درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۴ دى ۱۳۹۱
دیدار با اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگ اصلاح طلبان

"اگر شرایطی که همه گروه ها و دلسوزان که در چارچوب قانون اساسی هستند و با اصل انقلاب و نظام همسویی دارند بتوانند درعرصه سیاسی کشور فعال باشند مهیا نشود؛ بدون شک انتخابات مطلوبی هم برگزار نخواهد شد. هنگامی که این پرسش مطرح است که آیا اصلاح طلبان که به رغم وجود اصول مصرح قانون اساسی حق برگزاری کنگره و تجمعات دارند؛ مي توانند کنگره پیش رو را برگزار کنند یا خیر؟‌ در این شرایط چگونه باید به حضور پررنگ جریانات سیاسی در انتخابات سال آینده امیدوار بود؟ بنابراین برگزاری همین کنگره مي تواند خود علامت و نشانه ای ولو کوچک از سوی حاکمیت برای حضور همه سلایق درانتخابات باشد."

سید محمد خاتمی با اعضای ستاد برگزاری کنگره بزرگ اصلاح طلبان دیدار و گفت و گو کرد.
رئیس جمهوری سابق ایران در این دیدار ضمن تشریح وضعیت فعلی فعالیت سیاسی درکشور پرداخته و تصریح کرد: اینک که در خزان فعالیت های سیاسی به سرمی بریم و بسیاری ازجریانات و گروه های سیاسی وابسته به انقلاب و دارای اصل و ریشه به لحاظ فعالیت در محدودیت و محرومیت هستند، وجود شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان یک نقطه امید است. شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درشرایط فعلی به حق و انصاف یکی ازنقاط امید بخش در فعالیت سیاسی جریان اصلاحات محسوب مي شود و می تواند مرجع نمایندگی و هماهنگی میان جریان اصلاحات باشد.
رئیس دولت اصلاحات با تاکید بر محوریت شورای هماهنگی اصلاحات در دست یافتن به یک خرد جمعی افزود: امیدواریم همه گروه ها و جریان های داخل جبهه اصلاحات به نوعی به وحدت و اتفاق نظر برسند. من علاقمند به این جریان هستم و امیدوارم در این مدت که پیش رو داریم شورای هماهنگی اصلاحات با سابقه ای که در طول سال های گذشته دارد و تجارب ارزنده ای که به دست آورده است بتواند به یک دیدگاه جمعی برسد و طبعا هر تصمیمی که اتخاذ شود از مجرای شورا اعلام و پیگیری خواهد شد.
رئیس بنیاد باران ضمن اشاره به برگزاری کنگره بزرگ جبهه اصلاح طلبان در روز های پایانی دي ماه سال جاری افزود: شورای هماهنگی تصمیم گرفته است یک کنگره فراگیر و در سطح کشوری برگزار کند که اگر شرایط مناسب و فضا هم فراهم بود این کنگره حتی مي توانست در سطح چند هزار نفر برگزار شود اما به دلیل برخی مسائل و محدودیت های زمانی و مکانی فعلا مقرر شده است که کنگره با حضور نمایندگان استانی همه احزاب، طیف ها و گروه های عضو شورای هماهنگی اصلاحات برگزارشود. این کار، حرکت بسیار خوب و مناسبی است که قطعا مي تواند برکات بسیاری برای جامعه و کشور داشته باشد. این کنگره در حقیقت میزان الحراره جبهه اصلاح طلبان است. در این کنگره مي توان به سطوح مختلفی از راهبرد ها و رویکرد ها و حتی مطالبات جامعه دست یافت. مي توانیم با برگزاری این کنگره حتی به شرایط و چگونگی برگزاری یک انتخابات مطلوب نیز دست یابیم.مبدع طرح گفت‌ وگوی تمدن ها پس از توصیه اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به تفاهم و همدلی و حضور پررنگ در عرصه سیاسی کشور و برگزاری کنگره ای در شان جبهه اصلاحات به موضوع انتخابات سال آینده پرداخت و شرایط حضور پرشور برای مردم و گروه های سیاسی را برشمرد.
سید محمد خاتمی ضمن اشاره به وجود احزاب و جریان های دلسوز انقلاب در جبهه اصلاحات گفت: اگر شرایطی که همه گروه ها و دلسوزان که در چارچوب قانون اساسی هستند و با اصل انقلاب و نظام همسویی دارند بتوانند درعرصه سیاسی کشور فعال باشند مهیا نشود؛ بدون شک انتخابات مطلوبی هم برگزار نخواهد شد. هنگامی که این پرسش مطرح است که آیا اصلاح طلبان که به رغم وجود اصول مصرح قانون اساسی حق برگزاری کنگره و تجمعات دارند؛ مي توانند کنگره پیش رو را برگزار کنند یا خیر؟‌ در این شرایط چگونه باید به حضور پررنگ جریانات سیاسی در انتخابات سال آینده امیدوار بود؟ بنابراین برگزاری همین کنگره مي تواند خود علامت و نشانه ای ولو کوچک از سوی حاکمیت برای حضور همه سلایق درانتخابات باشد.
رئیس دولت اصلاحات در ادامه با اشاره به انتشار برخی سخنان در تربیون های رسمی و غیر رسمی و اعلام مواضع نگران کننده توسط برخی ازافراد که خود باید ناظر و برگزار کننده بیطرف انتخابات باشند؛ افزود: در این موقعیت شاهدیم که جریانات و افرادی که دستشان در امر انتخابات باز است؛ مواضعی مي گیرند که نگرانی ها را در جمع کثیری از دوستداران و مدافعان انقلاب دوچندان می کنند. امروز حتی ناظران انتخاباتی هم جانبدارانه برخورد مي کنندبنابراین آیا نباید جریان اصلاحات نگران وضعیت موجود و آینده انتخابات باشد؟بدون شک این موضع گیري ها نمي تواند تضمین کننده برگزاری یک انتخابات خوب و در تراز جمهوری اسلامی ایران باشد.
سید محمد خاتمی با ابراز امیدواری برای برگزاری کنگره بزرگ اصلاح طلبان گفت: امیدوارم شرایطی مهیا شود که همه آنهایی که دل در گرو این انقلاب دارند و قلبشان برای نظام و مردم مي تپد؛ بتوانند با تمامی قوا درعرصه سیاسی کشور فعال باشند.این کنگره مي تواند میزان دلسوزی جبهه اصلاحات نسبت به اصل انقلاب را نیزنشان دهد.
رئیس بنیاد باران در پایان با توصیه به جمع حاضر در خصوص گشودن باب تعامل و گفت وگو با عقلای اصولگرا افزود: باید دل ها التیام پیدا کنند. من معتقدم نباید اصولگرا و اصلاح طلب را به طور مطلق مقابل هم قرار دهیم. در میان اصولگرایان افرادی هستند اندیشمند، دلسوز و مدافع جمهوریت و اسلامیت نظام ؛هرچند که آنها رقیب ما محسوب مي شوند اما هر دو دلسوز انقلابیم و باید گفت وگو کنیم و تعامل داشته باشیم.
گفتنی است اعضای ستاد برگزاری گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان که قرار است روزهای ۲۷ و ۲۸ دی ماه به همت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار شود، پیش از ظهر روز یکشنبه سوم دی ماه با سید محمد خاتمی دیدار کردند و کارگروه ها در رابطه با برنامه های اجرایی و مدون خود گزارشاتی را ارائه دادند که مورد توجه و حمایت رئیس دولت اصلاحات قرار گرفت.

 
 
تعداد بازدید: ۴۲۰۳۸

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,