درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۹ فروردين ۱۳۹۳
نام اردکان یادآور فضیلت، سخت کوشی، ایمان، تحمل و صبوری است

سید محمد خاتمی به مناسبت فرا رسیدن سال نو برای دیدار با مادر خود به زادگاهش "اردکان" سفر کرده، با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران اردکان دیدار کرد.

متن سخنان سید محمد خاتمی در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
علاقه من به ا ردکان نه تنها از جهت اینکه وطن و مقسط الرأس من می باشد و دلبستگی به وطن از اثار ایمان است بلکه علاقه من به اردکان بیش از اینهاست. وقتی نام اردکان را می بریم ما به یاد فضیلت، سخت کوشی، ایمان، تحمل و صبوری می افتیم که مردم آن داشته و دارند. آن مردم با فرهنگ، با ایمان پرتلاش و سخت کوش و در عین حال دارای طبع بلند و منیع الطبع و آزاده و خوش فکر که البته تأثیر بزرگانی که در این شهر بوده اند و از جمله حضرت آیت الله حاج ملامحمد حائری؛ پدرم حضرت آیت الله خاتمی و دیگر بزرگان که حتما باید یادی بکنم از حضرت آیت الله بهجتی که ایشان و اخوی بزرگوارشان در بارور کردن شخصیت اردکانی تأثیر داشتند.
وجود شهیدان ارجمند در این دیار نشانه همان ایمان و عظمت و مناعت طبع است. بنده یاد و خاطره دو شهید بزرگوار افخمی و شهیدان خانواده های دیگری که اینجا هستند یا بعضا حضور ندارند را گرامی می دارم و درود می فرستم به پدر و مادرها و بستگان و عزیزان آنها که با کمال سعه صدر این داغ ها را تحمل کردند و بخصوص مادر شهیدان افخمی که مظهر آن عظمت روح اردکانی و اسلامی و ایمانی است که در ایشان شاهد هستیم.
اردکان مثل خیلی از مناطق کویری ما دچار مشکلات فراوانی است به خصوص مشکل آب.
کمبود آب در فلات مرکزی ایران به صوررت یک مسأله بحرانی در آمده است، گرچه در این سالها و بخصوص با همت برادر عزیزمان جناب آقای تابش ما شاهد پیشرفت های زیادی در جنبه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در اردکان بوده ایم که هم چهره اردکان را دگرگون کرده و هم زیر بناهای زندگی در ارکان تقویت شده است، ولی هنوز هم مشکلات فرانی وجود دارد و امیدوارم با آمدن دولت تدبیر و امید در همه نقاط مملکت شاهد پیشرفت ها در عین دفع خطرها و مشکلات از جامعه باشیم.
افتخار می کنم که در میان شما هستم و برای همه تان ارزوی موفقیت می کنم و عید نوروز را به همه شما تبریک می گویم.
البته عید نوروز ما امسال در میان دو فاطمیه قرار دارد، یعنی نوروز ما متبرک به نام حضرت صدیقه طاهره (س) که در پیش ازعید نوروز فاطمیه اول را داشتیم و طی روزهای آینده فاطمیه دوم را داریم و ممکلت و کشور ما مدیون و مرهون نام و شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) و پیامبر اکرم (ص) و فرزندان اوست.
امیدوارم عنایت ویژه این بانوی بزرگوار شامل همه ما بخصوص خانواده های شهیدان باشد.
برایتان روز و روزگار خوبی را آرزو می کنم. ان شاء الله که سال پیش رو بهتر از سالهای دیگرتان باشد و همه سالم و سربلند باشید.
سید علی خاتمی؛ سید محمدرضا خاتمی؛ محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و اسماعیلی، فرماندار اردکان رئیس جمهوری از جمله حاضرین در این دیدار بودند.
سید محمد خاتمی در این سفر همچنین با حضور در گلزار شهدای اردکان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن، بر مزار آیت الله سید روح الله خاتمی خاتمی حضور یافت.

 
 
تعداد بازدید: ۲۷۲۴۷

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
۲۲ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: به خاطر ایران باید فداکاری کنیم
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,