درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۱ فروردين ۱۳۹۳
با سخت‌کوشی می‌توان به همه‌ اهداف رسید 

رئیس جمهوری اسبق کشورمان «جوانان» و «ورزش» دو موضوع جدا هستند؛ بنابراین فعالان در این حوزه نباید فراموش کنند که مسئله‌ی جوانان نیز در وزارت‌خانه ورزش و جوانان مطرح است و انتظار این است که حداقل نیمی از امکانات این وزارت‌خانه در بحث جوانان مصروف داشته شود.وی در جمع ورزشکاران و روسای هیاتهای ورزشی اردکان با بیان اینکه ورزش موضوعی است که می‌تواند به صورت همگانی، همه‌ی جامعه‌ی ما را شاد یا ناراحت نماید اظهار داشت: یک  ورزشکار می‌تواند به نمایندگی از یک ملت و جامعه در دنیا بدرخشد و پخش سرود ملی که مظهر هویت ملی ماست؛ باعث تازه‌شدن روح مردم و همبستگی و شادمانی ملی گردد.ورزش را می‌توان در عرصه انسجام، همدلی، امنیت و همگامی ملی مورد توجه قرار داد؛ چرا که تلفیقی از هنر، صنعت، تجارت و فرهنگ است.امروز، اهمیت ورزش در مبادلات اقتصادی و اجتماعی دنیا بر هیچ‌کس پوشیده نیست. همان‌گونه که می‌دانید در ورزش دنیا، گاهی برای یک ورزشکار چندین میلیون دلار هزینه می‌شود و این‌رقم، چندین برابر کل بودجه ورزش کشور ماست.
سید محمد خاتمی در ادامه با اشاره به موفقیت تیم "پیشگامان شفق اردکان" در راه‌یابی به سوپرلیگ والیبال کشور گفت: به عنوان یک اردکانی احساس غرور می‌کنم که نام اردکان، بار دیگر در کشور درخشیده است.
خاتمی با یادآوری این که ماندن در لیگ، مهم‌تر از ورود به آن است؛ خطاب به مسئولین شهرستان اردکان گفت: این قله‌ی فتح‌شده را حفظ کنید و در پی کشف استعدادها و تقویت رده‌های دیگر و تربیت بازیکنان بومی در رشته‌های مختلف دیگر نیز باشید.
رئیس‌جمهور پیشین کشورمان در پایان با تشکر از دست‌اندرکاران، بازیکنان و به‌خصوص تماشاچیان فهیم، دعای خیر مردم اردکان را انگیزه‌بخش و همراه همیشگی تیم والیبال پیشگامان دانست و اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی صحیح مدیران شهرستان، شاهد درخشش بیش از پیش ورزش اردکان در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.
خاتمی با اشاره به سخت‌کوشی نیاکان ما در استخراج آب از دل کویر تفتیده، تصریح کرد: با سخت‌کوشی می‌توان به همه‌ی اهداف رسید.
رئیس دولت اصلاحات در ادامه به بیان دغدغه‌ی خود در مورد ادغام وزارت ورزش و جوانان پرداخت و گفت: کوچک‌ترین بی‌دقتی در این زمینه، ممکن است یکی از موضوعات را فدای دیگری کند.
وی ادامه داد: این‌که بیش‌ترین مخاطبان و فعالان امر ورزش، جوانان هستند؛ صحیح است ولی مسئله‌ی اصلی این است که «جوانان» و «ورزش» دو موضوع جدا هستند؛ بنابراین فعالان در این حوزه نباید فراموش کنند که مسئله‌ی جوانان نیز در وزارت‌خانه ورزش و جوانان مطرح است و انتظار این است که حداقل نیمی از امکانات این وزارت‌خانه در بحث جوانان مصروف داشته شود.
وی ضمن هشدار در مورد حاشیه‌های اطراف تیم‌ها با بیان این موضوع که گاهی حاشیه‌ها، تیم‌ها را حتی به نابودی کشانده؛ به رؤسای هیئت‌های ورزشی اردکان توصیه کرد تقویت ورزش‌های همگانی را در دستور کار خود قرار داده در زمینه‌ی برنامه‌ریزی، منتظر ابلاغ دستورالعمل از نهادهای بالاتر نبوده و با ارائه‌ی طرح و برنامه‌های ابتکاری، پایلوت و الگویی برای کشور ارائه کنند.
خاتمی با توجه به حجم مسابقات برون مرزی تیم های مختلف در عرصه های جهانی در سال 93 تاکید کرد:نه تنها وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بلکه مجموعه حاکمیت و بخش خصوصی و مردم حمایت همه جانبه ای از تیم های اعزامی داشته باشند تا ورزشکارانمان بتوانند در آوردگاه های جهانی خوش بدرخشند و با فتح قله های افتخار، دل ملت شریف ایران را شاد سازند.
در ابتدای این دیدار نماینده مردم اردکان نیز با بیان اینکه مجلس سعی نموده اعتبارات وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را افزایش دهد،در عین حال از بدهی 25 میلیاردی فدراسیون های ورزشی خبر داد و خواستار پیگیری مسئولان و تشکیل شورای عالی ورزش برای حمایت از ورزشکاران در مسابقات مهم در سالجاری شد.
"محمدرضا تابش" موفقیت های اخیر ورزش اردکان را ناشی از تلاش ورزشکاران و دست اندرکاران ورزش شهرستان با تاکیه بر اصل برنامه محوری دانست و اظهار امیدواری کرد این موفقیت ها تداوم یابد.
همچنین رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اردکان به ارائه گزارشی از وضعیت ورزش در این شهرستان پرداخت و حضور ورزشکار اردکانی در تیم ملی اعزامی به پارالمپیک،عضویت دانش آموز اردکانی در تیم ملی دانش آموزی،موفقیت بانوی نوجوان کاراته در مسابقات جهانی،حضور تیم والیبال اردکان در سوپر لیگ و موفقیت های فردی و تیمی دیگر در عرصه های کشور را از آن جمله برشمرد.
در این دیدار نماینده مردم اردکان،فرماندار و جمعی از روسای ادارات شهرستان به همراه ورزشکاران و روسای هیاتهای ورزشی شهرستان اردکان حضور داشتند

 
 
تعداد بازدید: ۳۶۷۲۹

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,