درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۳ تير ۱۳۹۴
توافق هسته ای گامی مهم و افتخاری برای ملت ایران است

سید محمد خاتمی رئیس بنیاد باران با تبریک توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی، این افتخار را متعلق به همه ملت ایران دانست .

به گزارش خاتمی مدیا سید محمد خاتمی در مراسم بنیاد باران گفت: امروز مصادف است با یک حادثه مهمی که رخ داد و آن به نتیجه رسیدن مذاکرت طولانی ، سنگین و نفس گیر ایران با دیگران برای حل مسئله دامنه دار هسته ای ایران و برداشتن گام اول برای موافقت با حل این مشکل است.
وی بیان کرد: من این افتخار را برای همه میدانم و هیچ کس نمیتواند آن را به خود اختصاص دهد؛ از رهبری گرفته تا ملت و دولت و بخصوص جمعی که این مذاکرات را پیگیری کردند ، به همه تبریک میگویم.
خاتمی بیان کرد : گام اول برداشته شد که گام مهمی است و امیدوارم گامهای بعدی محکم برداشته شود و با پایبنندی همه طرفها شاهد وضع بهتری باشیم.
وی گفت : این مذاکرات نشان داد که پیچیده ترین مسائل را میشود از راه مذاکره و با تفاهم حل کرد و همیشه حل مشکللات با اعمال زور و بکارگیری روشهای غیرمتعارف امکان پذیر نیست.
خانمی اظهار کرد: میتوان در منطقه و داخل کشور نیز با منطق و گفتگو و شناخت اهداف و منافع مشترک گام برداشت. انشاءالله دستاوردی که نصیب ما خواهد شد دستاورد خوبیست.
خاتمی با بیان اینکه « ایران از امروز جز باشگاه کشورهای صاحب فناوری هسته ای است» افزود « البته ما در سال 83 در قطعنامه آژانس توانستیم رسما این اعتراف را بگیریم که ایران حق فناوری صلح آمیز هسته ای را دارد».
رئیس بنیاد باران با اشاره به شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست ، حق ایران را فراتر از این دانست و توضیح داد: « تکنولوژی هسته ای حق مسلم ماست . امروز به عنوان کشوری که صاحب این فناوری هستیم شناخته شدیم و این گام بزرگی است».
وی اظهار امیدواری کرد « انشاالله تحریمهای ظالمانه که اثر منفی در زندگی مردم ما گذاشته بود و البته نتوانسته بود مقاومت ملت ما را بشکند اما رنج های زیادی ایجاد کرد برداشته خواهد شد ».
خاتمی با بیان اینکه تحریمها مانع پیشرفت بود اظهار امیدواری کرد « با برداشته شدن این تحریمها ملت ما بتواند گامهای بهتری برای رسیدن به اهدافش بردارد».
وی در عین حال یاد آوری کرد که نباید شتاب زده بود و نباید مردم فکر کنند که یک شبه همه مسائل حل میشود.
خاتمی با بیان اینکه در حال حاضر راه به سوی حل مسائل باز شده است افزود « شاید برخی جریانات باشند که از فردا بخواهند از رئیس جمهور و دولت مطالبات خود را پیگیری و ایجاد ناراحتی کنند اما توافق از نظر روانی تاثیر خود را میگذارد ولی برنامه ریزی کردن و درست کردن ویرانی های سالهای گذشته زمان میخواهد انشاءالله دولت موفق میشود .
وی اظهار امیدواری کرد که رئیس جمهور بتواند به وعده هایی که داده و وعده های حقی است،عمل کند و با این شیوه ی تفاهم و هماهنگی ،آنچه در داخل و خارج مورد خواست ملت ماست انجام میگیرد و فضای بهتری را در منطقه و دنیا خواهیم داشت.
خاتمی گفت: توصیه میکنم سیاست تنش زدایی و سیاست تلاش برای حل مسالمت آمیز مسائل با پا فشاری بر روی منافع و مصالح این کشور طی شود و با این روش در منطقه و جهان انشاءالله موفقیت بیشتری داشته باشیم.
وی با اشاره به مطالبات قدرتهای جهانی و تلاش آنها برای اینکه ایران صاحب بمب اتم نشود یادآور شد در راهبرد ایران ابدا بمب جایگاهی ندارد.
خاتمی با بیان اینکه آنها هم می توانند ادعا کنند که معادله برد -برد بوده است بیان کرد: مطمئنا بهره ای که ایران می برد بهره بیشتری است که انشاءالله با تدبیر استفاده میشود.
خاتمی در ابتدای این مراسم نیز گفت : سپاس و ستایش ویژه خداوندی که اندیشناکان را امان بخشید و میبخشد و نیکوکاران نیک اندیش را رهایی میدهد و فرودستان ناتوان نگه داشته را برمی آرد و فرادستان گرن فراز بیداد گر را فرو میاندازد و پادشاهان را از پای می اندازد و دیگران را درجای آنان مینشاند و درود سلامت خداوند بر پیامبر خدا حضر محمد (ص) پیام آور فرزانگان و حکمت و آزادگی و رهنمای انسان بسوی سعادت ابدی و نیز نشان دهنده راه نیک زیستی و بهزیستی در زمین و بر خاندان پاک و پاکیزه او و یاران و همراهان نیک نهاد او.
وی گفت از خداوند منان میخواهم همه شما را از برکات ماه مبارک رمضان برخوردار کند و توانسته باشید از خوان همه گسترده مهربانی بهره کافی برده باشید و از خداوند میخواهم خیر و برکت خود را برای همه مسلمانان و مردم شریف و مقاوم و رنج کشیده و سرفراز ایران در شبهای قدر مقدر فرموده باشد و شاهد وضعیت بهتر و متناسب با شان این ملت در آینده باشیم.

 
 
تعداد بازدید: ۳۰۲۲۱

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,