درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۰ خرداد ۱۳۹۶
ملت ایران ترور و تروریسم را در هر جا و با هر نام و عنوان شدیداً محکوم می‌کند

سیدمحمدخاتمی با صدور پیامی ضمن تبریک میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) و آرزوی علو درجات برای شهدای این حادثه و شفای عاجل برای مجروحان و صبر و شکیبایی و پاداش نیکو برای خانواده‌های آنان تأکید کرد: امروز ملت ایران یکپارچه و یکدل در کنار خانواده‌های محترم شهیدان حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام قرار گرفته است و با مجروحان عزیز همدل و همداستان است و ترور و تروریسم را در هر جا و با هر نام و عنوان شدیداً محکوم می کند.
رئیس جمهوری اسبق ایران با اشاره به ضربه‌هایی که مردم ایران پس از انقلاب از ترور و ترویسم دولتی با حمایت یا بی‌تفاوتی قدرت‌های زورگو خورده تصریح کرد: اتفاقی نیست که همزمان با جنایت آدمکشان تروریست در ایران، در مجلس قانونگذاری آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران به اتهام حمایت از تروریسم تلاش می شود، علیه کشور و ملتی که خود بزرگترین قربانی تروریسم مورد حمایت عینی قدرتها و دست‌نشاندگان آنها بوده است.
متن کامل این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نیمه ماه مبارک رمضان مصادف است با سالروز میلاد مسعود مظلوم بزرگ تاریخ، حضرت امام حسن مجتبی (ع) که بزرگترین رنج‌ها را به خاطر انسان و حرمت او و برای این که زمینه مساعد جهت رسواکردن تزویر و دروغ و بیداد فراهم آید بر خود هموار کرد و در این مهم کامروا بود.
گزافه نیست، آنچه گفته شده است که عاشورای رسوا کنندة بیداد و انسان ستیزی و بداخلاقی، پیش از آن که حسینی باشد حسنی است.
اگر ستم و بیداد و حاکمیت خوب آشامان بی آزرم، قرن‌ها ادامه داشت، ولی توأم با رسوایی بود و تاریخ به این داوری مبارک رسید که آنچه به نام اسلام حاکم شده است هیچ نسبتی با اسلام انسان، اسلام عدالت و اسلام اخلاق ندارد و در این داوری نقش ممتاز آن، امام حسن ابن علی (ع) است. ولادت آن امام همام بر همه خداباوران انسان دوست مبارک باد.
شهادت آن بزرگوار را اگر بخواهیم به زبان امروز تعبیر کنیم با «ترور» صورت گرفت و سوگمندانه سرکوب و شکنجه و پایمال‌کردن حق و حرمت انسان و تحقیر آدمیان از یک سو و خشونت متقابل و حتی ترور از سوی دیگر قرنهای درازی تاریخ مسلمانان را سرشار از وحشت و ناامنی کرد و این همه جای منطق و گفت‌وگو و مبنا قراردادن حق و حرمت انسان را به عنوان یک ارزش والای الهی در مناسبات اجتماعی گرفت.
دو سه روز پیش شاهد حرکت تروریستی زشت و نفرت انگیز در ایران سرفراز بودیم که منجر به شهادت تعدادی از عزیزان و زخمی و آسیب دیدن عده‌ای بیشتر شد. البته ملت ما تجربه سنگین از ترور را مظلومانه ولی با اقتدار پشت سرگذاشته است. گزافه نیست اگر بگوییم که آنچه از ترور پس از انقلاب در ایران رخ داده است کمّاً و کیفاً بسی بالاتر از آن چیزی است که دیگر کشورها و ملت‌ها تحمل کرده‌اند و جنایات تروریست‌ها مورد تأیید قدرتهای زورگو و هم‌پیمانان و دلبستگان آنان قرار گرفته یا دست‌کم با بی‌تفاوتی آنها روبرو بوده است و شگفت انگیز نیست اگر بخشی از ترورها در ایران با حمایت و فرماندهی پلشت‌ترین تروریسم دولتی صهیونیستی با به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای ما صورت گرفته است. و مگر آنچه در فلسطین اشغالی و یمن و ..‌. می گذرد چهره کریه تروریسم دولتی را نشان نمی‌دهد؟!
به نظر من اتفاقی نیست که همزمان با جنایت آدمکشان تروریست در ایران، در مجلس قانونگذاری آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران به اتهام حمایت از تروریسم تلاش می شود، علیه کشور و ملتی که خود بزرگترین قربانی تروریسم مورد حمایت عینی قدرتها و دست‌نشاندگان آنها بوده است.
امروز ملت ایران یکپارچه و یکدل در کنار خانواده‌های محترم شهیدان حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم حضرت امام قرار گرفته است و با مجروحان عزیز همدل و همداستان است و ترور و تروریسم را در هر جا و با هر نام و عنوان شدیداً محکوم می کند.
خداوندا! به حرمت این ماه و مولود گرامی آن بر درجات شهیدان عزیز ما بخصوص شهیدان حادثه اخیر بیفزا و به مجروحان و جانبازان ما بخصوص آسیب دیدگان حادثه اخیر سلامتی و شفاعت عنایت کن و به خانواده‌های گرانقدر آنان تندرستی، شکیبایی و پاداش نیکو مرحمت کن.
سیدمحمد خاتمی
۲۰ خرداد ۱۳۹۶
۱۵ رمضان المبارک ۱۴۳۸

 
 
تعداد بازدید: ۲۰۲۷۹

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,