درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۷ اسفند ۱۳۹۳
نخستین کنگره حزب ندای ایرانیان با پیام سید محمد خاتمی آغاز به کار کرد

نخستین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان امروز صبح با حضور جمع کثیری از شخصیت های سیاسی و فعالان اصلاح طلب از سراسر کشور و قرائت پیام حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی در تهران برگزار شد. متن کامل پیام سید محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران به این کنگره بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
فراروی ملت شریف ایران که با انقلاب بزرگ اسلامی وارد مرحله تازه ای از تاریخ پرفراز و نشیب خود شده است،‌ فرصت های فراوان و نیز تهدید های زیادی وجود دارد.

خدا را سپاسگزاریم که در جهان آشفته کنونی و بخصوص اوضاع نگران کننده منطقه، ایران از ثبات و امنیت برخوردار است. گرچه همچنان تهدیدهای فراوان بخصوص از سوی قدرت هایی که انقلاب اسلامی را مانع تامین تمنيّات خود در ایران و منطقه می دانند وجود دارد. در عین هوشیاری در برابر تهدیدها باید در درون نیز همگان بکوشیم که فضای سیر به سوی آرمان های اصیل انقلاب و از جمله حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و همه لوازم پایدار شدن جمهوری اسلامی که دست آورد این انقلاب است تقویت شود و آزادی های اساسی تأمین گردد و حکومت خود را پاسخگوی مردم بداند و از همه نیروها برای پیشرفت همه جانبه کشور و تأمین حقوق اساسی ملت و ریشه کن کردن فقر و فساد بهره گیری کند و به یاری حضرت پروردگار کشور به سلامتی مرحله گذار به فضای آزاد و اعتماد و حاکمیت عقلانیت را طی کند.

آنچه مهم است همبستگی ملی و پافشاری بر منافع اصیل و ارزش هایی است که هم انقلاب را پدید آورده است و هم عامل اصلی استواری و پیشرفت کشور و ملت است.

در ایران گرایش ها و رویکردهای متفاوتی نسبت به مسائل در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد و آنچه باید مد نظر باشد اینکه اختلاف ها لطمه ای به وحدت پیرامون اصول و ارزش های اصیل و دفاع از حقوق مردم و تأمین منافع و مصالح ملی نزند.

ایران عزیز به همه نیروها و اندیشه ها و توان هایی که می توانند و باید در چارچوب قانون اساسی عمل کنند نیاز دارد و پیش و بیش از همه حاکمیت و نیز گروه ها و جریان های سیاسی باید به قانون و حقوق مردم و منافع ملی پایبند باشد.

در این عرصه، تنوع عامل پویایی و اصلاح اندیشه ها و راهکارهاست و باید زمینه حضور همگان با هر گرایش و رویکردی فراهم باشد تا بتوانند در فضای امن و آزاد به وظیفه خود عمل کنند.

با استقبال از حضور «حزب ندای ایرانیان» در عرصه، برای همه کسانی که دلسوز ملک و ملت اند و سربلندی کشور و عزت مردم و حل مشکلات را به صورت اصولی می خواهند آرزوی کامروایی می کنم و امیدوارم اولین همایش سراسری حزب ندای ایرانیان برای اعضا و هواداران محترم و کشور منشاء خیر باشد.

ان شاء الله
سید محمد خاتمى
٧ اسفند ١٣٩٣

 
 
تعداد بازدید: ۲۸۸۲۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,