درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۶ خرداد ۱۳۹۲
اطلاعیه شماره پنج شورای مشورتی اصلاح طلبان

"شورای مشورتی اصلاح طلبان با قدردانی از نقش مؤثر و محوری جناب آقای سید محمد خاتمی که با تدبیر و دوراندیشی در سامان یافتن سرمایه اجماعی اصلاح طلبان و اتحاد عقلانی آنان توانستند در فضای انتخابات و افزایش مشارکت سیاسی شهروندان تأثیرگذار باشند، حضور فداکارانه آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات و آنگاه تلاش ایشان برای شورانگیر شدن آن را مجدداً ارج نهاده و از اقدام اخلاقی جناب آقای دکتر محمدرضا عارف در چشم پوشی از حق خویش به نفع مصالح عمومی تقدیر می کند و امید دارد که از این پس سرمایه های معنوی اصلاح طلبان نیز بتواند به پیشبرد همبستگی و انسجام ملی و تحقق میثاق و تعهدات رئیس جمهوری منتخب در قبال مردم و خواسته های آنان کمک کند."

شورای مشورتی اصلاح طلبان با صدور بیانیه ای ضمن قدردانی از اقشار مختلف مردم و بزرگانی که با اتحاد عقلانی به سامان یافتن سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان و ایجاد نشاط و شور انتخاباتی و نهایتا پیروزی دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری منتخب کمک کردند اظهار امیدواری کردند تمام نیروهای کشور و تمام مسؤولین دلسوز نظام در استقرار و موفقیت دولت تدبیر و امید هم صدا و همراه شوند.

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
شورای مشورتی اصلاح طلبان سپاس صمیمانه خود را از مشارکت فراگیر، معنادار و مؤثر ملت بزرگ ایران، به ویژه جوانان، زنان و اقوام مختلف کشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام می دارد و این حماسه بزرگ را به مردم عزیز و آگاه، مقام معظم رهبری و منتخب ملت، جناب آقای دکتر حسن روحانی تبریک و تهنیت می گوید.
این انتخابات و حاصل آن پیام های پرمعنایی دارد و فضا و ظرفیت جدیدی در برابر مسائل و مشکلات کنونی کشور به وجود آورده است که به اعتبار آن می توان راهی نو برای برون رفت از تنگناهای موجود در پیش گرفت. از این رو، این شورا نیز به سهم خود نکات زیر را یادآوری می نماید:
۱- آفرینش این حماسه بزرگ ملی بیشتر از هر چیز تجلی گفتمانی است که عقلانیت و اصلاح گری را بر افراط و تندروی ترجیح می دهد و در پی یافتن راه حل های مدنی و اعتدال گرایانه برای حل مسائل و مشکلات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است. باید این گفتمان و تقاضاهای ملی برآمده از آن را پذیرفت و در راهبردهای اجرایی کشور لحاظ کرد. امید آن که دولت ”تدبیر و امید“ بتواند این رویکرد را در سطح مدیریت اجرایی کشور به پیش برد.
۲- رأی به آقای دکتر روحانی، صدای گروه خاصی نبود، بلکه صدای ملت بود که همچون حماسه دوم خرداد سال 1376 با نگاه مثبت به آینده از فرصت های موجود استفاده کرده و با مدنی ترین شیوه ها و به دور از هرگونه خشونت، زمینه های تشکیل دولت وحدت ملی را فراهم آورد. این رأی نوعی یکپارچگی را میان آحاد ملت، اعم از روستائیان، شهرنشینان و ایرانیان خارج از کشور به نمایش گذاشت که به امید تغییر در وضع موجود و بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی از حق و رأی خویش به صورتی فعال استفاده کردند.
جشن و سرور مردم پس از اعلام پیروزی نامزد منتخب آنان در سراسر کشور نیز نشان داد که آنان با تدبیر، هر فرصت مناسبی را به امید آینده ای روشن، به فضایی عقلانی و مدنی تبدیل می کنند.
۳- اکنون پس از فراز و نشیب های انتخابات سال 88 و 92 ملت نیاز به آرامش دارد و امید است که رئیس جمهوری منتخب بتواند سیاست های اعلامی خود را در دفاع از حقوق ملت و نجات کشور از بحران های ناشی از رویه های نادرست و تحریم های ناروا به خوبی اجرا کند.
۴- حل مشکلات کشور به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و آن بخش از مشکلات که در زندگی روزمره مردم تأثیر جدی داشته و دشواری های متعددی برای آنان ایجاد کرده است در کوتاه مدت میسر نیست و برای حل میان مدت آنها نیز دولت ”تدبیر و امید“ نیازمند مشارکت، همدلی و همراهی همه دلسوزان و نخبگان کشور است و لازم است دولت آینده نیز استفاده از تمام ظرفیت های موجود در میان همه گرایش ها و جریان های مختلف و تجارب انباشته مدیریت کشور را در این زمینه مغتنم بشمارد.
۵- و بجا است که مقام معظم رهبری و همه مسؤولان ذی ربط و شخصیت های دلسوز نظام در این فضای عطرآگین، رئیس جمهوری منتخب را یاری کنند تا ضمن دلجویی از آسیب دیدگان حوادث پس از انتخابات ۸۸ و خانواده ها و بستگان آنان، نسبت به فراهم آوردن زمینه رفع حصر و محدودیت از حصر شدگان و زندانیان تلاش کند.
۶- انتخابات اخیر که به حق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری انقلاب نیز بود، افق جدیدی را به روی کشور و ملت گشوده است و بیانات اخیر ایشان نیز که سیاست کلی و جهت گیری نظام را نشان می دهد، امیدها را به آینده تقویت می کند. آینده ای که در آن حتی مخالف جمهوری اسلامی نیز شهروندی است صاحب حقوق که باید از آن صیانت کرد. چنانکه وقتی رأی مردم حق الناس به شمار می آید که از حق الله هم خطیرتر و پاسداری از آن یک تکلیف است، بر این باور بلند حضرت امام (ره) تأکید می شود که ”میران“ رأی ملت است و این همه می تواند طلیعه ای باشد به آینده ای که ان شاء الله همگان و بیش و پیش از همه نظام از آن بهره خواهد گرفت.
امید آن که رئیس جمهوری منتخب ملت و همه قوا و نهادهای حکومت و جریان های سیاسی کشور این فرصت را مغتنم شمرده و جهت پیشبرد آن گام های عملی بردارند.

شورای مشورتی اصلاح طلبان با قدردانی از نقش مؤثر و محوری جناب آقای سید محمد خاتمی که با تدبیر و دوراندیشی در سامان یافتن سرمایه اجماعی اصلاح طلبان و اتحاد عقلانی آنان توانستند در فضای انتخابات و افزایش مشارکت سیاسی شهروندان تأثیرگذار باشند، حضور فداکارانه آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات و آنگاه تلاش ایشان برای شورانگیر شدن آن را مجدداً ارج نهاده و از اقدام اخلاقی جناب آقای دکتر محمدرضا عارف در چشم پوشی از حق خویش به نفع مصالح عمومی تقدیر می کند و امید دارد که از این پس سرمایه های معنوی اصلاح طلبان نیز بتواند به پیشبرد همبستگی و انسجام ملی و تحقق میثاق و تعهدات رئیس جمهوری منتخب در قبال مردم و خواسته های آنان کمک کند.

شورای مشورتی اصلاح طلبان
26 خردادماه 1392

 
 
تعداد بازدید: ۵۲۲۷۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: در عین حفظ عزت و تمامیت ارضی ایران، به سوی ماجراجویی نرویم
۵ خرداد ۱۳۹۸
طرح مباحث ایران‌گرایی افراطی در مقابل اسلام‌گرایی امری انحرافی و مساله‌ساز است
۱ خرداد ۱۳۹۸
به جای سهمیه ۳۰ درصدی، زنان توانمند و شایسته را شناسایی و حمایت کنید
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,