جهان ما، اسلام هراسی و تهمت ناروای تشویق و ترویج تروریسم توسط اسلام است. اتهامی که ساخته ذهن سیاستمداران قدرت‌های بزرگ بوده و اسلام ستیزی را ترویج و تبلیغ می کند. توسعه نیافتگی و خودكامگی در جهان اسلام نیز از دیگر مصائب امروز ما است.
سخنان خاتمی با استقبال کم نظیر حاضران در سالن همراه بود. خاتمی پس از این دیدار تاریخی در میان بدرقه گرم دانشجویان الازهر را ترک کرد.
متن کامل سخنرانی سیّد محمّد خاتمی را در بخش سخنرانی ها بیابید.

 
 
تعداد بازدید: ۲۶۹۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,