درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۳ آذر ۱۳۹۳
جریانات منحرف و واپس گرا هدفی جز زشت جلوه دادن چهره اسلام ناب محمدی ندارند

رئیس جمهور اسبق کشورمان با حضور در بیت خانواده شهید "مصطفی موسوی زاده" که یک فرزند شهید، 3جانباز و یک آزاده را تقدیم ایران و انقلاب کرده است و در جمع تعدادی از خانواده های معظم شهدا گفت: مایه مباهات است که در جمع خانواده ای هستیم که با تقدیم فرزندان خود در راه میهن و انقلاب دین خود را ادا کرده اند و البته کم نیستند خانواده هایی که با تقدیم فرزندان خود نسبت به انقلاب و مردم ایران زمین ذره ای کوتاهی نکرده اند.

سید محمد خاتمی با اشاره به ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و تسلیت بمناسبت اربعین امام حسین (ع)، راه شهیدان انقلاب را راه امام حسین و یاران با وفایش دانست و افزود: مسلماً پیروزی انقلاب و مجاهدت های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و دلاورمردی های مردمان ایران زمین هم در زمان انقلاب شکوه مند اسلامی ایران و هم در 8 سال جنگ تحمیلی برگرفته از تاریخ ماندگار حادثه کربلا و از خودگذشتگی های امام حسین (ع) و 72 تن از یاران با وفایش می باشد.

رئیس دولت اصلاحات با عنوان مشکلات و موقعیت حساس امروز کشورهای منطقه و جنگ و جنایاتی که به نام اسلام صورت می­گیرد را تقبیح کرد و خاطر نشان نمود: ظلم و بیداد کنونی در منطقه عده ای را برآن داشته با نام اسلام به جنایاتی عجیب، با افکاری منحرف و واپس گرا دست.

وی همچنین هدف از ایجاد خشم و خشونت در کشورهای منطقه را نشان دادن چهره ای خشونت آمیز و زشت از اسلام دانست و با تاکید بر نگرش پیامبر اسلام و ائمه اطهار بروفاق بین مسلمانان گفت: امیدواریم مردم ما هوشیار باشند و مسئولان در کنار مردم دست در دست هم، همانطور که امام راحل می خواست و چهره جمهوری اسلامی ایران را به عنوان نماد اسلام واقعی به جامعه جهانی بشناسانیم ودر راه رسیدن به اهداف متعالی این نظام بیش از پیش بکوشیم.

رئیس موسسه بین المللی گفتگوی فرهنگ و تمدن ها در پایان این نشست با اشاره به اینکه امیدواریم به زودی زود پرچم عدل و داد به دست امام زمان (عج) در دنیا برافراشته شود افزود: انقلاب اسلامی ما، انقلابی بود که خواستار عزت، کرامت و پیشرفت مردم و همچنین ایجاد عدالت در جامعه بود و ما نیز باید این اندیشه ها و دستاوردهای مهم را پاس بداریم.

'محمدرضا تابش' نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی درآغاز این مراسم با تسلیت ایام اربعین حضرت اباعبدالله (علیه السلام) و طلب توفیق شناخت قیام آن حضرت ضمن قدردانی از نگاه ویژه سید محمدخاتمی به خانواده عزیز شهدا گفت: این توجه نشان دهنده منش پاک، ایمان راسخ و پایبندی رئیس جمهور اسبق کشورمان به ارزش های والای اسلامی است.

در حاشیه این مراسم یکی از ذاکرین اباعبدالله الحسین (ع) با ذکر مصیبتی در وصف امام حسین(ع) حال و هوایی اربعینی به خانه این شهید بزرگوار بخشید.سیدمحمد خاتمی در جمع هنرمندان:

مظلومیت و کم توجهی به هنرمندان میدان را برای جولان بی هنران آماده می سازدرئیس جمهور اسبق کشورمان در جمع هنرمندان اردکان ضمن تسلیت بمناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان مبحث فرهنگ و هنر را گسترده توصیف کرد و افزود: هنر و فرهنگدر رشد جامعه جایگاه بسیاربالایی دارد . هنر حامل ارزش های ملی واجتماعی جوامع و تمدن های گوناگون بشریست وهدایتگر جوامع به سوی اهداف والا ئی است که ملت ها دارند.

سیدمحمد خاتمی به روشنگری های هنر در عرصه تاریخ اشاره کرد و افزود: هنر بسیاری از ناگفته های تاریخ را به شکل های گوناگونی بیان کرده و حامل ارزش های والای الهی و انسانی بوده ؛از جمله حادثه کربلا و عاشورا بعد از گذشت 1400 سال در قالب هنرهای آئینی ارزش های خود را بر نسل ها و نیز جامعه بشری منتقل کرده است.

رئیس دولت اصلاحات جایگاه هنر در بین جوامع اسلامی را با اهمیت دانست و گفت: در تاریخ اسلام با توجه محدودیت هایی که برای هنر وجود داشته طبیعتاً در قالب شعر و مرثیه سرایی شاهد هنرنمایی هنرمندان هستیم به گونه ای که در مراسم مذهبی و اشعاری که در وصف سرور و سالار شهیدان وجود دارد استان یزد همچنان از جهت فرم و محتوا نسبت به دیگر شهرهای کشورمتفاوت و مراسم با شکوه که تلفیقی از هنرهای مختلف است در عرض ارادت به پیشگاه ابا عبدالله و حفظ این حماسه بزرگ تاریخ اسلام و تاثیر گذار بوده است.

رئیس موسسه بین المللی گفتگوی فرهنگ و تمدن ها گفت: مسئولان کشور و دولت باید اهتمامی بیشتر و نگاهی ویژه نسبت به امر فرهنگ داشته باشند.

وی در امر تربیت هنرمند به ارزش های انسانی و اسلامی اشاره کرد و افزود: برای رشد هنرمند باید از ارزش های والای بشری سود جست و در راه تربیت وی همانگونه که در بخش عمران و صنعت سرمایه گزاری می شود باید در بخش فرهنگ و هنر کشور نیز سرمایه گزاری مناسبی کرد.

رئیس جمهور اسبق کشور مظلومیت فرهنگ و هنر کشور را میدانی برای جولان بی هنری ها عنوان کرد و افزود: مسلماً زمانی که به بحث هنر و فرهنگ به طور جدی اهمیت داده نشود زمینه ای برای هنر نمایی بی هنرانی که همیشه منتظر فرصت هستند فراهم می آید که در نتیجه هنر اصیل به دست فراموشی سپرده شده و حرمت آن از بین خواهد رفت.امیدورایم با تلاش دولت تدبیر و امید شاهد گشایش در کارهای دولت و ملت ایران باشیم

وی حرمت هنرمند را لازم دانست و افزود: چه بهتر که در زمینه رشد ارزش های جامعه اسلامی تلاش کنیم و حرمت هنر و هنرمند را نگه داریم تا هنر ما نیز حرمت همه ارزش های ما را در جامعه نگه دارد. سیدمحمد خاتمی در پایان با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به مقوله هنر خاطر نشان کرد: مسلماً با توجه به تنگ ناهای موجود در جامعه امیدورایم با تلاش دولت تدبیر و امید شاهد گشایش در کارهای دولت و ملت ایران باشیم و انشالله این گشایش مقدمه ای بر پیشرفت هر چه بیشتر بخش هنر و فرهنگ کشور هم باشد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم جمعی از هنرمندان بخشی از خواسته های خود را با رئیس جمهور اسبق کشور در میان گذاشتند.سید محمد خاتمی در دیداربا ورزشکاران ؛

جایگاهی که ورزش قهرمانی در دنیا پیدا کرده جز با سرمایه گزاری و برنامه ریزی هدفمند حاصل نخواهد شدسید محمد خاتمی همچنین در دیداری صمیمی که با حضور ورزشکاران و پیشکسوتان این عرصه در اردکان برگزار شد توجه بیشتر مسئولان به امر ورزش کشور را خواستار شد و گفت: خوشحالیم که بعد از مدت ها شاهد پیشرفت چشمگیر ورزش کشور در عرصه های گوناگون هستیم، ورزش هایی که حتی روزی فکر موفقیت هم در مورد آنها به ذهنمان خطور نمی کرد، حال با مدال های رنگارنگ شاهد کسب موفقیت آنها هستیم.

رئیس جمهور اسبق کشورمان به زمینه سازی لازم در عرصه ورزش کشور اشاره کرد و افزود: دیگر ورزش به عنوان موضوعی تفریحی و تفننی در دنیا به حساب نمی آید و باید این امر در کشور و نظام ما نیز نمود پیدا کند. سید محمد خاتمی خاطر نشان کرد: البته این امر با سرمایه گذاری و آماده کردن زیرساخت ها دست یافتنی خواهد بود.

وی جایگاه ورزش همگانی را مهم تلقی کرد اما جایگاهی که ورزش قهرمانی در دنیا پیدا کرده جز با سرمایه گزاری و برنامه ریزی هدفمند حاصل نخواهد شد.

رئس دولت اصلاحات به پیروزی های اخیر ورزش کشور و همچنین پیشرفت چشمگیرورزش والیبال در اردکان اشاره کرد و به خوشحالی خود از صعود تیم اردکان به لیگ برتر و متاثر شدن از عدم حضور این تیم در لیگ برتر به علت مشکلات مالی اشاره کرد گفت: برنامه ریزی مناسب و سرمایه گزاری خوبی که بخش خصوصی در زمینه والیبال اردکان داشته امروز در استان یزد هم نگاه ها را به سمت ورزش والیبال کشانده و مطمئناً با توجه به استعدادهای ناب ایرانی پیشرفت در دیگر زمینه های ورزشی دور از دسترس نخواهد بود.

وی در ادامه به دو تیم پر طرفدار پرسپولیس و استقلال اشاره کرد و گفت: تیم های ورزشی همچون پرسپولیس و استقلال پشتوانه های ورزشی کشور محسوب می شوند که اگر توجه بیشتری به دوتیم پرطرفدار کشور شود مطمئناً پیشرفت ورزش کشور را نیز شاهد خواهیم بود. وی افزود: البته سرمایه گزاری بخش خصوصی در این تیم ها اثر بخش خواهد بود که امیدواریم دولت کنونی بحث خصوصی سازی این دو تیم را نیز به سرمنزل اساسی برساند.

رئیس بنیاد باران رسیدن به قله های موفقیت در همه زمینه ها بویژه ورزش را دشوار توصیف کرد و گفت: هر چند رسیدن به موفقیت در امر ورزش حرفه ای در جهان دشوار است ولی دشوار تر از آن ادامه دادن مسیر موفقیت است از جمله که والیبالیست های ما در جهان درخشیدند ولی حفظ این جایگاه و حتی بالاتر رفتن ازآن باید مورد توجه باشد واین مسیر موفقیت بسی دشوارتر است.

ایران و ایرانی با دنیا سر جنگ ندارد

سید محمد خاتمی به کسب موفقیت های تیم ملی والیبال و حضور موفق ورزش کاران المپیکی در اوج تحریم ها اشاره کرد و افزود: موفقیت های ورزشکاران در المپیک و جام جهانی والیبال در حالی رقم خورد که قدرت های دنیا دست به سوء تبلیغاتی در عرصه جهانی بر علیه کشور عزیزمان ایران زده بودند اما با حضور ورزشکارانمان در عرصه های ملی به جهانیان ثابت کرد که نه تنها ایران و ایرانی با دنیا سر جنگ ندارد بلکه با وجود مشکلات زیاد قادر خواهد بود که پیشرفت خوبی در عرصه های اجتماعی از جمله ورزش داشته باشد.

وی بخشی از امنیت اجتماعی و تقویت هبستگی ملی را در پیشرفت ورزش کشور دانست و گفت: اگر ورزش حرفه ای در کشور حمایت شود مسلماً با کسب پیروزی در عرصه های مختلف ملی و بین المللی توسط ورزشکاران شاهد وفاق بیشتر بین جریانات و افکار سیاسی گوناگون که در این زمینه تشابه فکری دارند ایجاد خواهد شد و این امر مستلزم حمایت از جامعه ورزشی و حرفه ای شدن ورزش در کشور خواهد بود که در نتیجه هم سود مالی و هم سود ملی را برای کشور در پی خواهد داشت.گفتنی است در پایان این دیدار ورزشکاران و مسئولان ورزشی اردکان گزارشی از عملکرد و مشکلات موجود در ورزش این شهر ارائه کردند.

سیدمحمد خاتمی در مدت زمان سفر به زادگاه خود اردکان ؛ با حضور در گلزار شهدا یاد و خاطره شهدای انقلاب و 8 سال دفاع مقدس را زنده نگه داشت و همچنین با نثار فاتحه ای بر روح پدر بزرگوارش مرحوم حضرت آیت الله سیدروح الله خاتمی (ره) امام جمعه فقید استان یزد ادای احترام کرد.

وی در ادامه سفر خود با حضور در بیمارستانی در یزد ضمن عیادت از فرزند ارشد مرحوم آیت الله خاتمی (ره) و مادر شهید خلیلی (خواهرخود) عیادت و از خداوند برای وی طلب آرزوی سلامتی و تندرستی کرد.

خاتمی شب گذشته به تهران بازگشت!

 
 
تعداد بازدید: ۲۷۲۲۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,