درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۶ خرداد ۱۳۹۶
شهردار تهران باید یک شخصیت ملی باشد

منتخبین مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با سیدمحمد خاتمی دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار مرتضی الویری، با بیان این نکته که منتخبین مردم از چهاردهم مرداد رسماً در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ایفای مسؤولیت خواهند نمود، گزارشی از جلسات منتخبین، وضعیت و شرایط فعلی مدیریت شهر تهران، به‌ویژه پس از اعلام نتایج انتخابات و رصد دقیق شرایط توسط منتخبین و همچنین شروع بررسی‌ها برای انتخاب شهردار تهران خبر داد و ابراز امیدواری کرد که پیش از شروع فعالیت رسمی شورای پنجم جمع‌بندی نهایی در این خصوص صورت پذیرد.
در ادامه تنی چند از منتخبین شورای پنجم ضمن قدردانی از سیدمحمد خاتمی و اعضاء شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان برای ایجاد وحدت در جامعه و تشکر از تَکرار حضور مردم نکاتی در مورد مسائل جاری و دغدغه‌های موجود بیان کردند.

ان شاء الله به حرمت و برکت این ماه شاهد گشایش در امور مردم و کشور باشیم
سپس سیدمحمد خاتمی با خیر مقدم به حاضرین و آرزوی قبولی طاعات و عبادات یاد سلسله جنبان انقلاب، حضرت امام خمینی رضوان الله علیه را و سالگرد قیام پانزده خرداد را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد همه از برکات ماه مبارک رمضان بهره‌مند شویم و ان شاء الله به حرمت و برکت این ماه شاهد گشایش در امور مردم و کشور باشیم و با رفع مشکلات شاهد فراهم شدن زمینه برای خدمت بیشتر و بزرگ‌تر به این ملت و کشور باشیم.

همه تلاش کنند تا جایگاه شورا به عنوان مظهر مدیریت مردم بر امور کشور تثبیت و استوار شود
رئیس‌جمهوری اسبق ایران با اشاره به رسالت سنگینی که برعهده منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا است گفت: همانطور که حاضرین هم اشاره کردند، جایگاه شوراها در قانون اساسی جایگاه رفیعی است؛ گرچه تاکنون به‌دلیل بعضی نواقص در ضوابط و قوانین یا بعضاً ترکیب و عملکرد شوراها در بعضی نقاط نتوانسته‌اند آنطور که جامعه انتظار دارد ایفای نقش کنند، ابراز امیدواری کرد همه تلاش کنند تا جایگاه شورا به عنوان مظهر مدیریت مردم بر امور کشور است تثبیت و استوار شده و همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردم، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ان‌شاء‌الله شوراهای‌عالی استان‌ها اگر تشکیل بشوند با بازنگری در قوانین و ضوابط مربوط به شوراها با هماهنگی و همراهی مجلس محترم شورای اسلامی شاهد ارتقاء نقش و تقویت جایگاه این نهاد بزرگ مردم‌سالاری در کشور باشیم.

در عمل نشان دهید چقدر علمی‌تر، سازنده‌تر و بهتر ایفای نقش می کنید
رئیس دولت اصلاحات در ادامه با اشاره به رأی آوردن لیست امید در بسیاری از نقاط کشور تصریح کرد: انتخابات امروز تمام شده و رئیس‌جمهوری امروز رئیس‌جمهوری همه مردم و منتخبین شوراها منتخبین تمام آحاد جامعه هستند، چه آنان که رأی داده‌اند، چه آنان که رأی نداده‌اند. امروز جناحی و سیاسی دیدن امور تمام می‌شود و اگر هم منتخبین نامی از جریان یا گرایشی خاص را که مورد اقبال مردم بوده یدک می‌کشند، باید نشان بدهند که در عمل و در خدمت به مردم و انجام وظایف چقدر علمی‌تر، سازنده‌تر و بهتر ایفای نقش می کنند. نکته مهم این است که شما نیازمند استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات کشور برای خدمت به مردم هستید.

از توان اعضاء فراکسیون شورای چهارم استفاده شود
سیدمحمد خاتمی با تشکر از اعضای شورای چهارم شهر تهران، به‌ویژه اعضاء فراکسیون اقلیت شورا افزود: چهره‌های ارزنده‌ای در همین فراکسیون حضور داشتند و باید از وجود این عزیزان و تجارب ارزنده ایشان بهره بگیرید. همین‌طور در شهرداری‌ها هم نیروهای بسیار خوب و توانمندی حضور دارند که باید از خدمات ایشان استفاده کرد. استفاده از ظرفیت‌های انجمن‌های تخصصی و نهادهای مردمی که درسطح کشور فعال‌اند و در زمینه‌های گوناگون مرتبط با مدیریت شهری تخصص و تجربه دارند و ایجاد پیوند با دانشگاه‌ها نیز می تواند زمینه‌‌ساز مدیریت تخصصی و علمی در شوراها باشد.

شهردار تهران باید یک شخصیت ملی باشد
رئیس بنیاد باران سپس با اشاره اهمیت و حساسیت انتخاب شهردار تهران تصریح کرد: معتقدم در انتخاب شهردادر تهران اصل باید تخصص و توانمندی و تعامل با سایر بخش‌های نظام باشد تا گرایش‌های خاص جناحی. شهردار تهران باید یک شخصیت ملی و برخوردار از عقبه روشن تفکر و عملکرد و توانمندی برای همکاری با کل نظام و نهادهای مختلف باشد. مردم شهرداری نمی‌خواهند که با هرچیزی جز شهرداری در تقابل باشد؛ البته که باید در برابر نهادها و جریاناتی که توقعات و اقدامات نابجایی دارند ایستاد، اما بسیاری از مسائل را می توان با تعامل و تفاهم حل کرد. شهردار تهران باید بتواند با نهادهایی که برخوردار از امکانات و موقعیت و جایگاه هستند با حفظ اصولی که مردم به آن رأی داده‌اند تعامل سازنده برقرار کند. امیدوارم که منتخبین شورای پنجم موفق شوند با همه جانبه نگری شهردار تهران را انتخاب و به مردم معرفی کنند و چهار سال دیگر که دور هم می نشینید بتوانید مستنداتی از رضایت مردم از عملکرد شورا و شهرداری ارائه بدهید.

علی‌رغم گلایه‌ها باید از شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و دکتر عارف تشکر کرد
سیدمحمد خاتمی با اشاره به سخنان خود در مراسم افطار یزدی‌ها در مؤسسه اطلاعات تصریح کرد: من به عنوان یک شهروند، مجدداً از حضور مردم در عرصه و حماسه بزرگی که آفریدند تشکر می کنم. همین‌طور از همه افرادی که در شوراهای پیشین زحمت کشیده‌اند تشکر می‌کنم و تأکید می‌کنم عدم قرار گرفتن در فهرست‌های شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هیچ خدشه‌ای به صلاحیت و توانمندی‌های زنان و مردان بی‌شماری که در سطح کشور کاندیدا شدند وارد نخواهد کرد. همچنین علی‌رغم گلایه‌هایی که در نحوه تنظیم لیست‌ها مطرح شد، باید از شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و بويژه شخص آقای دکتر عارف تشکر کنم. هدایت اعضاء شورا برای رسیدن به یک تصمیم جمعی و انتخاب بیست و یک نفر از میان صدها نفر که اکثرا توانمند و دارای سوابق ارزنده بودند کار مشکلی بود که دوستان به آن اقدام کردند.

امیدوارم منتخبین شوراها در تصمیمات و عملکرد خود در طول دوره مسؤولیت فراموش نکنند که وامدار رأی مردم و پاسخگوی مطالبات به‌حق مردم خواهند بود و ان‌شاء‌الله همه ما در پیشگاه خداوند متعال روسفید باشیم.
والسلام

 
 
تعداد بازدید: ۲۰۳۹۹

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,