درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۷ بهمن ۱۳۹۷
ادای دِین به مردم فداکار، بازنگری در گذشته و خدمت به آنهاست

سیدمحمد خاتمی با یادآوری و فداکاری ملت ایران در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ادای دین به این مردم را بازنگری در گذشته و همدلی برای خدمت به مردم و حل مشکلات آنها دانست.
سیدمحمد خاتمی در جلسه با مشاوران خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با یادآوری ایثار مردم ایران در قبل و بعد از انقلاب و گرامیداشت یاد امام و شهدا گفت: راهپیمایی‌های انقلاب و حضور اقشار مختلف نشان می‌دهد، مردم انقلاب را متعلق به خود می‌دانند و با وجود گلایه‌هایی که دارند، حضور می‌یابند. مردم ما مساله انقلاب و عملکرد بعد از انقلاب را از هم جدا می‌کنند و ای کاش مجالی امن و دور از سوءظن فراهم می‌شد که همه بتوانند نقدهای خود را مطرح کنند و جریان‌ها خود و دیگران را نقد کنند.
وی بیان کرد: به عملکرد اصلاح‌طلبان نیز نقد وارد است اما در حالی‌که بسیاری از افراد در زندان و تحت فشار هستند و انواع بدگویی‌ها و جفاها می‌شود، نمی‌توان نقدها را بیان کرد و در صورتی که فضا باز شود، ما اول خودمان را نقد می‌کنیم.
خاتمی ابراز امیدواری کرد که در گذر از چهملین سال انقلاب، شاهد فضایی بازتر باشیم که بتوانیم با معیارها و ارزش‌های انقلاب، خود و یکدیگر را نقد کنیم و با همدلی و هاهنگی بیشتر به سوی آرمانها و اهداف بزرگ انقلاب گام برداریم.
وی افزود: بزرگترین دستاورد انقلاب، «جمهوری اسلامی» است؛ اینکه این جمهوری چه مشخصاتی دارد و چگونه باید پیاده شود، مساله ایست که باید همه جناح‌ها و گروه‌ها با همدلی به آن برسند تا مردم در آن سربلند و برخوردار باشند و عدالت، پاسخگویی مسوولان در همه سطوح و کاهش فقر و اخلاق حاکم باشد.
خاتمی در ادامه تاکید کرد: ما نیاز داریم با نگاه به آینده در کنار هم باشیم و در موقعیتی که دشمنان قصد دارند ضربه سنگینی به کشور بزنند و برخی صحبت از براندازی می کنند، در مقابل این جریانات بایستیم و این نیاز به همدلی دارد و برای همین فضا باید به نفع نیروهای دلسوز انقلاب بازتر شود.
وی گفت: امیدوارم حکومت و جریان‌ها بتوانند کار کنند و دستگاه‌ها با استفاده از نیروی کارشناسی قوی درصدد حل مشکلات برآیند. معتقدم با برنامه‌ریزی درست و با اهتمام به مردم و استفاده از امکانات وسیع کشور، بهتر از این می توان مملکت را ادراه کرد و پیش برد.
خاتمی بیان کرد: مردم وضع خوبی ندارند و باید تلاش شود وضع معیشت و اقتصاد مردم بهتر از این باشد و کمترین مشکل را در این زمینه داشته باشند. اگرچه اقدامات کشورهای خارجی موثر است اما همه چیز نیست. مردم انتظار دارند که دولت محترم، اصلاح طلبان مجلس و شوراهای شهر با ارائه راهکارها و انجام مسوولیت‌ها و وظایف قانونی خود به حل مشکلات کمک کنند و دستاوردها را به مردم نشان دهند.
وی افزود: سالگرد انقلاب بر مردم مبارک باشد و ان‌شاءالله دلها بهم نزدیک‌تر شود و شاهد فضای بهتری باشیم و سوءظن ها را کنار بگذاریم و به آینده بنگریم و برخی محدودیت ها و فشارها برداشته شود در حالیکه با نزدیک شدن به انتخابات، فشارها و برخوردهای نامناسب بیشتر می‌شود و این به نفع انقلاب نیست و مسوولان باید با نگاه به آینده و با کنار هم بودن افراد، فشارهای دشمنان ملت ایران را کمتر کنند و در داخل بتوانیم با بهره‌گیری از حداکثر امکانات، بیشتر و بهتر به مردم خدمت کنیم.
خاتمی در پایان تاکید کرد: فداکاری و ایثار ملت ایران در طول این چهل سال بخصوص در زمان جنگ تحمیلی را از یاد نمی‌بریم که کشور را از مشکلات عبور دادند و ادای دین به آنها این است که دلها را بهم نزدیک کنیم و در فکر خدمت به مردم باشیم و گذشته خود را بازنگری کنیم و همدلی‌هایی که ابتدای انقلاب وجود داشت را دوباره زنده کنیم.

 
 
تعداد بازدید: ۴۶۴

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۲ آذر ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی تأمین زندگی برخوردار برای اقشار جامعه را خواستار شد
۵ آذر ۱۳۹۸
اعتراض‌ها ریشه‌دار است و برای کاهش آن نیازمند بهبود شیوه‌های حکمرانی هستیم
۲۸ مهر ۱۳۹۸
حاکمیت باید بپذیرد که اصلاح‌پذیر است
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,