درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۰ مهر ۱۳۹۴
خاتمی در گردهمایی دوستدارانش سیدمحمد خاتمی به مناسبت زادروز وی: برویم به سوی همدلی و همراهی بیشتر

مراسم زادروز سیدمحمد خاتمی به رسم هر ساله و از سوی سیدمحمود دعایی و با حضور جمعی از علاقمندان و دوستداران در دفتر وی برگزار شد.

به گزارش خاتمی‌مدیا، سیدمحمد خاتمی روز دوشنبه میزبان جمع زیادی از دوستدارانش بود که به مناسبت زادروز وی گردهم آمده بودند و هر یک با هدیه‌ای معنوی از جمله شعر و سرود این روز را گرامی داشتند.

در ابتدای این جلسه، سیدمحمود دعایی یادآوری کرد که آقای خاتمی اکراه داشتند که در آستانه محرم سالروز تولد ایشان برگزار شود.

سیدمحمد خاتمی، رییس بنیاد باران در این جمع بیان کرد: ما به هیچ وجه جشن نداریم! نه تنها امسال بلکه سالهای گذشته هم جشن نداشتیم؛ بخصوص به مناسبت سالروز تولد فردی که نه خود را در طاعت نزد خدا روسفید می داند و نه در خدمت به خلق خدا راضی است که کاری کرده است و عمر چندان پرباری نداشته است و تولد چنین شخصی جشن ندارد. بلکه بهانه‌ای بود که با عنایت ویژه آقای دعایی، گردهم جمع شویم و دلهایمان را به‌هم نزدیک کنیم.

وی افزود: امسال به طور ویژه شاد نیستیم و نمی توانیم شادی کنیم، نه این مراسم، بلکه در اعیاد دیگر هم جشن نداشتیم و اعیاد غدیر و قربان هم به عزا تبدیل شد، با فاجعه ای که در آن ابعاد در مکه رخ داد و بخصوص ملت ما را که بیشترین قربانیان را در این زمینه داد، عزادار کرد.

خاتمی بیان کرد: در آستانه محرم قرار داریم؛ ماهی که به پاس حرمت، بزرگی و عظمت حضرت اباعبدالله (ع)، ملت ما شور و هیجان خاصی پیدا می کند برای بزرگداشت یاد و خاطره عاشورا و عهد و پیمانی که با او بستند که همواره با ظلم مبارزه کنند و برای داد و برای انسانیت و اخلاق و فضیلت در جامعه تلاش کنند.

وی همچنین یادآور شد که هنگامی که بسیاری از عزیزان ما در حبس و حصر هستند جای شادی و جشن نیست.

خاتمی در عین حال یادآوری کرد: ما اگر در داخل مشکل داریم که داریم و اگر روش ها و رفتارهایی هست که مورد پسند نیست اما باید خدا را شاکر باشیم که در منطقه پرآشوب و پرخطر و ناامن، ایران به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی از ثبات و امنیت قابل قبول برخوردار است و باید شکر این نعمت را بگذاریم و بخواهیم که خداوند دلهای ما را به جنبه ای هدایت و گشایش دهد تا در خدمت امور فرهنگی جامعه خود باشیم و همدلی های ما زیادتر شود و کدورت ها با زدودن عوامل کدورت مرتفع شود و برویم به سوی همدلی و همراهی بیشتر.

وی از همه حاضران و از آقای دعایی که هر سال این فرصت را فراهم می‌کند تشکر کرد و برای همه حاضران و آنهایی که در فضای مجازی اظهار محبت کرده اند، آرزوی سلامتی، سعادت و خوشبختی کرد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دعایی با گرامیداشت یاد قربانیان فاجعه منا بیان کرد: هنر و فضیلت در کم آزاری و وفاداری و نرمخویی و نرنجیدن و نرنجاندن است. این ویژگی ها در هر کس که باشد ستودنی است و ما که امروز اینجا گرد آمده ایم برای این است که تو را نیز ای فرزند باتقوای امام و ای غمخوار و یار دلسوز واقعی نظام و رهبری، چنین یافته ایم.

ما سید محمد عزیزی از دیرباز می شناخته ایم و می شناسیم که همواره آماده بوده است تا با نصب نشان افتخار فرزندی امام و اسلام و انقلاب و نظام منبعث از آرای مردم ایران دعوت حضرت روح الله سلام الله علیه و دعوت جانشین شجاع و انقلابی اش را که رهبر انقلاب اسلامی در جهان جنگ زده و خشونت زده کنونی است برای استقرار عدالت و دیانت و تحقق مردم سالاری و استقلال و آزادی و آزادگی، با جان و دل لبیک بگوید.

ما سید محمد عزیزی را می شناخته و می شناسیم که به رهروی راه علی (ع) مباهات می کرده و می کند. همان علی (ع) که وقتی از خلیل بن احمد درباره او پرسیدند، گفت: «چگونه مردی را توصیف کنم که دشمنانش از سر حسد و رشک، و دوستانش از بیم و هراس، فضایل او را پنهان کردند، و باز شرق و غرب عالم از محامد او آکنده است»

 
 
تعداد بازدید: ۳۰۱۱۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,