درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
  عکس از: علی اصغر خاکساری
 
   
  
۲۳ شهريور ۱۳۹۰
سید محمد خاتمی به دیدار آقای اشمیت رفت

سیدمحمد خاتمی دیشب به همراه احمد مسجدجامعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات در خانه هنرمندان ایران حضور یافت و ضمن دیدار از سالن استاد سمندریان و تماشاخانه مهر با استقبال تماشاگران و دست اندرکاران نمایش "آقای اشمیت کیه؟" به تماشای این اثر نشست و پس از اجرا با هنرمندان این نمایش به گفت و گو پرداخت.

داود رشیدی کارگردان نمایش «آقای اشمیت کیه؟» اجرای شب گذشته خود را به سید محمد خاتمی تقدیم کرد که این کار با استقبال تماشاگران رو به رو شد.

پس از اجرای نمایش سیدمحمد خاتمی با کارگردان و عوامل این نمایش گفتگو کرد و به آنان برای اجرای خوب و موفق نمایش «آقای اشمیت کیه؟» تبریك گفت. سید محمد خاتمی این نمایشنامه را از آثار قابل توجه درام نویس معاصر «سباستین تیری» معرفی کرد که درصدد تبیین وضعیت انسان درعصرمدرن است و سعی دارد به بازنمایی مسئله ی هویت و" سوژه بودن انسان" درعصر پست مدرن بپردازد، موضوعی که همواره در طول تاریخ مطالعات اجتماعی و فلسفی مورد توجه قرار گرفته است.

رییس بنیاد گفت و گوی تمدن ها خطاب به هنرمند برجسته تئاتر و سینما داود رشیدی گفت: باخبر شدم قرار است اجرای این نمایش روز شنبه 26 شهریورماه به نفع موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک باشد و تمامی عواید حاصل از فروش بلیت آن به محک اهدا و برای ارائه خدمات حمایتی و درمانی به کودکان مبتلا به سرطان صرف شود ، این اقدام خداپسندانه شما با اهمیت و برای همگان درس است .

خاتمی با تجلیل از اقدام سمبلیک این هنرمند پیشکسوت تئاتر و سینما ، وجود داود رشیدی را "منشا خیر" دانست.

خاتمی درحاشیه حضورش در تماشاخانه ایرانشهر ، تلاش‌های هنرمندان عرصه های مختلف را قابل تقدیر دانست و با اشاره به جایگاه خانه هنرمندان در میان اصحاب هنر، انتصاب مجید سرسنگی را در سمت مدیرعامل خانه هنرمندان به وی تبریک گفت و برای او و همکارانش آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار مجید سرسنگی گزارشی از برنامه های آتی خانه هنرمندان ارائه داد.

خاتمی هنگام ترک تماشاخانه ایرانشهر با ابراز احساسات هنرمندان و تماشاگران علاقمند بدرقه شد.

نمایش «آقای اشمیت کیه؟» به کارگردانی داود رشیدی در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود.

این نمایش کمدی نوشته «سباستین تیری» است و با بازی سیامک صفری، بهنازجعفری، احمد ساعتچیان، سروش صحت و اشکان خلیل​نژاد در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می​رود.

این نمایش از 26 تیرماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته و هرشب ساعت بیست و یک و پانزده دقیقه میزبان علاقه‌مندان خود است. نمايش «آقای اشميت كيه؟» در اجراهای آخر هفته خود با استقبال كم نظير تماشاگران همراه بود.

 
 
تعداد بازدید: ۲۷۷۸۲

 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین خبرها
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: چرا اتهام سیاسی یا مطبوعاتی، جرم امنیتی تلقی می‌شود؟ چرا اخطار قانون اساسی داده نمی‌شود؟
۱ مرداد ۱۳۹۸
گفت‌وگو یا فاجعه؟ سرمقاله گاردین به قلم سید محمد خاتمی
۲۹ تير ۱۳۹۸
سیدمحمد خاتمی: تشکل‌های اجتماعی می‌توانند توقعات جامعه را تنظیم کنند
نمایش تمام خبر‌ها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,