درباره سایت  |  نقشه سایت  |  گزارش اشکال در سایت امروز، شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
RSS RSS چیست؟ 
 
 
    عکس از: علی اصغر خاکساری
 
 
  
۱ تير ۱۳۸۷ چاپ | ارسال
کارگروه بین المللی «اشتراک تجارب: زنان، مساوات و صلح»
سیّد محمّد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران با ایراد نطق افتتاحیه خود، کارگروه بین المللی سه روزه ای را تحت عنوان اشتراک تجارب: زنان، مساوات و صلح را در اسلو افتتاح خواهد کرد.
این کارگروه که با میزبانی مرکز صلح و حقوق بشر اسلو از 22 تا 24 ژوئن (2 تا 4 تیر) در اسلو برگزار خواهد شد، بخشی از پروژه جامع گفت و گوی جهان اسلام و غرب برای ایجاد احترام و درک متقابل است که با هدف توسعه گفت و گو میان فرهنگ ها برای احترام به تکثر و حقوق بشر برگزار می شود.
این پروژه حاصل تشریک مساعی بنیاد گفت و گوی تمدن ها (ژنو) به ریاست سیّد محمّد خاتمی، مرکز صلح و حقوق بشر اسلو به ریاست بوندویک، نخست وزیر سابق نروژ و انجمن مادرید به ریاست فدریکو مایور است.
کارگروه بر دیدگاههای اسلام و غرب درمورد نقش زنان و حقوق زن در خانواده و تبادل تجربیات در رابطه با حقوق و مسائل قانونی، موضوعات مرتبط با قوانین خانواده، بهره مندی زنان از عدالت، آموزش و شغل درخور، اتحاد عناصر مختلف یک جنس برای بکار بردن نیروی خود در راه صلح و آشتی، نقش دیدگاههای زنان در برقراری صلح بین المللی، ارتباط میان آزادی انتخاب مذهب و حقوق زنان و مشارکت زنان در گفت و گو میان ادیان تمرکز خواهد نمود.
اندیشمندان برجسته ایرانی و نروژی و صاحب نظران، فرهیختگان، شخصیتهای سیاسی و رهبران مذهبی از سراسر دنیا دیدگاههای خود را در این کارگروه به بحث خواهند گذاشت.
سیّد محمّد خاتمی در ادامه این سفر با اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلو درباره گفت و گوی تمدن ها به گفت و گو خواهد نشست و به عنوان سخنران افتتاحیه در مجمع اسلو برای میانجیگران بین المللی حضور خواهد یافت.
اخبار مربوط به برگزاری برنامه های سفر نروژ را در بخش خبرها پی جویی نمایید.
 
 
تعداد بازدید: ۳۶۴۶۴ چاپ | ارسال
 
آرشیو
جستجو براساس تاریخ
 
تازه‌ترین رویدادها
۱۵ مهر ۱۳۸۷
کنفرانس بین المللی دین در دنیای جدید
۱۷ مرداد ۱۳۸۶
نامه به دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی در خصوص بحران عراق و هتک حرمت اماکن متبرکه
۱۷ مرداد ۱۳۸۶
نامه به دبیرکل اتحادیه عرب در ارتباط با بحران عراق و هتک حرمت اماکن متبرکه
نمایش تمام رویدادها »
  سید محمد خاتمی , رئیس جمهور, Mohammad khatami, khatami , khatami.ir, president , sayyid mohammad khatami,