درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۹ دى ۱۳۹۱
خاتمی از حال نلسون ماندلا جویا شد

شخصیت ممتاز و فراموش ناشدنی که زندگی پربهای خود را صرف مبارزه با نژاد پرستی، انحصار طلبی و خودکامگی کرد، این روزها با بیماری عفونت ریه مبارزه می کند. نلسون ماندلای 94 ساله که در واپسین روزهای سال 2012 تحت عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفته و اکنون در منزل دوران نقاهت را سپری می کند با عارضه عفونت ریه دست به گریبان است.
سید محمد خاتمی پس از اطلاع از خبر بستری شدن آقای ماندلا با ارسال نامه ای ضمن ابراز نگرانی از شنیدن خبر بیماری و بستری شدن این مبارز بزرگ آرزو کرد ماندلا به زودی سلامتی کامل خود را باز یافته و جهان شاهد استمرار تلاشهای بشردوستانه وی در جهت گسترش صلح و آزادی باشد.
متن کامل این پیام در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رئیس نلسون ماندلا
سلام مرا بپذیرید
خبر بیماری و بستری شدن جناب عالی موجب نگرانی و تأسف شد. سلامتی و بهبود وجود عزیزتان آرزوی قلبی من است. امیدوارم برکات وجودیتان مستدام باشد.
شخصیت ممتاز و فراموش ناشدنی شما که زندگی پربهای خود را صرف مبارزه با نژاد پرستی، انحصار طلبی و خودکامگی کرده اید احترام هر انسان آزاده و دردآشنا و صلح طلب را بر می انگیزد.
مبارزه 30 ساله جناب عالی با پدیده شوم نژاد پرستی و تحمل درد و رنج و زندان و تبعید همگی حکایت گر ویژگی های والای انسانی شما است.
آنچه فضیلت شما را افزون تر می کند این که ترجیح داده اید در کنار مردم باشید و در معادلات پیچیده و فریبنده قدرت ظاهری غرق نشوید. این شیوه که حاکی از صداقت و آینده نگری شما برای کشورتان و نیز قاره آفریقا است، تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ سیاسی جامعه بشری گذاشته است.
تلاش ارجمند جناب عالی برای ایجاد وحدت ملی و گذشت و فداکاری تان برای جلوگیری از نفرت و خشونت و کین توزی در آفریقای جنوبی نه تنها در تاریخ کشورتان که برای بشریت آزرده از افراط و خشونت و تبعیض و خواستار آزادی و سربلندی درس های بزرگی را در بر داشته است.
آرزو می کنم که سلامتی کامل را به دست آورید تا شاهد استمرار تلاشهای بشردوستانه بیشتر شما در جهت گسترش صلح و آزادی باشیم.

با احترام
سید محمد خاتمی

 
 
تعداد بازدید: ۴۱۳۷۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,