درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
سیدمحمد خاتمی: حمایت از دولت تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی است

رئیس بنیاد باران با بیان اینکه حمایت از دولت در حمایت از برجام خلاصه نمی شود، حمایت از دولت را تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی و نیز تحقق دیگر شعارها و وعده‌های دولت محترم دانست و گفت: دکتر روحانی شعارها و وعده هایی به مردم داده است که برخی از آنها به دلیل اشتغالات برجام به تعویق افتاد و امروز مجلس جدید برای حمایت از دولت باید خواستار تحقق وعده های رئیس جمهور در عرصه های مختلف و حمایت برای عملی شدن آنها باشد که از جمله رفع مشکلات اقتصادی است.

به گزارش خاتمی مدیا، سیدمحمد خاتمی در دیدار جمعی از فرهنگیان به مناسبت روز معلم و پس از شنیدن درد دل های معلمان از وضعیت نامطلوب موجود و گزارشی از وضعیت معلمان محبوس، این روز را به معلمان، مربیان و دانش آموزان تبریک گفت و با گرامیداشت یاد معلمان و مربیان شهید که جان عزیز خود را در راه اعتلای کشور گذاشتند، بیان کرد: یاد معلم شهید حضرت آیت الله مطهری را گرامی میداریم که هم معلم رسمی بود و هم معلم معنوی بخصوص بخش انقلابی جامعه که هم بینش درست ارائه می داد و هم می کوشید تا منش شایسته انسان خوب را تعریف کند.

خاتمی گفت: امیدوارم روزی برسد که در این کره خاکی زندانی، محبوس و محصوری نباشد، گرچه این آرزوی دور و درازی است اما انسان دوست دارد هیچ حبس و حصر و زندانی در هیچ کجای دنیا و محدودیتی نباشد و هیچ معلمی دربند نباشد. البته منظور این نیست که اگر معلمی جرم و جفایی کرد با او برخورد نشود ولی باید تلاش کنیم که جامعه معلمی ما جرمی مرتکب نشود و مهم تر اینکه به بهانه های مختلف اعلام نشود که معلم و غیرمعلم مجرم است و با او برخورد شود.

وی افزود: در فضای جدیدی قرار گرفتیم که شاید به عملی شدن این آرزو نزدیک تر شده باشیم. فضای باز و امن به جای فضای بسته و محدود در جامعه به هر بهانه ای که هست و باید بتوانیم در این فضا از همه نیروهایی که دلشان برای نظام و جامعه و مردم می سوزد، بهره بگیریم و به سوی گشایشی پیش برویم که آقای رئیس جمهور هم در وعده هایشان بیان کردند. کاری که در انتخابات اخیر انجام شد می تواند مقدمه ای در این مسیر باشد.

خاتمی با اشاره به نتایج انتخابات اخیر بیان کرد: در انتخابات دیدیم چطور افراد با وجود اختلاف نظرهایی که داشتند در زمینه تشخیص و پایبندی به مصالح کلی و منافع کشور در کنار یکدیگر قرار گرفتند که این نشان دهنده بالا رفتن عقلانیت جامعه بخصوص جریانات سیاسی است که از تقابل به تعامل می رسند و نتیجه اش را نیز می گیرند و مردم نیز با حضور گسترده خود آن را تایید می کنند که این مهم است. آیا ما نباید از این موقعیت استفاده کنیم و در همه سطوح به سوی همدلی برویم؟ این هم در مورد حاکمیت است هم درباره مردم.
وی توضیح داد: سیاستِ برخورد که ممکن است برخی جریانات داشته باشند مبنی بر اینکه حتما باید با نظام برخورد و آن را ناامن کرد، سیاستی نادرست است و به نتیجه ای هم نمی رسد. آن طرف قضیه هم که حکومت احساس کند با هرچه نمی پسندد، برخورد کند نیز سیاست نادرستی است؛ البته زور دولت و قدرت و حکومت بیشتر است و برخوردهای او ممکن است دردآورتر و شدیدتر باشد اما برخورد از هر طرف که باشد، مساله ساز است و باید همه با هم کوشش کنیم که با تعامل و سعه صدر به حل مشکلات اساسی بپردازیم.

وی با اشاره به عقلانیت جمعی بیان کرد: موفقیت به دست آمده باعث شد از فضای نادرست تحریم در انتخابات 90 به جایی برسیم که همه گروهها به ضرورت و لزوم مشارکت و رفتن پای صندوق ها و لزوم دخالت در امور برسند که این رشد بسیار مهمی است و برای رسیدن به آن، همراهی و ائتلاف صورت گرفت و ملت هم جواب خوبی دادند.

رئیس پیشین جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: باید از برکات رویداد مهمی که در انتخابات رخ داده برای حرکت به سوی همبستگی، تعامل، همکاری، همدلی، گذر از فضای امنیتی به فضای باز سیاسی و همکاری بهره ببریم و واقعا نباید هیچ کسی به فکر انتقام باشد. انتقام کار درستی نیست.

خاتمی با بیان اینکه «می شود از گذشته گذشت» یادآوری کرد که ممکن است کسانی از حکومت و غیرحکومت احساس کنند به آنها جفا شده است، بله! این هست اما نباید در گذشته بمانیم و باید به سوی آینده گام برداریم و از این نزدیکی دلها استفاده کنیم و همه چه حکومت چه مردم و چه جناح ها به سوی پیشرفت کشور حرکت کنیم. این زمینه فراهم آمده است و در این زمینه حکومت باید پیش‌قدم باشد و نقشی مهم داشته باشد و امیدواریم این آرزو، آرزویی جوانانه نباشد و به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه در روز معلم باید از انسان سخن بگوییم چون کار معلم تربیت انسانیت انسان در شأن فردی و اجتماعی است افزود: به قول مولانا، جان نباشد جز خبر در آزمون/ هر که را افزون خبر، جانش فزون. جان آدمی عبارتست از خبر و آگاهی و دانایی و هر که دانایی او بیشتر است جان او فراختر و بزرگ تر است؛ اما من می خواهم بگویم که بخشی از وجود انسان، آگاهی است.

خاتمی با بیان اینکه «انسان مرکب از دو استعداد "انگاره" و "انگیزه" است که این دو تشکیل دهنده اساس وجود آدمی هستند» گفت: انگاره از بخش اندیشه است و انگیزه ایجاد کننده اراده است و انسان به اندیشه و انگیزه و اراده، انسان است و تفاوت انسان از سایر موجودات تفاوت در این دو عامل است؛ بنابراین در تربیت این انسان باید نگاه جامع داشت.

وی با یادآوری اینکه «نباید فقط به رشد عقلانی فرد و جامعه نگاه کرد بلکه باید به رشد عاطفی و انسانی و اخلاقی جامعه نیز توجه کرد» افزود: گرچه در تقسیم بندی قدیم عقل به عقل نظری و عملی تقسیم می شود و به این معنی تقویت عقلانیت هر دو بعد را در بر می گیرد اگر عقلانیت نظری و عملی تقویت شود هر دو بخش انسان تقویت شده است؛ انگاره و انگیزه، بینش و منش؛ درست دیدن و درک کردن و علم پیدا کردن و انگیزه درست برای عمل کردن.

خاتمی گفت: در اوایل قرن بیستم این مساله مطرح می شود که در انسان، اراده معطوف به قدرت، اصل است و سخن از ابرمرد می رود، ابرمرد آنها هیتلر از کار درآمد اما ما اراده معطوف به خیر را اصل می دانیم نه اراده معطوف به قدرت یا لذت و... . خیر هم حقیقت است هم زیبایی. هر حقیقتی زیباست و هر حقیقتی خیر است و هر خیری، حقیقی است و هر خیری، زیباست. «اراده معطوف به خیر» همان است که پیامبران برای آن مبعوث شده اند که انسان را به خیر و زیبایی عالم آگاه و در او ایجاد انگیزه کنند تا اراده انسان به سوی خیر حرکت کند.

وی تاکید کرد: پیامبران نخواسته اند به جای انسان تفکر کنند بلکه آمده اند که انسان در آفاق و انفس تفکر کند و به مدد این استعداد خداداد حقایق را کشف کند؛ چه حقایق متعالی که توسط فلسفه و عرفان و . . . قابل دستیابی است و چه در عرصه امور طبیعی و زندگی اجتماعی که بوسیله علم کشف می شود. انسان باید خودش فکرش را به کار بگیرد و حقیقت را کشف کند. پیامبران گفته اند فکر کن؛ برو کشف کن و به حقیقت و زیبایی و خیر برس و به آن عمل کن. بعضی فکر می کنند با وجود دین دیگر نیازی به فکر کردن نیست و دین به جای آنها فکر کرده است در حالیکه این طور نیست و دین به فکر کردن تشویق می کند.

وی گفت: تفاوت متفکر موحد و تربیت شده پیامبران با متفکر غیرموحد و طبیعی یا بی دین و بی خدا این نیست که یکی فکر می کند و دیگری فکر نمی کند. هر دو باید فکر کنند و هر دو با به کاری گیری درست فکر به حقیقت برسند و علم هم در طول زمان تکامل می یابد، اما تفاوت انسان موحد و غیرموحد در فکر کردن و فکر نکردن نیست بلکه یکی فکر می کند و به نتایجی می رسد و دیگری هم فکر می کند منتهی انسان الهی همه پدیده ها و فرآیندها را آیت آن حقیقت زیبای مطلق می داند.

خاتمی بیان کرد: عالم موحد و غیرموحد به حقیقتی می رسند و ما حقایق علمی داریم که همه آنها را تایید می کنند اما پیامبر می گوید همین که علم کشف کرده است آیه خداست و نیز انگیزه های متعالی ایجاد می کند. انگیزه های برخاسته از هوس نیز اراده را در خدمت می گیرد اما پیامبر می گوید تو بزرگتر از هوس و بخش حیوانی وجودت هستی و می توانی خواستن متعالی داشته باشی. عشق اینجا معنی پیدا می کند. محبت و زیبایی و خیر مطلق -که خداست- اینجا معنی می یابد و انگیزه ها، انگیزه های متعالی و اراده ها معطوف به خیر می شود.

خاتمی با بیان اینکه «پیامبران آمده اند که انسان را صاحب انگاره و انگیزه درست کنند» اظهار کرد: معلمان نیز در مسیر پیامبران حرکت می کنند و باید حرکت کنند. البته آنچه که پیامبران به دنبال آن بوده اند تصمیم گیری جای انسان نبوده است بلکه به انسان گفته اند فکر کند و درست و عمیق هم فکر کند و بعد عمل کند. منش انسانی خوب داشته باشد و عمل خیر انجام بدهد و در عرصه اجتماعی عدالت ایجاد کند.

وی با اشاره به «لیقوم الناس بالقسط» یادآوری کرد: فاعل قیام به قسط «ناس» است نه پیامبر. مردم آگاه و دارای اراده معطوف به خیر، خود، قسط را برپا می کنند و قسط را نگه می دارند. پیامبر آمده است که بگوید حکومت خوب و عادل را تو انتخاب کن. من به جای تو انتخاب نمی کنم و فقط راهنمایی می کنم که حکومت خوب چه خصوصیاتی دارد.

خاتمی، حکومت مطلوب را برآمده از انگاره ها و انگیزه های متعالی انسان ها دانست و ادامه داد: اگر آن انگاره ها و انگیزه های متعالی تحقق پیدا کرد، آن حکومت برآمده از اراده و رای مردم، حکومت مطلوب و خوب خواهد بود.

وی با اشاره به مسایل روز جامعه بیان کرد: در مدت گذشته و مسایلی که پیش آمده، عقلانیت و سعه صدر جامعه بالاتر آمده است و وقتی این دو تقویت شد، زمینه برای تعامل و همکاری و همدلی و همبستگی در جامعه بیشتر خواهد شد البته حکومت در تقویت این مساله نقش بسیار مهمی دارد و بخصوص در زمینه سازی برای ایجاد تعامل جریانات مختلف با یکدیگر و با حکومت نقش دارد؛ حکومت باید حق مردم را قبول کند و خود را مبعوث از طرف مردم بداند و به مردم حق مشارکت در امور دهد یا بهتر است بگوییم حق آنها را برسمیت بشناسد و زمینه اعمال آنرا فراهم آورد.

رئیس دولت اصلاحات در بخشی از این دیدار در پاسخ به دغدغه های حاضران درباره اقدامات دولت بیان کرد: یکی از مواردی که در انتخابات موجب نزدیکی گروه ها به یکدیگر شد، حمایت از دولت جناب آقای دکتر روحانی بود. در مجلس گذشته که عمدتا مساله برجام مطرح بود، تلاش هایی شد تا مشکلاتی برای آقای دکتر روحانی درست شود و البته در همین مجلس نیز برخی اصولگرایانی که برایشان احترام قائلیم در این زمینه همکاری کردند اما حمایت از دولت در برجام خلاصه نمی شود که بگوییم برجامیان و نابرجامیان.

وی افزد: برجام با درایت دولت و حمایت و راهنمایی رهبری به نتیجه رسید. برجام عملی شد گرچه هنوز کارهای زیادی مانده است که انجام شود؛ هم مردم توقع دارند و هم میوه های شیرین پسابرجام باید برسد و به کام مردم برسد. دولت در حال تلاش است و ممکن است در داخل و بیرون کارشکنی هایی انجام شود اما گام اول برداشته شده است.

خاتمی با تاکید بر اینکه باید قدردان عملی شدن برجام باشیم گفت: این برجام از افتخاراتی بود که مشکلات بزرگی را از سر راه ملت و رشد ملت ما برداشت و از ادامه عقب ماندگی کشور جلوگیری کرد و گامی بود برای بهره گیری ما از امکانات جهانی که گامی محکم بود اما هنوز به نتیجه کامل نرسیده است.

خاتمی با انتقاد از دست هایی که در تلاشند برجام در عمل موفق نشود، بیان کرد: نمونه این کار را در آمریکا می بینیم که به بهانه واهی و بر اساس یک تصمیم ضدحقوقی و غیرعادلانه بیش از 2 میلیارد دارایی ایران را برمی دارند. اینها کسانی هستند که از برجام زیان می بینند. در عرصه بین المللی چه کسانی با برجام مخالف هستند؟ رژیم صهیونیستی و رژیم هایی که رابطه زیادی با مردم خود ندارند و در منطقه ما هستند، با برجام مخالفند. این رژیم اسراییل است که بیش از همه از برجام ناراحت است و این اقدام اخیر آمریکا در مسیر منافع اسراییل و به زیان منافع ملت و دولت آمریکا بود و برای ما جای تعجب است که چرا دولتمردان آمریکا در برابر این تصمیمات نمی ایستند بلکه به صورت ضمنی تایید می کنند.
وی خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: دیوار بی اعتمادی بین ما و شما بسیار بلند است. برجام می توانست این دیوار را کوتاهتر کند. کاری نکنید که این بی اعتمادی به جای خود باقی بماند. جامعه ما به دلیل دخالت های شما در طول 70 سال گذشته نسبت به آمریکا بدبین است. نگذارید این بدبینی تقویت شود. در مسیر رفع آن تلاش کنید؛ اینجا جایی بود که دولت آمریکا می توانست در برابر آن بایستد یا محکوم کند تا یک گام برای رفع بی اعتمادی بردارد. حالا می گوییم که دولت آمریکا مسؤول است و باید تأمین خسارت کند.

خاتمی با بیان اینکه چنین اقداماتی علیه برجام برای تضعیف دولت روحانی انجام می شود بیان کرد: درست در زمانی که باید برجام پیاده شود این عمل نادرست غیرعادلانه و به یک معنا مسخره صورت می گیرد و دارایی های این ملت را برمی دارند و در مسیری مصرف می کنند که مسیر درستی نیست. انتظار بود دولت و وزارت خارجه آمریکا در مقابل این حرکت بایستند و این می توانست اعتماد ایران را بیشتر کند و آن توافقنامه که ایران و آمریکا موافق انجام آن بودند، در مرحله عمل به نتایج مطلوب برسد.
رئیس دولت اصلاحات در ادامه گفت: دست تمام کسانی که دولت را در موفقیت برجام کمک کردند می فشاریم اما حمایت از دولت فقط حمایت از برجام نیست. دکتر روحانی شعارها و وعده هایی به مردم داده است که برخی از آنها به دلیل اشتغالات برجام به تعویق افتاد و امروز مجلس جدید برای حمایت از دولت باید خواستار تحقق وعده های رئیس جمهور در عرصه های مختلف سیاسی، حقوقی، اقتصادی، آموزش و پرورش، آموزش عالی و در سطح جامعه نسبت به زنان، اصناف، معلمان و کارگران و ... باشد و دولت را یاری کند که آنها عملی شود گرچه واقعا دولت محترم تلاش کرده و می کند.

وی تأکید کرد: حمایت از دولت یعنی مجلس هم بخواهد وعده های دولت در زمینه های مختلف عملی شود و هم کمک کند تا وعده ها محقق شوند. اگرچه همه چیز در دست دولت نیست اما دولت می تواند مثل برجام در همه امور موافقت و نظر مثبت رهبری را داشته باشد و دستگاه ها و قوای دیگر در اجرایی شدن کمک کنند.

خاتمی افزود: آقا و خانم مجلسی! حمایت از دولت از جمله تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی است. خوشبختانه با نظر کارشناسان و نظر مساعد رهبری اقتصاد مقاومتی مطرح شده و در اختیار دولت هم قرار گرفته است؛ این باید اجرایی شود و باید فشارهای روی مردم برداشته شود؛ البته این مشکلات یک شبه ایجاد نشده که یک شبه نیز از بین برود. آقای روحانی با مشکلات زیادی رو برو هستند و توقعات نیز بالاست اما باید کمک کنیم که مسایل حل شود. ما باید فقر را در مملکت خود از بین ببریم یا حداقل کاهش دهیم و فشارهای موجود بر طبقه متوسط به پایین حل شود.

وی با یادآوری اینکه درآمد سرانه کشور دچار مشکل شده و اینها باید حل شود اظهار کرد: دولت و همکاران دکتر روحانی تلاش می کنند اما مشکل زیاد است و محدودیت فراوان است که مجلس باید در این زمینه کمک کند.
خاتمی، راه حل این مشکلات را برقراری عدالت اجتماعی دانست و افزود: عدالت اجتماعی، عدالت صدقه ای نیست که با کرامت انسانی برخورد می کند و توقعات مردم و تعهدات دولت را بالا می برد و امکانات را از بین می برد. اینها مشکلاتی است که وجود دارد و باید حل شود.
وی با تاکید بر ضرورت جلب سرمایه گذار خارجی و افزایش تولید در کشور اظهار کرد: بهبود روابط ما در عرصه بین المللی یکی از وعده های رئیس جمهور بود که البته در این مسیر گام بلندی برداشته شده است اما هنوز خیلی کار داریم تا سیاست مدنظر آقای رئیس جمهور اعمال شود و باید در این زمینه از دولت حمایت کرد.

خاتمی همچنین کمک به دولت برای پرداختن به حقوق انسانی و داخلی و سیاسی، تولید، سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و بالا بردن توان تامین اجتماعی برای ایجاد عدالت در جامعه و تقویت وزارت رفاه و تامین اجتماعی را خواستار شد.

رئیس دولت اصلاحات افزود: وقتی از سرمایه گذاری صحبت می شود، ذهن به سوی سرمایه گذاری کلان در نفت و گاز و فولاد و... می رود که در این زمینه رهبری به نکته ای مهم درباره توجه به تولیدات کوچک اشاره کردند. کارگاه های متوسط و کوچک و تولیدات کوچک هم کم هزینه و هم زودبازده هستند و مردم اثر آن را خیلی زود می بینند؛ گرچه اگر آن سرمایه گذاری های بزرگ نباشد این نیز محقق نمی شود.

وی با اشاره به اقدام حمایتی دولت خود از صنایع متوسط به پایین و تاثیرات آن گفت: اگر در کنار سرمایه گذاری برای تولید صنایع سنگین به صنایع کوچک نیز توجه کنیم، بسیار کمک کننده است. همه اینها باید با هم پیش برود و بخصوص روی صنایع متوسط به پایین باید توجه شود.
خاتمی در ادامه بر ضرورت توجه همزمان به صنایع سنگین و تعاونی ها و کشاورزی و نقش تعاونی ها برای رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: باید برای تولید، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و چشیدن مزه شیرین زندگی تلاش شود. درست است تورم پایین آمده و دولت کار بزرگی کرده است اما این کاهش تورم کمتر در زندگی رومزه مردم خود را نشان می دهد؛ وقتی رکود باشد مشکل وجود دارد؟ حتی به قیمت پایین آوردن سرعت کاهش تورم باید تولید را افزایش داد و با رکود مبارزه شود که می شود.
رئیس دولت اصلاحات افزود: دولت محترم تعهدات زیادی دارد و توقع است که مجلس در همه این زمینه ها حامی دولت باشد و خواستار تحقق این تعهدات شود و انشاالله با همبستگی دولت و مجلس و با عنایت دستگاه های دیگر بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم و دولت آقای دکتر روحانی بتواند با کمک مجلس موفقیت هایی که تا اینجا داشته را تکمیل کند.
وی ادامه داد: مجلس، مجلس ناظر است؛ مجلس قانونگذار است و می تواند توقعات مردم را از دولت و حاکمیت و دیگر نهادها دستگاه ها بگوید و برای برآورده شدن توقعات گام بردارد؛ مجلس برآمده از مردم می تواند نماینده مطالبات مردم و اقشار و اصناف مختلف اعم از کارگران و معلمان و زنان و ... باشد و آنها را مطرح و برای برآورده شدن آن مطالبات کمک و حمایت کند.

خاتمی گفت: امیدوارم به برکت عید سعید مبعث و به مقام و منزلت ختمی مرتبت و آن عقل کل و انسان کامل، خداوند توفیق دهد که ارزش هایی را که آن بزرگوار از طرف خداوند آورد را درک و در زندگی خود پیاده کنیم و در جامعه شاهد همبستگی، همدلی و همسویی بیشتر و رفع کینه ها صرفنظر از مشکلات و زمینه سازی برای رفع کدورت ها باشیم و با باز شدن فضا بتوانیم در داخل و در عرصه بین الملل آنطور که شایسته ملت بزرگوار ایران است، کار کنیم و حق این مردم بزرگوار که بیشترین هزینه را داده اند، ادا کنیم.

در پایان این دیدار یکی از حضار از سیدمحمد خاتمی درباره ریاست مجلس پرسید که وی پاسخ داد: مجلس باید خود انتخاب کند و ما نمی توانیم تحمیل کنیم. ملتی که رای داده است توقعاتی دارد که باید اثر آن را ببیند و انشاءالله آنچه حق و درست است تصمیم بگیرند.
در ابتدای این دیدار، برخی از معلمان حاضر به بیان دیدگاه ها، نظرها و درد دل های خود درباره وضعیت حاکم بر آموزش و پرورش و مشکلات معلمان از مشکلات معیشتی گرفته تا جایگاه اجتماعی معلمان را بیان کردند.
دکتر عبادی در این دیدار با بیان اینکه مجلسی در آستانه شکل گیری است که خردگرایی را به منافع حزبی ترجیح می دهد گفت: امیدواریم بخشی از مسوولان و حاکمیت به این پیام انتخابات توجه کنند تا هرکه دلسوز است فضای کار داشته باشد و زمینه تعامل و گفت وگو بیشتر شود.
وی با انتقاد از اینکه معلمان در فرایند تعلیم و تربیت کمترین نقش را دارند بر ضرورت شکل گیری سازمانی که بتواند سخنگوی مناسبی برای معلمان و فرهنگیان باشد، تاکید کرد.
دکتر حاجی، وزیر پیشین وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه مسایل آموزش و پرورش لاینحل نیست و به بن بست نرسیده است بیان کرد: باید در بحث مالی و رسالت معلمی راه های متهورانه ای اندیشید.
وی پیشنهاد کرد که کارگروهی متشکل از منتخبان مجلس و متخصصان آموزش و پرورش شکل بگیرد تا قبل از شروع مجلس مسایل اصلی این حوزه به نمایندگان منتقل شود.
حاجی با انتقاد از نبودن یک سازمان رسمی معلمان که همانند سازمان پزشکان در راستای امور صنفی معلمان تصمیم گیر باشد بیان کرد: وقتی یک نهاد رسمی برای پیگیری مسایل وجود نداشته باشد، هر نوع صحبت اخلال و ضد امنیت تعبیر می شود.
وی از سیدمحمد خاتمی خواست تا تشکیل چنین سازمانی برای معلمان به نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شود.

 
 
تعداد بازدید: ۲۵۹۲۵

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,