درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
 
 
  
۲۱ دى ۱۳۹۰
پیام به مناسبت ترور شهید مصطفی احمدی روشن

ترور انسان فاضل و تلاش گر عرصه پژوهش و دانش و فن‌آوری و خدمتگزار صادق ملت بزرگوار ایران جناب آقای احمدی روشن- که رحمت خداوند بر او باد! به دنبال ترورهای صورت گرفته طی یکی دو سال گذشته نسبت به دانشمندان بزرگ، نشانه توطئه برنامه‌ریزی شده علیه این ملت و لطمه زدن به پیشرفت این کشور است که از طریق علم و آگاهی حاصل می‌شود. تردید نکنیم که دستهای پلیدی به این خیانت آلوده می‌شوند که مستظهر به برنامه‌ریزی و حمایت قدرتهای زورگو هستند که دشمنان اصلی ملت‌ها به حساب می‌آیند.

سید محمد خاتمی با صدور پیامی ترور انسان فاضل و تلاش گر عرصه پژوهش و دانش و فن آوری و خدمتگزار صادق ملت بزرگوار ایران، جناب آقای مصطفی احمدی روشن را که در ادامه سلسله ترورهای نفرت انگیز و زشت یکی دو سال گذشته صورت گرفت به شدت محکوم کرده، این ضایعه را به ملت سرفراز ایران، جامعه علمی کشور و خانواده معزز آن شهید عزیز تسلیت گفت.
متن کامل این پیام را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
پدیده نفرت‌انگیز و زشت ترور که نشانه بی‌منطقی و جنایت تروریست ها است به هر صورت محکوم است، بخصوص هنگامی که این پدیده زشت، جان سرمایه‌های اصلی یک ملت، یعنی دانشمندان و فرهیختگان آن کشور را هدف قرار دهد.
ترور انسان فاضل و تلاش گر عرصه پژوهش و دانش و فن آوری و خدمتگزار صادق ملت بزرگوار ایران، جناب آقای احمدی روشن - که رحمت خداوند بر او باد! - به دنبال ترورهای صورت گرفته طی یکی دو سال گذشته نسبت به دانشمندان بزرگ، نشانه توطئه برنامه‌ریزی شده علیه این ملت و لطمه زدن به پیشرفت این کشور است که از طریق علم و آگاهی حاصل می‌شود.
تردید نکنیم که دستهای پلیدی به این جنایت آلوده می‌شوند که مستظهر به برنامه ریزی و حمایت قدرت هایی زورگو هستند که دشمنان اصلی ملت‌هایند.
گرچه انتظار از مجامع رسمی مدعی پاسداری از صلح و امنیت و داعیه داران دفاع از حقوق انسان برای اقدام اساسی در چنین مواردی انتظار به جائی نیست، ولی امیدواریم که دستگاه های امنیتی کشور با دقت تمام در شناسایی عوامل این جنایت و برخورد عادلانه و قاطع با آن و پاسداری از جان و امنیت سرمایه‌های کشور، اهتمام کنند که خواهند کرد.
مراتب تسلیت خود را به ملت سرفراز ایران، بخصوص جامعه علمی کشور و بالاخص خانواده معزز و بستگان داغدار آن شهید عزیز اعلام و از درگاه حضرت حق علو درجات آن شهید عزیز را مسألت می‌کنم.
سید محمد خاتمی

 
 
تعداد بازدید: ۲۷۲۱۴

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۲۸ شهريور ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: نبودن نظارت و پاسخگویی، مشکلی است که باید حل کنیم
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,