درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲ اسفند ۱۳۹۴
همه با هم رأی به تمامی افراد "لیست امید"

سید محمد خاتمی در پیامی مهم عموم ملت را به شرکت در انتخابات دعوت کرد. رئیس دولت اصلاحات با دعوت از اصلاح طلبان و عموم علاقمندان به دولت و ملت به رأی دادن به "لیست امید" اظهار امیدواری کرد با حضور در پای صندوق های رأی به سوی فردایی قدم برداریم که در آن ایران آبادتر، آزادتر و به خواست ها و آرمان های ملت نزدیک تر است.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند انسان را حاکم بر سرنوشت خویش آفریده است و حق حاکمیت بر سرنوشت، از جمله در انتخابات اعمال می‌شود. هر چه انتخابات آزادتر و رقابتی‌تر، اعمال این حق آسان‌تر و میسرتر خواهد بود. مردم شریف و بزرگوار ایران در آستانه دو انتخابات مهم قرار گرفته اند.
اگر آنان که مسؤول برگزاری انتخابات‌اند با سعه صدر به مسائل می نگریستند و وظایف قانونی خود را با خردمندی و همه‌جانبه‌نگری اعمال می کردند و چهره‌های شایسته، مورد احترام و اعتماد و شناخت مردم اجازه حضور در انتخابات می یافتند، بدون‌شک این انتخابات پرشورتر و کارآمدتر می شد.
تجربه نشان داده است که هرچه شرکت مردم در انتخابات بیشتر باشد و هرچه سلایق مختلف بیشتر و باشور و شوق بیشتری در انتخابات شرکت کنند، نتیجه انتخابات به‌خواست مردم، به‌مصلحت کشور و به‌آرمان‌های مردم نزدیک‌تر خواهد بود، ولی به هر حال هنوز هم کم نیستند چهره‌های شایسته‌ای که می‌توانند به درد ملت بخورند و مشکلات ملت را حل بکنند.
شرکت در انتخابات می‌تواند همه نقشه‌های دشمنان بیرونی و درونی کشور و انقلاب و مردم ما را نقش‌بر‌آب کند و دارای نتایج و آثار ارزنده‌ای است. دولت محترم و رئیس جمهور را کمک می کند تا به تعهداتی که در مقابل مردم دارد بهتر و محکم تر عمل کند. از جمله پس از حل مسأله هسته‌ای و مسائل پسابرجام که می تواند بهره آن به مردم برسد و نیز اعمال برجام‌دو و ایجاد فضای بازتر و امن‌تر در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور که از وعده‌های رئیس جمهور محترم است می تواند راحت تر تحقق پیدا بکند. یک مجلس مستقل که در عین انجام وظایف خود می تواند همسو و همراه با رئیس‌جمهور و شعارهای اصلی او باشد برای مردم ما بسیار مفید است.
بعد از “گام‌اول” که با موفقیت در سال ۱۳۹۲ برداشته شد این ائتلاف، “گام دوم” را برای مجلس بر می‌دارد. با ائتلاف قابل تقدیری که از سوی اصلاح طلبان و دیگر نیروهای علاقمند به دولت و ملت پدید آمد اینک دو فهرست در اختیار مردم است، یکی برای مجلس شورای اسلامی و دیگری برای مجلس خبرگان.
پیشنهاد من این است که همه جریانات توافق کنند که لیست‌ها به نام “لیست‌امید” در اختیار مردم قرار بگیرد.
ضمن احترام به همه نامزدهای حاضر در عرصه انتخابات و به همه جریانات فعال در انتخابات عرض می‌کنم که آنان که به صلاح و پیشرفت کشور، به اصلاح امور و به رفع تهدیدها و تنگناها می اندیشند بکوشند تا با رأی دادن به هر دو فهرست، “به تمامی افراد هر دو فهرست”، تکرار می کنم “به تمامی افراد هر دو فهرست” گامی در جهت سربلندی کشور، تقویت امنیت و ثبات کشور و بهبود و اصلاح امور بردارند.
همه با هم پیش به سوی صندوق‌های رأی و از آنجا به‌سوی فردایی که در آن ایران، آبادتر، آزادتر و به خواست‌ها و آرمانهای ملت نزدیک‌تر است.
همه با هم به پیش به سوی سربلندی و اصلاح امور.
ان شاء الله.

https://youtu.be/psMgpk33A60

 
 
تعداد بازدید: ۳۰۱۵۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,