درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱ تير ۱۳۹۶
باید هوشیار باشیم؛ وحدت همه نیروهای جامعه لازم است

سیدمحمد خاتمی با تأکید بر اینکه باید در کنار همدیگر باشیم و به آینده و سرنوشت ایران نگاه کنیم، تدبیر مسؤولان بزرگ کشور برای برقراری اتحاد و انسجام در مملکت را خواستار شد.

دغدغه همه ما امنیت به عنوان زیربنای موجودیت پیشرفت و توسعه کشور است

سیدمحمد خاتمی در جمع همکاران دولت اصلاحات در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان با بیان اینکه «درموقعیت خطیری به سر می‌بریم» تأکید کرد: دغدغه همه ما امنیت به عنوان زیربنای موجودیت پیشرفت و توسعه کشور است. باید هوشیار باشیم. الان موقعیتی است که وحدت و انسجام همه نیروهای جامعه لازم است؛ فارغ از همه گرایش ها و مصلحت اندیشیها، ذوقها و سلیقه‌های سیاسی که در جامعه وجود دارد و در جای خود هم محترم است و موجب رقابت و پیشرفت جامعه می‌شود اما باید به موضوعی بالاتر از همه اینها فکر کنیم و آن اصل موجودیت کشور، انقلاب و امنیت کشور است که در معرض تهدید قرار دارد.
وی با اشاره به هیاهوی موجود علیه ایران گفت: زمینه‌ها و ظرفیتها و فرصتهای زیادی برای ایران و جمهوری اسلامی وجود دارد که اگر ما تدبیر داشته باشیم و بتوانیم درست عمل کنیم و بخصوص در داخل، تفرقه‌ها را کنار بگذاریم، می‌توانیم تهدیدها را خنثی کنیم، در عین حال که باید همواره نسبت به آنها هوشیار باشیم.

بزرگتر از دهانشان علیه ملت ایران و علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کردند
خاتمی، ایران را بزرگترین قربانی تروریسم مدرن روزگار نامید و از همسویی ارتجاع و صهیونیسم و آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران انتقاد و اظهار کرد: از سویی تلاشهایی برای فشار روی ایران از سوی ارتجاع و صهیونیسم ایجاد می‌شود و از سویی فعل و انفعالاتی را در آمریکا علیه ایران می بینیم و درست در همین هنگامه‌ای که ما آشکارا مورد حمله تروریستی قرار می‌گیریم در سنای آمریکا به‌عنوان این‌که ایران حامی تروریسم و تروریستهاست، علیه ایران پیشنهاد تحریم‌های بیشتر می شود و مسؤول دیپلماسی آمریکا هم سخنان ناروایی علیه ما می گوید.
رئیس‌جمهوری سابق ایران افزود: این سخنان دخالت در امور داخلی است و بزرگتر از دهانشان علیه ملت ایران و علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کردند و دریغ و درد از روزگار بداخلاق کنونی که این چنین آشکارا خلاف حق و حقیقت و خلاف عدالت و علیه انسانیت و علیه مصالح بشری گفته و اقدام و فعالیت می‌شود و کسی را صدایی درنمی‌آید.

همه ما امنیت کشور را اولویت خود می‌دانیم
خاتمی حملات تروریستی تهران را یک هشدار دانست و با تأکید بر اینکه ایران متکی به توان دفاعی و توان مردمی خود است بیان کرد: ایران متکی به ملت بزرگ و هوشیاری است که با همه اختلافاتی که ممکن است وجود داشته باشد، یک تن و متحّد برای حفظ امنیت و دفاع کشور و مقابله با کسانی است که می‌خواهند در کشور دخالت کنند. واقعا این سرمایه، سرمایه عظیمی است.
وی این اتحاد و سرمایه را فراتر از مسایل جناحی و گرایش های سیاسی خواند و افزود: همه ما امنیت کشور را اولویت خود می‌دانیم و در مقابل هر کسی که بخواهد به کیان و عظمت و استقلال و حاکمیت این ملت، لطمه‌ای وارد کند، ایستاده‌ایم.

مسؤولان کشور، قدر ملت را بدانند و برای انسجام بیشتر و خدمت به مردم تلاش کنند
خاتمی با تأکید بر به حساب آوردن همه نیروهای موجود در کشور و ضرورت تلاش برای هدر نرفتن و تقسیم نشدن نیروها گفت: در عین حالی که اختلافها باید باشد، واقعا مسؤولان بزرگ کشور، کسانی که تدبیر می‌کنند و امور دستشان است باید زمینه این اتحاد و انسجام را در مملکت پدید آورند و اگر مسایلی باعث دلخوریهایی است که بجا یا نابجا وجود دارد، آنها را مرتفع و با نگاه به آینده همه بتوانند در عرصه خدمت حضور داشته باشند.
خاتمی اظهار کرد: ما باید در کنار همدیگر باشیم. باید به آینده و سرنوشت کشور بیاندیشیم. ماندن در گذشته و کوبیدن بر طبل تقابل و مقابله، مشکلی را از ما حل نمی‌کند.
وی در پایان به مسؤولان کشور توصیه کرد که قدر این ملت را بدانند و برای انسجام بیشتر درونی، اتحاد بیشتر در مقابل تهدیدها و خطراتی که از بیرون وجود دارد و برای خدمت به این مردم شریف و ملت بزرگ تلاش کنند.

 
 
تعداد بازدید: ۱۰۹۸۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,