درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۱۶ آبان ۱۳۹۱
تسلیت درگذشت محمد اخوان

سید محمد خاتمی با صدور پیامی پرپر شدن گل بوستان صفا و محبت و ایمان و خیرخواهی و آگاهی، محمد اخوان را به خانواده وی تسلیت گفت. متن پیام تسلیت آقای خاتمی بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهدی اخوان فرد
باور نمی کنم گل بوستان صفا و محبت و ایمان و خیر خواهی و آگاهی محمد اخوان عزیز پر پر شده و از میان ما رفته است. چه خسارت سنگینی برای همه آنان که دین و ادب و بزرگی را پاس می دارند. ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار ان شاء الله همه ما تسلیم هستیم و می دانیم که روان پاک او اینک متنعم به نعمت های بیکران خداوندگاری است که اخوان عزیز بنده خوب و خالص او و خدمتگزار صدیق دیگر بندگانش بود.
من این مصیبت را به همه دوستان و علاقمندان فراوان آن عزیز، بخصوص خانواده محترم اخوان و بالاخص به بانوی والامنش همسر آن عزیز و مادر گرامی تان و به شخص جناب عالی و برادر ارجمند و خواهران گرانقدر تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت پروردگار برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسالت می کنم.

سید محمد خاتمی
14 آبان 1391

زنده یاد حاج محمد اخوان فرد، در شهریور 1333در خانواده ای مذهبی در محله دارالشفای یزد متولد شد. او پس از تحصیل در دانشگاه پیشه معلمی را برگزید و دبیر ادبیات دبیرستان های شهر یزد شد. پیش از انقلاب و در جریان مبارزات مردم همپای دیگر مبارزان و به رهبری آیت الله صدوقی (ره) در تجمعات و راهپیمایی ها شرکت می کرد و همواره بیانیه های انقلاب در یزد توسط او قرائت می شد. ذوق و قریحه شاعری در او سبب شد اشعار و سروده های انقلابیش در بین انقلابیون یزد رواج یابد و مورد استفاده قرار گیرد. پس از انقلاب نیز محمد اخوان با دفتر آیت الله صدوقی امام جمعه یزد همکاری نزدیک داشت. پس از شهادت سومین شهید محراب ایشان در دفتر آیت الله سید روح الله خاتمی امام جمعه فقید یزد مسؤولیت امور فرهنگی را عهده دار شد و از جمله خدمات ماندگار مرحوم اخوان می توان به جمع آوری و تنظیم درس های اخلاق آیت الله خاتمی اشاره کرد که پس از رحلت این عالم ربانی در قالب کتاب از سوی سازمان انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت عنوان «آینه مکارم، شرح آیت الله خاتمی بر دعای مکارم الاخلاق امام سجاد علیه السلام» چاپ و منتشر شد.
محمد اخوان فرد پس از رحلت آیت الله خاتمی از سال 1367 تا 1391 در دفتر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی امام جمعه فقید یزد و دفتر سومین شهید محراب، مشغول به خدمت بود. او همچنین مدتی در سمت مدیر دبیرستان رازی یزد و مدتی نیز در سمت مدیر کل تربیت بدنی استان یزد خدمات موثری را در این دو نهاد آموزشی و تربیتی و فرهنگی ارائه داد. محمد اخوان فرد با تخلص ادبی «دوست» شعر می سرود. وی عضو انجمن شعر حافظ و انجمن ادبی کتابخانه وزیری یزد بود. اشعار و سروده های او در نشریات محلی یزد به چاپ رسیده است. از این شاعر مجموعه شعری با عنوان «سرود سبز طبیعت» بر جای مانده است.
حاج محمد اخوان فرد پس از عمری تلاش و خدمت سر انجام در سحرگاه عید سعید غدیر، جهان فانی را وداع گفت و به دیدار معبود شتافت.

 
 
تعداد بازدید: ۳۹۹۵۳

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,