درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۴ دى ۱۳۹۵
دریغ و درد که جهان امروز، از بیداد و تبعیض و خون و خشونت و تحقیر انسان سرشار است

سیدمحمدخاتمی با صدور پیامی سالروز ولادت روح خدا حضرت عیسی علیه السلام را به مسیحیان و تمامی یکتاپرستان و زیبایی پسندان و انسانهایی که انسان را آزاد و آگاه و عزیز می خواهند تبریک گفت.
متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سالروز ولادت روح خدا حضرت عیسی مسیح علیه السلام نه تنها برای مسیحیان، که برای همه یکتاپرستان و زیبایی پسندان و انسانهایی که انسان را (از هر نژاد و قوم و ملت) آزاد و آگاه و عزیز می‌خواهند مبارک است؛ به ویژه برای ما مسلمانان که کتاب مقدسمان درباره حضرت مسیح تعبیراتی را به کار برده است که می‌توان گفت بی همانند است. “روح خدا”، “کلمه خدا” و کسی که چون زاده شد و از خاک فراز آمد و چون باز برانگیخته شود جان پاکش مشمول سلام ویژه حضرت پروردگار است.

حضرت مسیح را پیامبر مهربانی و رأفت و اخلاق می دانند که درست است؛ ولی مگر همه پیامبران پیام لطف و مهر پروردگار را نیاورده اند و مهر و محبت را اساس رابطه درست انسانی ندانسته‌اند؟ و مگر اخلاق و پایدار کردن آن در جان و جهان آدمیان هدف برانگیخته شدن آنان نبوده است؟ و درود خداوند بر پیامبر بزرگوار اسلام که خود را مبعوث برای تتمیم و به کمال رساندن مکرمت‌های اخلاقی معرفی کرده است.

دریغ و درد که جهان امروز، از بیداد و تبعیض و خون و خشونت و تحقیر انسان سرشار است و افسوس که مدعیان پیروی از پیامبران رأفت و محبت و هم‌زیستی به خشونت‌گرانی مبدل شده اند که در تاریخ نظیر ندارند.

آنان که زیبایی را دوست می‌دارند و حرمت انسان (همه انسانها) را پاس می‌دارند و بخصوص یکتاپرستان و پرستندگان حق و زیبایی مطلق، دست به دست یکدیگر دهند و با تأسی به حضرت مسیح و دیگر پیامبران بزرگ، راه و رسم آدمکشان، خشونتگران و ستیزندگان علیه انسان را نفی کنند و اگر نه در عرصه عینی زندگی، دست کم در عرصه اذهان و افکار این پدیده زشت را منزوی کنند.
میلاد بابرکت حضرت عیسی مسیح (ع) بر همه انسانها به ویژه هم‌وطنان مسیحی عزیزم مبارک باد!

سید محمد خاتمی
چهارم دی ماه ۱۳۹۵
بیست و چهارم دسامبر ۲۰۱۶

 
 
تعداد بازدید: ۲۴۸۲۳

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,