درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۲ فروردين ۱۳۹۲
ادامه راه شهدا این است که بر ارزشهای انقلاب و آنچه مد نظر شهدا بود پافشاری کنیم و نگذاریم از این مسائل سوء استفاده شود

آنچه امروز مهم است این که جمهوری اسلامی ایران درست باشد. یعنی آن طور که شهدا و امام می خواستند و در قانون اساسی ما هست، و آن طور که در ذهن جامعه ما بود،کشوری پیشرفته و آزاد، کشوری که زیر بار هیچ کس نباشد، کشوری که بتواند مشکلات خودش را حل بکند، کشوری که در جامعه اش  عدالت حکم فرما باشد، کشوری که از منابعش بتواند به نفع کل مردم استفاده کند، کشوری که در دنیا آبرو داشته باشد، کشوری که آزادی های مشروع در آن وجود داشته باشد، کشوری که تعیین کننده در آن خود مردم باشند که صاحب این انقلاب اند؛ ادامه راه شهدا این است که بر ارزشهای انقلاب و آنچه مد نظر شهدا بود پافشاری کنیم و نگذاریم از این مسائل سوء استفاده شود.

سید محمد خاتمی که چند روزی است به مناسبت فرا رسیدن سال نو برای دیدار با مادر خود در زادگاهش اردکان به سر می برد در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شهرستان اردکان گفت: در آغاز پیروزی انقلاب آشفتگی در وضع مملکت -که متأثر از انقلاب بود- وجود داشت. ارتش زمان شاه به هم خورده بود؛ البته بدنه ارتش بدنه خوب و علاقمند به ایران و ارزش های مردم بود، ولی در رأس و سازمانش مقابله با ایران و ایرانی هدف بود. آن ارتش به هم خورده بود، تازه به فکر افتاده بودند که نیروی نظامی منسجم -یعنی سپاه پاسداران- تأسیس شود که آن هم آغاز کارش بود، تجربه و امکانات کم بود و خیلی نیاز به زمان داشتیم که هم ارتش و هم سپاه پاسداران جایگاه خودشان را پیدا کنند و هم آشفتگی های مملکت که بعد از پیروزی انقلاب به وجود آمده بود سرو سامانی پیدا کند که جنگ تحمیلی آغاز شد. جنگی که واقعا حاصل اختلاف ایران و عراق بر سر مرز نبود، بلکه نتیجه بلندپروازی های صدام و سوء استفاده کسانی که از انقلاب ضربه خورده بودند، برای نابودی انقلاب اسلامی بود.
به یاد دارید که صدام می گفت می خواسته سه روز بعد از حمله به ایران، در خوزستان باشد و بعد از چند هفته به تهران بیاید وکار را تمام کند. ما یک چیز داشتیم و آن ایمان جوانانمان بود و واقعا حضرت امام سبب تحول در جان مردم و بخصوص جوانان شده بود. یعنی جوانانِ آن روز دفعتا با نفَس امام تغییر پیدا کردند، بچه های مومن، مقاوم و نوعا از طبقات متوسط و پایین. یکی ایمان جوانان و مردم و دیگری رهبری امام و علاقه و رابطه ای که بین آنها و امام ایجاد شده بود و آن وقت همین ایمان و رهبری سبب شد که مردم ما با دستان خالی بعد از مدتی تمام معادله را عوض کنند. لحظه به لحظه ایران با اینکه شهدای زیادی داد ولی پایدار تر شد و صدام و پشتیبانان او در وضعیت سختی قرار گرفتند و بالاخره بعد از هشت سال مقاومت، عراق عقب نشست و هیچ گونه امتیازی به دست نیاورد و ما این را مدیون و مرهون مقاومت و خون جوانان عزیزمان هستیم و ایستادگی عزیزانی که جانباز شدند یا ایثارگرانی که در آنجا بودند. واقعا پایمردی مردم و ایمان امام بود که ما توانستیم موفق شویم.
شما وقتی فرزندانتان را از دست دادید از یاد نبردید که ایرانتان از لطمه و آسیب مصون ماند، انقلابتان که به نام اسلام و خدا و برای سربلندی ایران انجام شده بود موفق شد، دشمنان نتوانستند پیروز شوند و بالاخره چیزی که مد نظر بود "جمهوری اسلامی" بود که تاسیس شد .
با توجه به ایمان و اعتقادی که ما داریم که شهید زنده است و نزد خدای خود روزی می خورد، بنابراین شما نه تنها چیزی از دست نداده اید بلکه بدست آورده اید. زنده واقعی شهیدان ما هستند؛ مطمئنا وضع آنان رضایت بخش تر و خشنود کننده تر از وضعشان در این دنیا است؛ جای ما آنجا خالی است نه اینکه جای آنها اینجا خالی باشد! گرچه دلهایمان پر از غصه و غم هست که چرا این عزیزان را از دست داده ایم ولی وقتی عمیق تر بنگریم می بینیم آنها به موقعیت بزرگ تری رسیده اند و دشمن هم ناکام شده است.
آنچه امروز مهم است این که خواست آنها که جمهوری اسلامی است، درست باشد. یعنی آن طور که شهدا و امام می خواستند و در قانون اساسی ما هست، و آن طور که در ذهن جامعه ما بود،کشوری پیشرفته و آزاد، کشوری که زیر بار هیچ کس نباشد، کشوری که بتواند مشکلات خودش را حل بکند، کشوری که در جامعه اش  عدالت حکم فرما باشد، کشوری که از منابعش بتواند به نفع کل مردم استفاده کند، کشوری که در دنیا آبرو داشته باشد، کشوری که آزادی های مشروع در آن وجود داشته باشد، کشوری که تعیین کننده در آن خود مردم باشند که صاحب این انقلاب اند؛ ادامه راه شهدا این است که بر ارزشهای انقلاب و آنچه مد نظر شهدا بود پافشاری کنیم و نگذاریم از این مسائل سوء استفاده شود.
امیدوارم خداوند به همه شما طول عمر و عزت دهد. ان شاء الله خداوند درجات شهیدانتان را متعالی بفرماید، جانبازان ما را شفا دهد و رزمندگان و ایثارگران را توفیق بدهد و دل دریای خانواده های شهدا مورد عنایت ویژه حضرت باری تعالی قرار بگیرد ودست رحمت و عنایت حضرت حق و حضرت ولی عصر (عج) بر این قلب ها کشیده شود و همچنان که تا به حال محکم و استوار بوده اید ان شاء الله محکم و استوار خواهید بود.
سید محمد خاتمی در این سفر همچنین با حضور در گلزار شهدای اردکان و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان گلگون کفن، بر مزار آیت الله سید روح الله خاتمی خاتمی حضور یافت.
دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران اردکان، بازدید از بافت تاریخی و موزه مفاخر اردکان و موزه فرش اردکان از دیگر برنا مه های سید محمد خاتمی در این سفر بود.
محمدرضا تابش، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز رئیس جمهوری سابق ایران را در این سفر همراهی می کرد.
حضور و استقبال گرم مردم و جوانان و مسافران نوروزی از سید محمد خاتمی و دیدار صمیمانه نوروزی اقشار مختلف مردم اردکان با رییس جمهوری سابق ایران از دیگر لحظه های به یادماندنی این سفر بود.
سید محمد خاتمی همچنین با حضور در مسجد الرضا شهر اشکذر، در مراسم ترحیم حجت الاسلام حاج شیخ ابوالحسن افضلیان شرکت نمود. آیت الله وافی نماینده مردم استان یزد در مجلس خبرگان رهبری، محمد رضا تابش، نماینده مردم اردکان و حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده مهریزی، نماینده مردم بافق و مهریز و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

 
 
تعداد بازدید: ۴۱۲۹۹

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,