درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱ مهر ۱۳۹۶
آینده متعلق به کسانی است که عدالت، صلح و مهربانی را پاس می‌دارند

سیدمحمد خاتمی در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و گفت وگوی تمدنها و فرهنگها، آینده را متعلق به کسانی دانست که عدالت را با احترام به انسان و انسانیت و صلح و مهربانی را به جای ستیز و خشونت پاس می‌دارند.
به گزارش خاتمی مدیا، متن پیام سیدمحمد خاتمی به این شرح است:
بسم الله اارحمن الرحیم
هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و به ارواح بلند شهیدانی که سند عزت ملک و ملت و اسلام و ایران را با خون پاک خود امضا کردند، درود می‌فرستیم و برای ایثارگران و جانبازان و آزادگان و خانواده‌های محترم شهیدان، سلامتی و به‌روزی و برای ملت شریف ایران، سربلندی و برای همه مظلومان رهایی و پیروزی آرزو می‌کنیم.
عظمت دفاع مقدس ما با اظهارات بی‌پایه، زشت و اهانت‌آمیز رییس‌جمهور آمریکا بیش از پیش آشکار شد. اظهاراتی که افزون بر اینکه خلاف همه موازین بین‌المللی و انسانی است، پیش و بیش از اینکه مایه تأسف ما باشد موجب شرمساری ملت آمریکاست و البته که با مخالفت نخبگان و آگاهان آن ملت و ملتها و حتی دولتها جز رژیم اشغالگر فلسطین که رییس أن نیز ادبیات مشابه به ادبیات ترامپ دارد، روبرو شده است.
آنچه بر عهده ماست همبستگی ملت و دولت و همه جناح‌ها و جریانها در برابر تهدیدها و گزافه گویی‌های دشمنان ملت ما و ملتهای منطقه و جهان است. جهانیان و به خصوص آقای ترامپ مطمئن باشند که همه ما در برابر تهدیدات، هم‌سخن و یکدل هستیم و در عین حال هوشیار در برابر توطئه‌ها و خطرها، همداستان و متحد عمل خواهیم کرد.
این روزها مصادف با پیشنهاد گفت‌وگوی تمدنها و فرهنگهاست که در واقع صدای انقلاب ما و نشان دهنده روحیه ملت صلح‌طلب، استقلال‌خواه و عدالت‌جوی ایران و درست در نقطه مقابل توسعه‌طلبیها و خشونت‌گرایی‌ها، از سوی پاره‌ای از دولتها و هم گروه‌ و جریانهای متعصب و کین‌توز و دگرستیز است.
مطمئن هستم که آینده متعلق به کسانی است که عدالت را با احترام به انسان و انسانیت و صلح و مهربانی را به جای ستیز و خشونت پاس می‌دارند.
سید محمد خاتمی
اول مهرماه ۱۳۹۶

 
 
تعداد بازدید: ۱۹۸۱۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,