درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۰ مرداد ۱۳۹۷
سیدمحمد خاتمی: خبرنگاران مسوول دنیا به قانونی شدن آپارتاید در اسراییل توجه کنند

خانواده شهید محمود صارمی به مناسبت روز خبرنگار با سیدمحمد خاتمی دیدار و گفت وگو کردند.
سیدمحمد خاتمی در دیدار خانواده شهید صارمی با گرامیداشت یاد این خبرنگار فقید گفت: صارمی خبرنگاری بود که در راه بیان حقیقت و دفاع از آزادی و محرومان، فداکاری می کند و توسط کسانی به شهادت می رسد که داعیه اسلام داشتند ولی بزرگترین لطمه را به اسلام و وجهه اسلام زدند و به جای عدالت و آزادی اسلامی و حرمتی که اسلام برای انسان قائل است، خشونت و زور و واپس گرایی را نسبت به زنان و مردان اعمال کردند و چهره اسلام را لکه دار کردند.
خاتمی، شهید صارمی را نماینده اسلامِ آزادی و عدالت و اخلاق و پیشرفت دانست که توسط کسانی که به نام اسلام، واپس گرایی خود را توجیه می کنند، شهید شد و این دو گونه دید درباره خدا و اسلام و سرنوشت آدمی است.
وی با تاکید بر نقش ممتاز خبرنگاران در جامعه و اهمیت کار خبرنگاران گفت: خبرنگاران آزاد در هنگامه ای که به سرنوشت انسان مربوط می شود، پیشگام می شوند و حضور دارند و در جنگها تلاش می کنند حقیقت را نمایش دهند و همچنین زشتی و پلیدی ظلم و ستم و زیبایی آزادی و آزادگی را به تصویر بکشند و تاثیر بسیار زیادی هم داشته اند و دیده اید که با یک گزارش و عکس سرنوشت یک جنگ عوض می شود.
وی با ابراز تاسف از اینکه خبرنگاران در معرض آسیب های فراوان هستند، بیان کرد: خبرنگاران در معرض خطر قرار دارند، چه آنهایی که در عرصه جنگ آسیب می بینند و شهید می شوند و چه کسانی که به خاطر روشنگری هایشان، توسط برخی حکومت ها تحمل نمی شوند.
خاتمی، روز خبرنگار را روز خبرنگار آزاده مومن به سرنوشت انسان و عدالت و راستی و پاکی و تامین حقوق انسانها دانست و گفت: این روز باید روز آزادی و فضیلت و عدالت باشد و صارمی مظهر این روز است.
خاتمی با اشاره به رسوایی واترگیت که خبرنگاران افشا کردند، توجه خبرنگاران دنیا به اقدام اخیر اسراییل را خواستار شد و گفت: اخیرا و در هیاهوی کنونی جهان، مجلس اسراییل در مصوبه ای رسما اعلام کرد که اسراییل دولت یهودی است و یهودی ها شهروند هستند و مسیحیان و مسلمانان یعنی میلیونها نفر از حقوق اولیه و حقوق شهروندی خود محروم می شوند که این برخلاف اساسنامه اولیه اسراییل است که تمام ادیان و مذاهب را مساوی قرار می دهد و این بدترین آپارتاید (و تبعیض نژادی) است که رخ می دهد و چهره کریه حکومت صهیونیستی را نشان می دهد.
وی افزود: اسراییل به دلیل ضعف دولت های اسلامی و غفلت مردم دنیا، کم کم با کمک سیاست های غلط قدرتهای بزرگ، حاکمیت نیل تا فرات را پیش می برد که این اقدامات با تصمیم ترامپ به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس همزمان شده است.
خاتمی با ابراز تاسف از عدم فعالیت موثر سازمان همکاری های اسلامی گفت: خبرنگاران دنیا در این زمینه خیلی می توانند مهم باشند و امیدوارم که نویسندگان مسوول در ایران و دنیا این مسایل را منعکس کنند و روح ملتها را در برابر این مساله بیدار کنند.
پیش از سخنان سیدمحمد خاتمی برادران شهید صارمی و فرزند ایشان درباره حادثه تلخی که منجر به شهادت این عزیز شد و خصوصیات ممتاز وی مطالبی را بیان نمودند و خواستار ادامه راه او، بخصوص از سوی اصحاب رسانه و خبرنگاران شدند و روز خبرنگار را به همه کسانی که در عرصه خبر و تحلیل و بیدارگری تلاش می کنند و به خاتمی که توجه ويژه‌ای به آنان داشت تبریک گفتند.

 
 
تعداد بازدید: ۴۰۸۴

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,