درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۲۰ آذر ۱۳۹۱
دیدار سید محمد خاتمی با همسر خانم نسرین ستوده

سید محمد خاتمی با اظهار تأسف از ادامه حصر و حبس نیروهای فعال و شایسته که نوعاً در فعالیت های خود از چارچوب قانون و موازین خارج نشده اند تصریح کرد: ایجاد فضای سالم و آزاد و آزادی همه زندانیان سیاسی و محصوران می تواند جو جامعه را تلطیف و خطرات و تهدیدهایی که از خارج بر جامعه تحمیل می شود رفع یا کم کند؛ امری که هم حکومت و هم مردم از آن بهره مند خواهند شد.
همسر سرکار خانم نسرین ستوده، وکیل و حقوقدان زندانی با سید محمد خاتمی دیدار کرد.
آقای رضا خندان که با رئیس جمهوری سابق ایران دیدار و گفت و گو می کرد ضمن تشریح وضعیت ناگوار همسرش از نخستین روزهای دستگیری تاکنون، صرف نظر از آن چه در مورد اتهام ها و محکومیت سرکار خانم نسرین ستوده رخ داده و شرایطی که در بازجویی ها و دادگاه وجود داشته و در جای خود درخور بحث فراوان است، محرومیت ایشان از حقوق قانونی و انسانی که هر زندانی حق برخورداری از آن را دارد درخور تأمل فراوان دانست. سرکار خانم نسرین ستوده ماه های متمادی از دیدار حضوری فرزندانش محروم بوده است. نهایتاً ایجاد تنگنا برای فرزند دوازده ساله شان ایشان را سخت رنجانده و همین امر منجر به اعتصاب غذای درازمدت ایشان شد و همه را نسبت به سلامت ایشان نگران کرد که خوشبختانه در نهایت این اعتصاب غذا پایان یافت و به خیر گذشت.
آقای رضا خندان از محرومیت خانم ستوده از حقوق اولیه خود گلایه کرد و ضمن اشاره به محرومیت ایشان در استفاده از مرخصی از زمان بازداشت تاکنون و حتی محرومیت از تماس تلفنی که به ندرت در این مدت طولانی اتفاق افتاده، تنها دفعات خروج ایشان از محیط زندان را زمانی دانسته که برای حضور در دادگاه از زندان بیرون آمده اند. وضعیتی که روی خود ایشان و فرزندانشان تأثیر سوء فراوانی داشته است.
ایشان همچنین از مراجعات متعددی که به مراجع ذی ربط داشته و استمدادهایی که از مقامات مختلف برای رفع یا کاهش این مشکلات نموده یاد کرد و ضمن ابراز تأسف از بی اثر ماندن تمام این تلاش ها اظهار امیدواری کرد که از این پس حق قانونی و شرعی و انسانی این زندانی و سایر زندانیان رعایت شود.
سید محمد خاتمی ضمن اظهار تأسف از ادامه حصر و حبس نیروهای فعال و شایسته که نوعاً در فعالیت های خود از چارچوب قانون و موازین خارج نشده اند تصریح کرد: ایجاد فضای سالم و آزاد و آزادی همه زندانیان سیاسی و محصوران می تواند جو جامعه را تلطیف و خطرات و تهدیدهایی که از خارج بر جامعه تحمیل می شود رفع یا کم کند؛ امری که هم حکومت و هم مردم از آن بهره مند خواهند شد.
ایشان اظهار امیدواری کردند که نه تنها به حقوق مسلم زندانیان احترام گذاشته شود، بلکه به سوی فضایی برویم که هیچ زندانی سیاسی در کشور نباشد.
رئیس جمهوری سابق ایران در ادامه ضمن تسلیت به خانواده مرحوم ستار بهشتی خواستار پی گیری جدی این حادثه دلخراش شد، به امید این که مسببان اصلی این فاجعه شناسایی و با آن برخورد شود تا ان شاء الله در آینده شاهد چنین رویدادهای زشت و فاجعه بار نباشیم.

 
 
تعداد بازدید: ۴۳۰۸۸

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,