درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: احسان قلم چی
 
 
  
۳ خرداد ۱۳۹۱
تجلیل از مقام والای شهید جهان آرا

سید محمد خاتمی که با جمعی از جوانان، فعالان سیاسی، هنرمندان و روزنامه نگاران در آستانه پانزدهمین سالگشت دوم خرداد نشستی صمیمانه داشت، کلام خود را با یاد حماسه سوم خرداد و نامدارانی که نامشان با نام بلند خرمشهر پیوند خورده آغاز کرد و لوح تقدیر جوانان اصلاح طلب در بزرگداشت حماسه سوم خرداد و آزادی خرمشهر و گرامی داشت یاد شهید سرافراز "محمد جهان آرا" را به خانواده آن شهید گرانقدر اهداء نمود.
سید محمد خاتمی در آغار سخنان خود ضمن خیرمقدم به خواهر شهید جهان آرا گفت : قبل از این که از دوم خرداد بگوییم لازم می دانم که سالروز حماسه آزادی خرمشهر را که مظهر عزت و سربلندی ملت و حاصل معجزه مقاومت برخاسته از ایمان یک ملت بود تبریک بگویم و یاد همه شهیدان بخصوص بزرگان و فداکارانی که نامشان با نام بلند خرمشهر پیوند خورده است چون "شهید جهان آرا" و "شهید موسوی" را گرامی بداریم.

متن لوح اهدایی به خانواده شهید جهان آرا بدین شرح است:

"هوالمحبوب"
جهان آرا نامی ست که از خاطره نسل ما محو نمی شود. آنها که با جنگ هیچ نسبتی ندارند هم، نام محمد جهان آرا سرشارشان می کند از ارادت و فروتنی و هنگام شنیدن آن سرود که مزین به نام او و ماندگارترین ترانه نسل های جنگ است تمام قد می ایستند.
خرداد برای نسل ما معنای شکوهمندی دارد و شکوه نخستین و جاودانه اش، اگرچه ثبت شده به نام روزی که خرمشهر آزاد شد، اما گره خورده با نام جهان آرا.
هم نسلان ما محمد جهان آرا را شنیده اند اما خونش در رگ های شما در جریان است و به همین بهانه است که ما که دستمان از آستان او کوتاه مانده همه ارادت و فروتنی و عشقمان را به او و همرزمان شهیدش به نمایندگی از آنها به شما تقدیم می کنیم.
پیام ما را به او برسانید. پیام بچه های نسل جنگ را که حالا جوان شده اند و جوانی شان را نذر سرزمینشان و آرمانهای شهیدانی همچون او کرده اند. پیام عشق و هم پیمانی ما را به او برسانید. اما نگویید که دست های ما خالی ست و بسته؛ و نگویید که خرمشهر هنوز نیمه ویران است. با او از عشق های ما بگویید که بلند است و بر گستره ایران سایه افکنده و در هیچ بندی نمی میرد.
و از او بخواهید برای ما دعا کند؛ برای ما، برای آزادگان دربندمان، برای ایران و برای خرمشهر؛ برای ایمان مان، برای عشق مان و برای آرزویی که میراث اوست برای ما. آرزوی سربلندی، پرآوازگی، آبادی و جاودانگی سرزمین مان ایران.
جمعی از جوانان اصلاح طلبمتن یادداشت سید محمد خاتمی بر دیوان حافظ اهدایی به خانواده شهید جهان‌آرا:

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد عزیز بزرگواری که ایمان او چون کوه، مقاومتش چون آسمان و دلش دریا بود.
شهید والا مقام محمد جهان‌آرا که یاد و نامش همواره زنده است.
درود بر او و همه شهیدان گلگون کفن که عظمت ملت و کشور مدیون آنان است.
سید محمد خاتمی

 
 
تعداد بازدید: ۲۵۷۰۰

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,